• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo izbor pao na Stihl FS 240
Htio bih pohvaliti Stihl servis i dućan u Požegi u ulici Sv.Roka gdje sam kupio trimer.Izuzetno POŠTENO , PRIJAZNO I NADASVE PROFESIONALNO osoblje,jedini su davali najpovoljniji popust od drugih trgovaca.MOJA PREPORUKA SVIM ONIMA U PŽ ILI OKOLICI KOJI TREBAJU DIJELOVE KAKO ZA STIHL TAKO I ZA DRUGE PROIZVODE NEKA IM SE OBRATE.

Molio bih moderatora ako nisam stavio slike kako valja da stavi dvije -tri slike

Stavit ću i u album sve slike što sam poslikao pa ako nekoga zanima nek pogleda




molim lijepo,ne pisati velikim slovima------mtd

sory,samo sam ih htio pohvaliti :)
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Danas malo "ulaufavao" Stihl FS 240-ku jedno pola sata u travi do 10-ak cm visine,uf oduševljen sam snagom, išao na 3/4 gasa, nisam htio (a i nije bilo potrebe za ful gas) ga forsirati po preporuci trgovca,stvarno djeluje močno i kvalitetno.Koristio sam flaks 2,4 mm okrugli i tihi ,ma sve u svemu pravi stroj.
"Oficir" daj mi reci ,vidim da imaš pilu sa dlijetnim zubima, kako se ponaša u rezanju i koliko debelo se može prerezati drvo,dali tuši trimer itd...jel i ja si planiram nabaviti za krčenje tak max do 5 cm.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle kad sam kupil taj nož ovaj sa 4 i sa 3 kraka su nula bodova za deblje znaci od trnja do 7-8cm.
Motor ne osjeti ako stalno drzis na oko pola gasa možda malo vise i kod piljenja debljeg komada ideš nježno i lagano guras i samo piljevina frca a rez je Čist ko s motorkom.
Par puta sam probal otpilit 10cm graba i otpilil sam al ne bi preporucal Jel kad prode polovicu reza oče zacvikat jer nemozes nož držat cijelo vrijeme paralelno sa velikim rezom.
Za travu nije jer se oče stopa.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
noževi koji dođu za ove trimere su namjenjeni da sjeku zeljaste stabljike većeg promjera,a drvenaste do debljine prsta,sve preko je opasno i za stroj i za onoga koji upravlja snjim. Uz ovo je preporučljiva oprema zaštite,naočale,kaciga,rukavice.za moj pojam jedan od boljih strojeva koje Sthil ima u asortimanu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako misliš na onaj moj noz ,ja bez cipela s kapicom i kožnom zaštitom cjevanice kaciga antifoni antivibracione rukavice i zaštitna mreža za lice nejdem piliti.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mislim na sve noževe iz te kolekcije,imam sličan stroj,i radim sa njim već godinama.čak mislim da bi trgovine trebale imati mogućnosti kupcima ukazati na neke tačke pri radu gdje vreba opasnost. što se tiče stepena opasnosti mislim da nimalo nezaostaje za motornom pilom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
mislim da bi trgovine trebale imati mogućnosti kupcima ukazati na neke tačke pri radu gdje vreba opasnos.

oni doslovno pojma nemaju o tome,glavno da ti prodaju proizvod..
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Ma ja bih rezao do max 5 cm debljine i to svibovinu i ostalog što imam kao korov između mladih joha u livadi.Imam i cirkular kojeg nisam forsirao u debelo drveće ,možda najdeblje 3-4 cm i zadovoljan sam sa njim ali ak veliš da je to dobro možda i kupim :eek::
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Drva se ne ruše trimerom... za tu namjenu postoji motorna pila..... Nož na trimeru je namjenjen za sitnije šikarje i razno-raznu napast tipa ambrozije i raznih drvenastih korova....
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
http://www.fuxtec.hr/en/

trimer, flaks/nož, kresač grana, šišač za živicu = 1950 kn???
jel ima ko kakva iskustva s tim, čini mi se ko i one steel motorke.
nemre to bit tak jeftino :confused:
a gledam po youtubeu, unutra kardan, prelomi se na pola radi lakšeg transporta, sve super
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
Posljednje uređivanje:

ličan

Novi član
Tu od
14 Lis 2012
Poruka
27
Mate 123 lijepi pozz.Što se tiče Fuxteka imamo tri takva trimera u obitelji,na nagovor brata sam ga kupio i nisam požalio ni sekunde.Da nešto toliko jeftino može tako dobro raditi nisam vjerovao.Plus:kardanski prijenos,izrada poput tenka,pouzdanost paljenja,velika snaga.Minus:malo je teža od konkurencije i mrvicu viša potrošnja.imam i njihovu motornu pilu i o njoj mogu reći isto to.Nadam se da sam pomogao.

http://poljoprivredni-forum.com/attachment.php?attachmentid=7683&stc=1&d=1394980680
 

Prilozi

  • P1040112.jpg
    P1040112.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 1,794

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav, dali bi se dalo napraviti prilkjucak za trimer koji bi sluzio kao kopacica(zamjena rucne motike) imam ideju da iskoristim reduktor od obicne brusulice-fleks, i nozeve kao na frezu nadalje prepostavjate na sto mislim...
sto mislite o tome
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Pozdrav svima, posadio sam voćnjak i trebao bi trimer za košenje trave jer je teren grbav pa je dosta teško sa kosilicom kositi.
neznam da li kupiti stihl fs 55 ili možda ovu makitu
http://alatimilic.hr/shop/Kosilica-trimer-flakserica-makita-em2600u
da li netko ima iskustva sa makita trimerima? vidim da ima 3 godine garanciju.
ili možda ovo
http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/128r/
Sa takvom makitom sam prošle godine radio jedno sat vremena i nisam bio nimalo oduševljen pogotovo jer je skoro nova bila. Inače je od šogora i rekao mi je da je više bila na popravku nego kod njega. Mijenjao je i karburator na njoj, lulica od svijećice je bila u raspadnom stanju, stalno je crkavala vjerojatno je bacala struju zbog loše lulice, bučna je da ti uši para i tak. Uglavnom mislio sam da je puno bolji stroj.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Da tako nesto, samo ova da ima nozeve od jednu stranu da moze da ide medju stabla paprike, paradjaza da ne kopam rucno
 

Holje

Novi član
Tu od
23 Ožu 2014
Poruka
1
Pozdrav, evo kako je i Ninja napisao i mene zanima neki trimer tih dimenzija, a najbolji mi se čini Husquarna 128r. (za moje potrebe i zbog cijene)
Nalazim se na moru te mi je trimer potreban za travu, te tu i tamo nešto trnja i grmlja na maslinicima. Dali je taj trimer dovoljan?

Također me zanima koja je razlika između ''bicikla'' ručki i trimera bez njih. Radio sam samo bez!
Hvala!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa bicikl ruckama se mnogo lakse upravlja trimerom a u kosenju vece trave nebi ni moglo bez njih.mnogo veca poluga i time sila i kontrola upravljanja trimerom
 

Najnoviji postovi

Na vrh