• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Danas uzet štitnik i cikularna pila. Sve uzeto kod generalnog uvoznika. Evo i nekih cijena od sitnica što sam uzeo.
Štitnik-29,7€
Cikularna pila Scarlet 12.3€
Mast za pužni zglob 225 Gr 3.7€
Dvotaktno ulje Hursqvana HP 1l 7€

Štitnik kod noža onaj plastični ja sam skinuo skroz i siječem grmlje,šiblje tako imam veću preglednost i ne smeta mi onaj štitnik....ali obavezno koristim gumene ćizme,vizir i rukvice....do sad nisam imao problema a radio sam tako kojih 30-tak sati bar s tim da ne kosim krkanski nego onako normalno gledam šta siječem dole.....možda griješim ali nekako mi se ne čini da je velika opasnost tako kositi.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
opasno je kako da ne, samo sto ti jos nikad ocito nije nista odletilo u nogu ili neki drugi dio tijela...
meni je isto dosta smetao taj stitnik kada sam radim s nozem, cak sam ga i pokidao i otkinuo onaj granicnik sto odsjece silk, ali nisam ga skidao! ipak je to velik broj okretaja, zamisli da taj noz zafitilji kamen prema tebi i marne te direkt u yaya, mislim da bi cvilio do uskrsa! :D:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kucao sam vec , ne moze plasticni stitnik za noz i silk da se koristi sa cirkularom , puci ce kad tad jer cirkular hvata kao lanac na testeri ( ako se radi o husqvarnnom ili stihl sa cetvrtastim zubima) . Iskusio sam koliko jako baci trn na stitnik i koliko pukne kad udari o stitnik. Zato i postoje metalni stitnici za cirkular . Za sad i ja teram bez stitnika ali otvorim cetvore oci kad radim sa cirkularom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes otvoriti i desetore oci prijatelju. znas kako kod nas kazu: djavo niti ore niti kopa ,samo sedi i ceka priliku. nesreca se jednom desi a posle je kasno. tu su veliki obrtaji u pitanju i pogotovu trimeri vece snage su opasnost . koliko sam puta presekao u obalama komade kamena ili parce gvozdja baceno pa i kraj stitnika osetis udarac u cevanicu ili telo. parcad lete na desetine metara . bolje stavi zastitu bar i plasticnu .
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ja imam original plasticni i samo ga pomjeram nazad za silk i naprijed za noz i to je to... stitnik svakako makar i drveni!!!
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
mozes otvoriti i desetore oci prijatelju. znas kako kod nas kazu: djavo niti ore niti kopa ,samo sedi i ceka priliku. nesreca se jednom desi a posle je kasno. tu su veliki obrtaji u pitanju i pogotovu trimeri vece snage su opasnost . koliko sam puta presekao u obalama komade kamena ili parce gvozdja baceno pa i kraj stitnika osetis udarac u cevanicu ili telo. parcad lete na desetine metara . bolje stavi zastitu bar i plasticnu .

To znami i skusio sam , ali opet cim ga udari trn i prut pukne dok se kaze sex . Razmisljam da uzmem lim 50x50 cm pa da iskrojim , samo ne znam koje debljine lim , a opet nemam na cemu da savijem taj lim.Mota mi se po glavi oblik kao na stihlu i husqvarni , malo savijen prema glavi trimera a u sustini skoro prav .

Nesto ovako http://www.stihl.co.uk/STIHL-Produc...r-cutting-tools/2603-1570/Shredder-guard.aspx

Ili ovako http://cdn.husqvarna.com/dimage.axd/featureJpeg/h225-0093/480x480/558c6849.jpg

Racunam kad bi napravio stitnik od lima mogao bih i da ga teram po trnju , izguzva se , ispravim ga i tera dalje . Palsticni puca . A ne znam koliko je i izvodljivo ovo sto bi ja hteo
 
B

bosniahos

Guest
Pa to što tebi treba mogal bi staviti od nosača za prednji blatobran nekih večih traktora,ljudi skidaju jer im smeta,ima potpuno taj oblik a plastika je ona koja se koristi i za oružje,navlake i drške.Gotovo nepolomljiva,neznam točan naziv materijala.Imaš i plastiku koja je savitljiva a u sebi ima armaturu od žice pa trpi savijanja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ili od blatobrana nekog starijeg motorcikla ako ti je trektorski presirok. mozes mu i ispraviti jednu stranu pa sirinu povecati.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
opasno je kako da ne, samo sto ti jos nikad ocito nije nista odletilo u nogu ili neki drugi dio tijela...
meni je isto dosta smetao taj stitnik kada sam radim s nozem, cak sam ga i pokidao i otkinuo onaj granicnik sto odsjece silk, ali nisam ga skidao! ipak je to velik broj okretaja, zamisli da taj noz zafitilji kamen prema tebi i marne te direkt u yaya, mislim da bi cvilio do uskrsa! :D:

e onda sam imao sreće :smile:
sve trnje i šiblje sam pokosio i ostalo mogu kositi i sa niti......
ali jest sigurno može povrijediti ako ispali neki tvrdi predmet u kosca....dakle ko ima jaja (dva) može kositi bez štitnika a ko nema jaja ili samo jedno obavezno štitnik pa makar i plastični :)
 
B

bosniahos

Guest
Pa kad smo več kod jaja,hahaha uvijek su nam govorili da jedno ima funkciju reproduktivnu a drugo da ima erektivnu ulogu uz još neke unutarnje organe ili organ recimo.E sad dali su neki izuzetci ali jedan nema ljevo pa su mu puna usta hvale a drugom odkinuto desni i ima nekoliko dice njegove po ataru ,išli u dokazni skupi postupak.Ajte mi ovako starom sad obijasnite dali se sve na ovom svitu izminilo ili što.Svakako treba pazit,hahahaha.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Daj bre ne zezajte se što se zaštite tiče. Čak i kad se dobro zaštitiš neidintifikovan predmet zna da nađe prolaz. Ja sam montirao cirkular sa zaštitnim limom, nisam radio još sa njim, trebam nešto da očistim, tako da ću se maksimalno zaštititi.
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
pozdrav !

kupujem trimer i dvoumim se između jonsereda 2235 i stihla fs 100 , pa ako neko psjeduje jednog od tih neka napise prednosti i mane :icon_biggrin:

e da , jel istina da 4-taktni trimeri ne traju tak dugo kao 2-taktni ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedino sam cuo da cetvorotakne izbegavaju zbog rada n kosinama. slabije podmazivanje i zariba. inace manje trose.
 
B

bosniahos

Guest
A sad, firtakt su garant makine, ni 100-tica nije mišo mali.U komunalijama gdi radim ima ekipa, pa mi se čini itaj model, ima neke ventile dosta tresu i zvuk je spram mojeg 55 sa rogovima model,haha,nebo-zemlja.Imal je moj rođo firtakt trimer ali je imal mašinu na leđima ka ruksak ,a dalje je bia ka biax savitljiv ,čudo jedno.Taj je ondak bia največi u ataru.Jak ali i naporan,ti početni modeli su polomili onog tko snjim radil je.Ovi sadašnji su sigurno kvalitetniji.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
100tka je hibrid motor i nema problema nikakvih sa radom na kosini, ali ima sklonost, tko ne radi profesionalno, da za koksaju ventili. a na trajnost nema smisla odgovoriti, jer su pile i trimeri takvi strojevi koji rijetko dočekaju mirnu starost
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
pozdrav !

kupujem trimer i dvoumim se između jonsereda 2235 i stihla fs 100 , pa ako neko psjeduje jednog od tih neka napise prednosti i mane :icon_biggrin:

e da , jel istina da 4-taktni trimeri ne traju tak dugo kao 2-taktni ?

Sigurno su obe dobre i tu nema zbora samo mogu da ti kazem da ta Jonsered kao i Husqvarna ima x-torq motor koji je garantovano najefikasniji motor sto se tice obrtaja i potrosnje.
Samo Honda i Kawasaki zna napraviti cetvorotaktni motor, ostalo nije za masine kao sto su trimeri pa i motorne testere.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
sto li agromarket ne izbaci prosle godine ovogodisnje modele trimera bc 1250 xc od 1,7 ks i bc 1900xc od 1,9 ks da bad dobijem i stitnik za cirkular nego ove godine.PIH! Cowboy je od njegovor proslogodisnjeg modela napravio obogodisnji skidanjem one plastike viska.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Sigurno su obe dobre i tu nema zbora samo mogu da ti kazem da ta Jonsered kao i Husqvarna ima x-torq motor koji je garantovano najefikasniji motor sto se tice obrtaja i potrosnje.
Samo Honda i Kawasaki zna napraviti cetvorotaktni motor, ostalo nije za masine kao sto su trimeri pa i motorne testere.

Pa gdje si se ti susreo sa kawasaki 4 taktnim trimerom??
 
S

stipan

Guest
pozdrav !

kupujem trimer i dvoumim se između jonsereda 2235 i stihla fs 100 , pa ako neko psjeduje jednog od tih neka napise prednosti i mane :icon_biggrin:

e da , jel istina da 4-taktni trimeri ne traju tak dugo kao 2-taktni ?

ako imas gdje kupiti trimer marke OKAY. to ti je njemacka marka. ja sam ga imao oko 10.god i nikakvih veci problema nisam imo. i prodo ga i kupim einhell 2.0ks. imam ga 2.god to nista nevalja samo baci pare. nema sta nije puklo na njemu, pumpica za ubrizgavanje goriva otvrdnula i pukla, spaga pukla svasta nesto, karburacija losa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh