• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
desi se kamen ili tvrd metalni predmet,pa kad dodje do udarca rasprsne se i leti svud okolo pogotovu kad je cirkular u pitanju. nije mi se desilo da spadne i polomi se ima osigurac ali parcad su udarala po nogama .srecom uvek radim u opremi i cizmama. glava sa silkom mi se jednom raspala od udarca u parce cevi zabijeno u zemlju i srecom nije bilo nikog u blizini jel su delovi leteli 20-30 metara.nisam ni uspeo ih naci.stitnik je svoje odradio i ostao citav iako je plasticni.cak su vise ugrozeni koji su u blizini kosenja.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
desi se kamen ili tvrd metalni predmet,pa kad dodje do udarca rasprsne se i leti svud okolo pogotovu kad je cirkular u pitanju. nije mi se desilo da spadne i polomi se ima osigurac ali parcad su udarala po nogama .srecom uvek radim u opremi i cizmama. glava sa silkom mi se jednom raspala od udarca u parce cevi zabijeno u zemlju i srecom nije bilo nikog u blizini jel su delovi leteli 20-30 metara.nisam ni uspeo ih naci.stitnik je svoje odradio i ostao citav iako je plasticni.cak su vise ugrozeni koji su u blizini kosenja.

Da, zato kad stavim tregere (Jonsered) pise ili 15metara ili 45 stopa da niko ne prilazi masini.
Moze i samo naocare zasto da ne. Bitno je sacuvati oci. Husqvarna i Jonsered imaju prikladne naocare za te stvari. Ja ih koristim i kad vozim biciklu. Jako lepo izgledaju. Imam iste takve i u boji koje se lako skockaju sa lepom maijcom i farmericama.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Sve to stoji ali kad se posmatraci nameste i kad ih ima jedino vikanje i psovanje pomaze , drugo nista ne pomaze pri sklanjanju posmatraca od masine dok se kosi ili sece trnje. Ja sam s mojim cirkularom zkacio vile i zeznuo mu 7-8 zuba ali on i dalje sece , naostrio turpijom bez sablona i danas taman da kupim u husqvarninoj prodavnici sablon kad djavola nema , sad moram da cekam da dodbiju.
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas uzet štitnik i cikularna pila. Sve uzeto kod generalnog uvoznika. Evo i nekih cijena od sitnica što sam uzeo.
Štitnik-29,7€
Cikularna pila Scarlet 12.3€
Mast za pužni zglob 225 Gr 3.7€
Dvotaktno ulje Hursqvana HP 1l 7€
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Ja imam Husqvarnin trimer već duggooo i odlično radi ne troši puno.Remenice su ok dobijete poluautomatsku glavu nož... Meni je odličan i preporučio bih ga svima.:smile:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ja imam Husqvarnin trimer već duggooo i odlično radi ne troši puno.Remenice su ok dobijete poluautomatsku glavu nož... Meni je odličan i preporučio bih ga svima.:smile:

Zvuči kao da se Borić reklamira...

Niti koji trimer, niti za koju namjenu, niti koliko dugo, niti koliko ćega, ali, preporuka svima...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav!
Zanima me da li netko ima iskustva sa frezom za trimer? Trebala bi mi za okapanje vocnjaka. Ispricavam se ako vec ima negdje o tome ali tema je ogromna pa da ne citam otpocetka.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Bezi od te freze ako neces da kupujes stihla , Rasturices trimer za dzabe. jedino ako imas para za jak kombi motor i frezu kao dodataka onda mozes slobodno.
 
B

bosniahos

Guest
Ovakoc imam stihl ms 55 i nema iskre na svičici pa ni na kablu.E sad dali se mijenja bobina ili bi i magnet možda bia uzrok.Dali se može pogriješit ako se previše bobina odmakne od magneta.Bobina je iznad magneta i postoji mogučnost plus minus odmaknuti je od rotacije magneta.Još me zanima zbog čega se desi da u oko koje služi za anšpric recimo ne dolazi gorivo i kako isti problem rišit.Hvala.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ako moze mala pomoc, imam neki kineski trimer SS-BC330 (0.9 kWh) koji sam kupio prije 4-5 godina i sve je bilo ok, tero sam i noz s njim po kupinama i kanalima i silkom sredio kvadrate i kvadrate trave do lani kad je poceo zezati, jednostavno radi 3-5 minuta i ugasi se i nemoze se upaliti najmanje sat vremena, pa kad opet upali, ista stvar, radi koju minutu i amen...

vozi kod majstora, dao 250 kuna za popravak i izmjenu svega zivoga i radio pol sata i opet isto,
pa sam cuo da treba neke cijevi od dovoda-odvoda goriva promjeniti i staviti duze, pa sam i to napravio, pa sam paljenje nastimavo, ma nema sta nisam probao s njim i on i dalje tako za.ebava...

jel ima netko neki savjet kako da ga popravim ili da ga prodam za 200-300 kuna za djelove? :icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda je i alkov kao kod mene isti motor. vecina ih ista samo drugi nazivi. pokusaj ustanoviti sta se prvo desava kad se ugasi. ponesi kljuc za svecicu i cim se ugasi odvrni stavi na kabal pa svecicu na masu i vidi jel ima varnicu. hoce tako bobina zezati .ako ima varnicu dobru onda moze sto djavola biti. odvrni auspuh pogledaj u stublini otvor dal se nije poprilicno zatvorio od garezi , tad vecinom gubi u snazi prilicno. duzina creva nema veze sa radom.bitno je da dohvata u rezervoaru gorivo.moze se desiti da ti negde falsira vazduh . dal na semerinzima na radilici ili proveri izmedju karburatora i stubline. dosta slucajeva ima da su losi cak i fabricki karburatori i previse goriva daju i cim se zagreje ugusi je . najverovatnije je to po meni uzrok. ima jedan vijak sa zadnje srane karburatora za ler i jedan za smesu. trebalo bi njega malo postelovati. jedno pitanje : koliko dimi otprilike kad se iole zagreje. jel izbacuje prilicno dima.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
pa nisam primjetio da dimi, ali ovo sa iskrom na svjecici, e to mi se cini da je bas tako, kad se ugrije mislim da ne baca iskru, ali sam cacko po paljenju, pa je kao radio, ali je proslo dosta vremena tokom remonta, tako da se mozda ohladio, a ja sam mislio da sam sredio struju... probati cu ga ovih dana upaliti, pa cu pregledati sve sta si naveo da znam otprilike uzrok... hvala!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam sta si i mogao cackati oko paljenja. magnet i bobina bezkontaktna. obicno kad pocne probijati bobina ona kad se ugreje prekine varnicu i nebaca dok se neohladi ili jednostavno crkne. ako ima stelovanje bobine jer na nekim motorima ima gde je spolja vizit kartu stavis izmedju nje i magneta i stegnes vijke. probaj je upali i radi dok se neugasi i odvrni svecicu i vidi ima li varnice .akoimas neku drugu sigurno ispravnu probaj odmah sa njom jer ume i svecica tako zezati .bar ces znati jel struja ili karburator u pitanju. poslikaj karburator i paljenje i nju da vidim dali nisu isti motori jer sam negde imao knjizicu od mog alka 900. taj vec 7god besprekorno radi a pokosio naopako.
 
B

bosniahos

Guest
Trimer je Stihl FS 55 i svi imadu isto paljenje i karb,Stavil san bušilicu i s njom zakurbla i nema iskre,i kad san skinia lulicu nije bacal iskre.Stavil san kartašku kartu za tzv.razmak i ništa.Pogledal san i prekidač koji se nalazi u desnos strani gdije i gas i on radi.Zna je on i prije zajebavat ali sad je to izgleda od vanjske bobine.Pomalo ide vrime i ubrzo če mi trebat pa da to sredim.
Nego što je uzrok da nedolazi gorivo u ono okance što služi za ubacivanje goriva prije paljenja.Ima li tu ljeka ili ču morat kupovat i njeg.Dal bi pomoglo rastavljanje i ispuhivanje karba I kojim sredstvom,ultrazvučno čiščenje karba nemogu radit,to nemam.Hvala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Trimer je Stihl FS 55 i svi imadu isto paljenje i karb,Stavil san bušilicu i s njom zakurbla i nema iskre,i kad san skinia lulicu nije bacal iskre.Stavil san kartašku kartu za tzv.razmak i ništa.Pogledal san i prekidač koji se nalazi u desnos strani gdije i gas i on radi.Zna je on i prije zajebavat ali sad je to izgleda od vanjske bobine.Pomalo ide vrime i ubrzo če mi trebat pa da to sredim.
Nego što je uzrok da nedolazi gorivo u ono okance što služi za ubacivanje goriva prije paljenja.Ima li tu ljeka ili ču morat kupovat i njeg.Dal bi pomoglo rastavljanje i ispuhivanje karba I kojim sredstvom,ultrazvučno čiščenje karba nemogu radit,to nemam.Hvala.
ako pumpica [okance] nije pukla onda ovako. pumpica je zadnja stavka u sistemu i vraca visak preko nje u rezervar.podji od filtercica u rezervoaru dal nije zapusilo ,pregledaj creva i spojeve sreva dal nisu labavi pa uvlaci fals vazduh na njima..znaci prvo vodove [creva] od goriva i filter dobro operi i izduvaj i pregledaj spojeve. za paljenje proveri i kablic za gasenje od bobine do prekidaca dal se nije ogulio negde pa spoji na masu. ako nije to bobina nema sta drugo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Može i pumpica zajebavat, odnosno nepovratni ventil.....a modul paljenja je kod 27,2ccm stihlovih motora gotovo pa potrošna roba:(smirk):
 
B

bosniahos

Guest
Predobar mi je i puno s njime radim al da ga manje cinim ošal bi u tri pm.Ovi prekidač je ok.,čak san koristil umijesto njega brik spoj sa dvi stopice,isto neradi.Kako očistit karb itaj nepovratni ventil.Mogu li stavit zamijenski modul-bobinu i od čeg.Pa san narit kad mi je u servisu tip rekal za cinu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mislimda se ventil ne rastavlja, sve je zalijano u plastiku....a zamjenski modul, nemam iskustva, ali u taj trimer nema smisla ulupavati brdo love.....ganjaj njuškalo, zna biti dijelova
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav!
Zanima me da li netko ima iskustva sa frezom za trimer? Trebala bi mi za okapanje vocnjaka. Ispricavam se ako vec ima negdje o tome ali tema je ogromna pa da ne citam otpocetka.

I meni je bilo to palo na pamet ali odgovorili su me ljudi sa forume jer će prevelik napor uništit trimer ili ga opteretit previše
 

Najnoviji postovi

Na vrh