• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
120tka ima AV i to centralni i nema potrebe na više točkovni AV na trimeru, recimo do cijevi 1". 120tka je neprevaziđeni trimer, a 240 je tek od nedavno na tržištu.
Po mom iskustvu 120 je najzahvalniji trimer koji je bio na našem tržištu.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
dosad sam imao husqvarnu preko 10 godina i prezadovoljan sam, sad razmisljam i gledam, mislim da se puno vise dobije kod husqvarne, jaci je i dobije se i glava a ne samo noz. govorim o modelima husqvarna 535rxt i stihl fs240 koji se mogu dobiti za malo vise od 5000kuna.
nisam probao jos nijedan u rukama da vidim kak mi stoji, mislim da ce to biti presudno
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ja imam Kavasaki,ja vec sedam godina jos mu svijecicu nisam mjenjao ,. Redovno podmazivanje ispusem zracni filter i nemam brige a ima dvije konjske snage i snage mu nimalo ne fali imam na njemu uz flaksericu , pilu s kojom rezem sve sto je do pet centimetara debljine uz to imam dvostrani i trokraki list za kupinjake i sve funkcionira . Prije Štila sigurno bi prioritet dao Huskvarni , ako je cijena slicna uvijek bih prije uzeo huskvarnu , mislim da je daleko pouzdanija i izdrzljivija !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemres tak usporedivat,uzmi profi model jednu i drugu pa odi radi cjeli dan s jednom i drugom pa ćeš vidjet da je to isto jedino je stihl zeru skuplji.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Početni model koji je za nešto sitno oko kuće OK. Izbjegavati sve osim glave sa flaksom. Relativno osjetljiv rasplinjač.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja sam ga imao 7 god. Radio je odlično i puno više nego je trebao, jedino je svake sezone trebalo membrane mijenjati.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Od 96 imam oleo mac -još radi ..prije dvije godine uzel sam kawasaki 3 ks, je malo teža al kad dobro složiš gurtne dobro se rasporedi težina -snage napretek ,stvarno mi nije žal i bar znam da je motor org.japanski ,čak su i cjenovno bile dost pristupačne .Najgore mi je čut kad netko radi s trimerom manje ks.jer je jači bil preskup al bitno da je stihl ili husqvarna. ima i slabijih kawasakija.Nimalo nisam požalil kaj sam ju uzel,
.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam fs55 od mislim 2001. godine, mislim da je tad bio tek izašao taj model trimera i koliko se taj na kosio to samo Bog zna, trenutno stoji u kvaru, treba novi karburator.
No budem ga na prolječe dao složit, ima da još kosi i kosi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj prije nego kaj kupiš novi karb.promjeni joj membrane svjecicu filter goriva i nastelaj ju na tvorničko.
Ako to nebu to membrane ti budu ostale za rezervu kad na novom odu.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Imam fs55 od mislim 2001. godine, mislim da je tad bio tek izašao taj model trimera i koliko se taj na kosio to samo Bog zna, trenutno stoji u kvaru, treba novi karburator.
No budem ga na prolječe dao složit, ima da još kosi i kosi...

Jesi li ikad skidao auspuh? (vidjet češ kolko je prohodan)
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stvar je takva da je trimer stajao jedno 2-3 godine bez benzina i uopće nije bio paljen. E onda mi je nešto puklo, sredio sam mu glavu za flaks pa reko idem probati zapaliti, natočim benzina i kad na jedno peti potez on kresne, ali čim mu pokušam dodati gas odma krepava tak da i mni se čini da su se membrane stvrdnule kad je bil na suho toliko vremena.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
Evo mojeg u akciji s nožem
FS 87 R


1897842_663926943653799_657358436_n.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mogel je doći i sa 2-brazdnim plugom...ima isti prijenos sajlom kao npr fs 55.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj onda kaj ima sajlu,moja FS 120 imam na njoj sajbu ko cirkular a zube ko lanc motorne pile i ral i pol sam pokrcil u dva dana i još sati i sati čišćenja drugih manjih parcela i još flakserica radi ko vurica i sajla nije pukla.
Skidam komade do 7-8cm debljine samo nježno i polako sa srednjim gasom i piljevina samo frca.

Sada da i pukne sajla pa postoji nova u unikomercu nije to neka nauka.

Oni noževi sa tri ili centri kraka su meni beskorisni i bezveze.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Oficir, uspoređuješ Peglicu sa Moskvičem. Koliko ja znam, FS120 ima kardan, a ne sajlu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh