• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Svako ima svoje mišljenje,ovo vodi k svađi a to nije cilj foruma.
kina je normalno lider u proizvodnji,kopiranju svega i svačega,velike koorparacije bi prodali i dušu za profitom,kvaliteta je upitna i to mogu ja na svom primjeru dokazati,nekom drugom prilikom.
koliko god mogu kupujem sve što nije Kina,ali to je već nemoguća misija sve je njihovo.
Kada smo kod primjera posjedujem kosilicu AS MOTOR 35 godina je stara,zašto nju ne prizvode u Kini?
Žao mi je za stihl ako je tako,zašto je pakovanje made in Germany?

http://www.as-motor.de/
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Svako ima svoje mišljenje,ovo vodi k svađi a to nije cilj foruma.
kina je normalno lider u proizvodnji,kopiranju svega i svačega,velike koorparacije bi prodali i dušu za profitom,kvaliteta je upitna i to mogu ja na svom primjeru dokazati,nekom drugom prilikom.
koliko god mogu kupujem sve što nije Kina,ali to je već nemoguća misija sve je njihovo.
Kada smo kod primjera posjedujem kosilicu AS MOTOR 35 godina je stara,zašto nju ne prizvode u Kini?
Žao mi je za stihl ako je tako,zašto je pakovanje made in Germany?

http://www.as-motor.de/

Zato što se ti delovi svi skupa sklapaju u Nemačkoj. Tu se takođe vrši završna kontrola stroja i odatle kreće distribucija ka kupcima. A pošteno reci, izuzetno bi ružno bilo da na kutiji piše made in PRC, bez obzira što bi i takav uređaj ispunjavao najstrože uslove kvaliteta.
Evo još jedan primer, imam mašinicu za šišanje pasa snage 150W, koja je made in USA (Oster). U knjižici koja ide sa tim pakovanjem piše: Slobodan prevod): Sa ponosom izjavljujemo da je kompletna mašinica proizvedena u USA.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nema potrebe za takvim nekulturnim obraćanjem.
A šta sam ja to pisao na forumu što bi moglo da bude za:icon_toilet:?
Ako si dobro razumeo šta sam napisao rekao sam da nebitne stvari,( ne spada taj rasplinjač u toj kategoriji a zašto i ne bi), i ne treba da budu proizvedeni tamo gde radnik za to treba da bude plaćen 3000 plus eura. Već se nabavlja gde je to najpovoljnija mogućnost.
A što se delova tiče koje Ti nabavljaš za servis, to je tvoj problem od kog uvoznika i dobavljača to kupuješ.
E kad smo već kod Stihlla. Poznati serviser iz grada gde živim je i batalio sa Stihllom upravo zbog bezobrazluka sa kojim se ta fabrika diči. Od plastificiranih kućišta do nepriznavanja garancije i sličnih nebuloza. Da, imali su problema i nisu imali rešenja kako da smanjuju težinu svojih strojeva a koji bi bili po zakonu EU.

Kakva su ti to plastificirana kučišta, ako mislil plastična kučišta to ti imaju u svojim kategorijama svi proizvođaći takva kučišta....pa čak i Dolmar od nedavno al hvala bogu samo na svom početnom modelu....i kod Jonsereda do 50-55ccm su plastičan kućišta....a dijelovi su dolazili mahom iz Slovenije jer mi je bliže, ali iz Austrije....i nisam primjetio da ima razlike kvaliteti...Koliko ja znam i tvoj trimer ima plastično kućište, pa šta sad??.Nisam dugo na forumu al dok sam čitao, dobro sam se nasmijao na neke tvoje postove, i to upravo u svezi poznavanja "marki" proizvoda:D:
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kakva su ti to plastificirana kučišta, ako mislil plastična kučišta to ti imaju u svojim kategorijama svi proizvođaći takva kučišta....pa čak i Dolmar od nedavno al hvala bogu samo na svom početnom modelu....i kod Jonsereda do 50-55ccm su plastičan kućišta....a dijelovi su dolazili mahom iz Slovenije jer mi je bliže, ali iz Austrije....i nisam primjetio da ima razlike kvaliteti....Nisam dugo na forumu al dok sam čitao, dobro sam se nasmijao na neke tvoje postove, i to upravo u svezi poznavanja "marki" proizvoda:D:

Dobro možda sam te nasmejao ali nije za WC a naravno da nisam u tvom rangu jer si verovatno ovlašćeni serviser ali se razumem dosta i poznajem ljude koji su ozbiljni u tim stvarima. I moje iskustvo datira od 86. godine prošlog veka pa nije baš da nič ne znam.
Govorim o plastificiranim kućištima motora a ne maske i da je Stihll imao velikih problema devedesetih godina gde je krivicu prebacivao na neadekvatno gorivo i svaljivao ovlašćenim serviserima da se nose sa tim. Ako si tad radio sa Stihll siguran sam da si se susretao sa takvim modelima. Zato jedan od poznatih servisera više ne radi sa Stihll. Za Housqvarnu iliti Jonsered nikad se niko od njih nije žalio. Zadnjih godina je Stihll u velikom zamahu i niko nije rekao da njihovi proizvodi ne valjaju.
p.s. i ako me dobro poznaješ a mislim da nije tako primetio bi da i na drugim forumima gde sam poznat odgovaram malo i u šaljivom tonu, ima tu i netačnih ili pogrešno protumačenih informacija ali u principu dobro znam šta pišem.
Da, možda sam opalio da Kawasaki ima četvorotaktne motore, znam da sam pogrešio, pa šta?!
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne znam za taj "kronični" problem iz 90tih, al znam da su ljudi problem....kupe kao stihl 170 ili hus 136/141 i takve igračke amaterske i onda misle da su boga za bradu primili jer misle da imaju stihl....i onda peri-deri i onda se čude da su ošle u k....U servisu kojem sam radio bio je ovlašteni serviser za husqvarne i gazda je znao najuriti van ljude dok su rekli kakve potrbe imaju , a nemaju 400eura za pilu. Naravno sa takvim pilama je bilo najviše problema u garantnom roku
Ja ću ti samo reči da su i husqvarne i stihlovke u jednakom omjeru dolazile na stol....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ne znam za taj "kronični" problem iz 90tih, al znam da su ljudi problem....kupe kao stihl 170 i takve igračke amaterske i onda misle da su boga za bradu primili jer misle da imaju stihl....i onda peri-deri i onda se čude da su ošle u k....U servisu kojem sam radio bio je ovlašteni serviser za husqvarne i gazda je znao najuriti van ljude dok su rekli kakve potrbe imaju , a nemaju 400eura za pilu
Ja ću ti samo reči da su i husqvarne i stihlovke u jednakom omjeru dolazile na stol....

Slazem se s tobom da je to sve do vlasnika ja imam neki dolmar moro sam joj generalku radit jos u garancijskom roku radi preslabe mjesavine al nema veze greska cija bila jel moja ili upustva premalo joj je bilo 2%mjesavina od onda se radi stalno s njom vec 4god i nemam nikakvih problema al ni ne forsiram ju previse nakon rezervara goriva odmaramo i ja i ona!
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ne znam za taj "kronični" problem iz 90tih, al znam da su ljudi problem....kupe kao stihl 170 ili hus 136/141 i takve igračke amaterske i onda misle da su boga za bradu primili jer misle da imaju stihl....i onda peri-deri i onda se čude da su ošle u k....U servisu kojem sam radio bio je ovlašteni serviser za husqvarne i gazda je znao najuriti van ljude dok su rekli kakve potrbe imaju , a nemaju 400eura za pilu. Naravno sa takvim pilama je bilo najviše problema u garantnom roku
Ja ću ti samo reči da su i husqvarne i stihlovke u jednakom omjeru dolazile na stol....
OK, naravno da se slazem sa tobom.
I meni je ovdasnji serviser rekao da je cela serija nove Husqvarna 360 morala da dodje na vanredni servis, tj. fabrika je povukla citavu seriju da zameni neki deo ( o njenom trosku), ne mogu trenutno da se setim koji ali samo znam da kosta bezmalo ko pola nove testere.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cujte svakoj fabrici se desi da izbaci nesto da kazem fals]. svi se bore za mnoga trzista a u zadnje vreme cenom. tu stupa uslov jeftinijih delova da bi konkurentna bila drugim proizvodima a sam kvalitet vise niko i nepita u principu. ko hoce profesionalno raditi mora kupiti i pravi alat i po lepoj ceni ali ga i odrzavati . za celo istocno trziste se delovi i alati i masine razlikuju u kvalitetu nego sto se radi za zapadno trziste i to u mnogo slucajeva. primeri su mnogi da evo da kazem ovde koji su kupovali pojedine modele i posle su im nasi ljudi doneli iz zapadnih zemalja mnogo razlikuju u kvalitetu. iz nemacke sve testere koje su nonesene rade besprekorno i traju mnogo vise od istih modela koji su ovde kupljeni. da se svuda radi sa odredjenim delovima iz zemalja sa jeftinijom radnom snagom to je sve veca istina a koliko ko ugradjuje i u koje modele to oni znaju. mi mozemo samo nagadjati o tome ili po nekim delovima dokazati tokom iskustva u radu.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Jedan savet kako efektno da ocistite zalepljenu travu sa osovine. Onako sa zalepljenom travom trimer izgleda ruzno. Uznete sredstvo za skidanje rdje (tecnost) naprskate i sa krpom skinete zelenu farbu tj. travu. Krenula sezona uveliko i bice jos posla ove godine.
Molim moderatore da izdvoje ovu temu koja se vrlo tesko nalazi jer se nalazi u temi gde su traktorski prikljucki. A jako je bitna i trebala bi da bude potpuno izdvojena. Unapred hvala!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jedan savet kako efektno da ocistite zalepljenu travu sa osovine. Onako sa zalepljenom travom trimer izgleda ruzno. Uznete sredstvo za skidanje rdje (tecnost) naprskate i sa krpom skinete zelenu farbu tj. travu. Krenula sezona uveliko i bice jos posla ove godine.
Molim moderatore da izdvoje ovu temu koja se vrlo tesko nalazi jer se nalazi u temi gde su traktorski prikljucki. A jako je bitna i trebala bi da bude potpuno izdvojena. Unapred hvala!


miniwash sve to sredi,ja obavezno nakon određenog vremena sve rastavim i dobro operem i mašinu(samo na skidam filter i zaštitim prijanjajučom folijom)odmah lakše diše trimer.
 
B

bosniahos

Guest
Tri san godine nakon svakog trimanja detaljno opra trimer koristil san deterđent za posuđe,
krpu i plastičnu mekšu četku.Isto san radil i sa kosilicom i uvijek je bilo ka novo.Več ljudima bilo čudno,koliko imam tih trimera i kosilica.Dojadilo mi prat i čistit.Od kad ne čistim-perem svako malo se nešta potrga.Tako da bih svakom tko ima vrimena i volje preporuči da pere i čisti svoj trimer.
Ajde da odmah upitam,kako tj. čime čistite detaljno karburator od trimera,svako malo imam problem,ne dolazi gorivo kako treba u ono oko za ainšpric,nekad dođe a nekad ne.Očito da bih treba očistit oni povratni ventil,a i cili karb.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Tri san godine nakon svakog trimanja detaljno opra trimer koristil san deterđent za posuđe,
krpu i plastičnu mekšu četku.Isto san radil i sa kosilicom i uvijek je bilo ka novo.Več ljudima bilo čudno,koliko imam tih trimera i kosilica.Dojadilo mi prat i čistit.Od kad ne čistim-perem svako malo se nešta potrga.Tako da bih svakom tko ima vrimena i volje preporuči da pere i čisti svoj trimer.
Ajde da odmah upitam,kako tj. čime čistite detaljno karburator od trimera,svako malo imam problem,ne dolazi gorivo kako treba u ono oko za ainšpric,nekad dođe a nekad ne.Očito da bih treba očistit oni povratni ventil,a i cili karb.

Zemljace , ja imam kavasakija , sedam mu je godina , doduse poslije kosnje smocim komad krpe u vodu i saperem stap da mi se bas ne otresa trava kad se osusi po skladistu .
Istom ja nisam za svo to vrijeme niti svijecice skino ,podmazujem ga povremeni , jerdnom godisnje ocistim filter zraka i nikakvo drugo odrzavanje na nemj ne treba .
Sto se karburatora tice promjeni pumpu na kojoj kupujes benzin i to je to !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
7 god imam alkov trimer i nemam nikakvih problema. podmazem glavu godisnje i filter vazduha operem pred sezonu kosenja i to je sve. ako imas problem sa gorivom pregledaj filter u rezervoaru i dovodna creva i spojeve creva dal nisu labavi. karburatori retko zezaju.ili ti to oko za gorivo zeza. to prvo dobro pregledaj i filtercic zameni ako je zapusio jer se tesko da primetiti. i samo deri .moj je pokosio sacuvaj boze bar 200 rezervara i da ga neureknem besprekoran jos uvek. a 0,9kw i svi kudili da je to krs od trimera. sto manje cackanja ako dobro radi to bolje. kvalitetno ulje i gorivo i mesavinu 2,5 % pravim i nikad problema.ni svecica neznam kako izgleda ako verujes
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja za čišćenje karburatora koristim ovo i jako je dobro , skida kamenac i sve živo čisto da ne povjeruješ
Samo pri radu PAZI NA OČI , jako je neprijatan , provjereno :icon_madu:

abro-carb-choke-cleaner.jpg
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ja za čišćenje karburatora koristim ovo i jako je dobro , skida kamenac i sve živo čisto da ne povjeruješ
Samo pri radu PAZI NA OČI , jako je neprijatan , provjereno :icon_madu:

abro-carb-choke-cleaner.jpg

Ja koristim sodu kaustiku za ciscenje karburatora i slicnih stvari
zamejsas s vodom natopis pola sata operes pumpom i nemas sta brinuti isto kao da je sad izaslo iz trgovine .
Sodu kaustiku koristim onu sto je u listicima ja si kupim vrecu pa imam godinama , neznam kako je u Bosni za nabaviti ju ali ovdje u HR uzmu ti i broj cipela kad dodjes da kupis !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja nikada ni čuo za takvo što :pig: gdje se to nabavlja ?
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ja nikada ni čuo za takvo što :pig: gdje se to nabavlja ?

Kemoboja u Puli, ja kupio vrecu 25 kila preko veze , a sigurno ima i na drugim mjestima, nekad je toga bilo u svim drogerijama moglo se kupiti na kilo sad vise nema u slobodnoj prodaji zato sto je izuzetno opasna luzina koja sve zivo otapa stavis li krepalo prase u bacvu zalijes s otopinom sutra imas samo kosti i dlaku.
S tim sredstvom dok rukujes , obavezno stavi gumene rukavice ako negdje dodje na kozu opecice te i jako tesko se lijece opekline , da ne pricamo sta bi bilo da dodje na sluznicu ili u oko nedaj bog !

Budes li prolazio ovuda ja cu ti napuniti konzervu toga , za sitnice ce ti potrajato !

J inace s tim cistim stari antikni drveni namjestaj , potopim u otopinu pola sata svu boju poslije samo operem, ostane potpuno cisto drvo , samo ga osusi i radi s njim sto zelis .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja nikada ni čuo za takvo što :pig: gdje se to nabavlja ?
savo to ti je kausticna soda sa kojom su nase bake pre pravile domaci sapun. mesale svinjsku mast i kausticnu sodu i kuva se i dobije sapun. ima da se nadje u mitrovici u prodavnicama boja negde. kupovao sam pre 2-3 god. sa time operem zagorele traktore pre farbanja. samo je jako nagrizajuce i razblazi se vodom ali se tad od reakcije veoma zagreje tako da se mora raditi u varilackim rukavicama. ja naspem zrnca sode oko 100g u flasu plasticnu od 1,5L i napunim je ostatak vodom . zatvorim izmuckam da se rastopi i stavim onda probusen cep. ali rukavice prvo jer se toliko zagreje od reakcije da se nemoze drzati. i time isprscem motor i gvozdjusinu traktora . ali skida i boju da upozorim. sve zivo do metala nagriza. zato vodi racuna. posle operem vapom sve dobro.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
mrezasti dzak od krompira ili paprike i obicna voda i trljaj , .Pokvasim dzak i skinem zalepljenu travu i zemlju i ostavim sve osim motora na suncu da se osusi .Motor ide hlad .S ve ostalo greje sunce. Kad se osusi trimer , je kao onog dana kad je izasao iz prodavnice. Malo vise mora da se trlja ali skida sigurno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh