• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Moje iskustvo za kinezom villagerom i husqvarninim cirkularom je , Villager je suvise nezan za scarlett cirkular ali ko ga sisa jos jedno 30 prikolica trnjai kosice samo travu . Freza mnogo vise muci trimer pa nikome ne bih savetovao da , osim vlasnika stihla i husqvarne , stvalja frezu na svoj trimer. mada i za tu frezu mora kombi sistem nikako ne moze na standarsni trimer.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Moje iskustvo za kinezom villagerom i husqvarninim cirkularom je , Villager je suvise nezan za scarlett cirkular ali ko ga sisa jos jedno 30 prikolica trnjai kosice samo travu . Freza mnogo vise muci trimer pa nikome ne bih savetovao da , osim vlasnika stihla i husqvarne , stvalja frezu na svoj trimer. mada i za tu frezu mora kombi sistem nikako ne moze na standarsni trimer.

Vjerujem da je opterećenje za trimer freza...samo Kawasaki je u rangu i stihla i husqvarne čak mnogi kažu i da je bolji od njih(kažu klasu iznad stihla)...ali ipak bolje ne teretit ga sa frezom.....
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
trimeri su za košenje a ne za frezanje, da je ne znam kakav freza ce ga sigurno potrošiti prije nego košnja
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Pozdrav svima :D

evo i mog prvog posta, a pošto pojma nemam o trimera niti sam ikad radio s njima imam pitanja:

Zanima me koje mi trimere mozete preporuciti - dakle dvije tri opcije - za neke razumne novce. Dakle, košnja trave mi je skoro pa nebitna, treba bi mrcina ili polumrcina s kojoj mogu kidat makiju i sitno rasline poput lovora, malih borića, malih hrastova i slicno.

Sad, opet za neke razumne novce, jer se trimer ne bi često koristio, možda intenzivno 20-tak dana godišnje.

Da rezimiram, trazim nekakav best buy za malo do prosjecnu upotrebu, ali za makiju i nisko raslinje

Hvala
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Pozdrav svima :D

evo i mog prvog posta, a pošto pojma nemam o trimera niti sam ikad radio s njima imam pitanja:

Zanima me koje mi trimere mozete preporuciti - dakle dvije tri opcije - za neke razumne novce. Dakle, košnja trave mi je skoro pa nebitna, treba bi mrcina ili polumrcina s kojoj mogu kidat makiju i sitno rasline poput lovora, malih borića, malih hrastova i slicno.

Sad, opet za neke razumne novce, jer se trimer ne bi često koristio, možda intenzivno 20-tak dana godišnje.

Da rezimiram, trazim nekakav best buy za malo do prosjecnu upotrebu, ali za makiju i nisko raslinje

Hvala

Te dve stvari koje ti hoces da spojis nisu u opste spojive . Sto se tice Husqvarne svaki model na koji moze da se stavi cirkular a ima ih razlicitih. Uzmi najjeftiniji model na koji ide cirkular i ne brini
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Pozdrav svima :D

evo i mog prvog posta, a pošto pojma nemam o trimera niti sam ikad radio s njima imam pitanja:

Zanima me koje mi trimere mozete preporuciti - dakle dvije tri opcije - za neke razumne novce. Dakle, košnja trave mi je skoro pa nebitna, treba bi mrcina ili polumrcina s kojoj mogu kidat makiju i sitno rasline poput lovora, malih borića, malih hrastova i slicno.

Sad, opet za neke razumne novce, jer se trimer ne bi često koristio, možda intenzivno 20-tak dana godišnje.

Da rezimiram, trazim nekakav best buy za malo do prosjecnu upotrebu, ali za makiju i nisko raslinje

Hvala


Pozdrav i dobro nam došao!! :partyman:
Za početak napiši par riječi o sebi u temi Predstavite se

Što se tiče trimera tj. Mrcine s kojom bi mogao "trgati" razno raslinje i sitna stabla, imaš dosta njih koji to mogu. Ako gledamo iz ugla njihovih mogućnosti sječenja i "trganja" cijena je prihvatljiva, međutim ako gledamo iz ugla naših mogućnosti plaćanja cijene su više nego prevelike. Problem je što tebi takav trimer treba svega 20-ak dana godišnje, pa je pitanje isplativosti. A isto tako pitanje je hoćeš li svake godine morati sjeći neka sitna stabalca, makiju isl. ili će to biti samo prve godine.
Možda bi bolje bilo uzeti neki hobi trimer (made in PRC) i sa njim krčiti ono što je sitnije a za ono krupnije koristiti motornu pilu i sjekiru. Ili ga maksimalno uposliti dok je pod garancijom pa dokle-dotle a onda na servis. Tako sam ja uradio sa svojim Villager-om. Iskrčio sam ono što je bilo najgore i kad je stao, odnio ga na servis. Pošto je bio pod garancijom uradili motor generalno potpuno besplatno. Poslije nikakvih problema snjim, čak šta više, sad bolje radi nego kad je bio nov :gitarist: :supz:
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Te dve stvari koje ti hoces da spojis nisu u opste spojive . Sto se tice Husqvarne svaki model na koji moze da se stavi cirkular a ima ih razlicitih. Uzmi najjeftiniji model na koji ide cirkular i ne brini

Hvala na odgovoru. Stari financira trimer i rekao je: *ovna nećemo uzimat! :rolfer:

Pozdrav i dobro nam došao!! :partyman:
Za početak napiši par riječi o sebi u temi Predstavite se

Što se tiče trimera tj. Mrcine s kojom bi mogao "trgati" razno raslinje i sitna stabla, imaš dosta njih koji to mogu. Ako gledamo iz ugla njihovih mogućnosti sječenja i "trganja" cijena je prihvatljiva, međutim ako gledamo iz ugla naših mogućnosti plaćanja cijene su više nego prevelike. Problem je što tebi takav trimer treba svega 20-ak dana godišnje, pa je pitanje isplativosti. A isto tako pitanje je hoćeš li svake godine morati sjeći neka sitna stabalca, makiju isl. ili će to biti samo prve godine.
Možda bi bolje bilo uzeti neki hobi trimer (made in PRC) i sa njim krčiti ono što je sitnije a za ono krupnije koristiti motornu pilu i sjekiru. Ili ga maksimalno uposliti dok je pod garancijom pa dokle-dotle a onda na servis. Tako sam ja uradio sa svojim Villager-om. Iskrčio sam ono što je bilo najgore i kad je stao, odnio ga na servis. Pošto je bio pod garancijom uradili motor generalno potpuno besplatno. Poslije nikakvih problema snjim, čak šta više, sad bolje radi nego kad je bio nov :gitarist: :supz:

Hvala na odgovoru. Triemr bi nam najvise koristio za krcenje maslinika, sto bi ove godine bile intenzivnije, a iducih bi se samo "peglalo" sitno raslinje koje je u međuvremenu naraslo

Što mislite o ovako nekom modelu: http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/122c/

Ili recimo Stihl FS50 za nekih 1800kn

Vrijede li takve trimeri te novce i bi li oni posluzili mojoj namjeni?

Takodjer jos dvije stvari me zanimaju: znate li kolike garancije daju Stihl, Homelite, Husqvarna ili neki četvrti proizvođaci?

Isplati li se kupnja polovnog modela, ako je isti jos pod garancijom? Ili ako nije, kolko se placa uzimanje garancije na godinu dana?

Hvala unapriejd
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Sa ovim trimerima do 2000 kn nećeš moći kositi ništa više osim trave. Niti imaju snage za to, niti se na njih može staviti pribor za to.
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Sa ovim trimerima do 2000 kn nećeš moći kositi ništa više osim trave. Niti imaju snage za to, niti se na njih može staviti pribor za to.

Otkud sad to, recimo kolega Knajz Miloš je napisao:"Sto se tice Husqvarne svaki model na koji moze da se stavi cirkular a ima ih razlicitih. Uzmi najjeftiniji model na koji ide cirkular i ne brini"

Znate li par jeftinijih modela na koje se mogu stavit cirkular? Nebitno za marku, samo da ima garanciju
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Pa to ti govorim, na tu Husqvarnu (koju si linkao) ne može ići cirkular, a Stihl FS55 je najslabiji model Stihl-a na kojeg može ići neka vrsta noža.
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Hvala, razgovarao sam s jednim starim mestrem i on je preporucio Stihl - da se Husqvarna pokvarila i da je Stihl najbolji izbor.

E sad me zanima ova marka - Codec - jel to ista valja? :mrgreen:Recimo ovaj model http://mvv.hr/web_shop/product_info.php?cPath=21_28&products_id=176 2.2ks za 2000kn, vjerojatno se dobije i neka garancija, ovaj je najjaci u ponudi pa vjerojatno idu razni nozevi na njega.

Imate li iskustva sa ovom firmom i kakva se pokazala?
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Otkud sad to, recimo kolega Knajz Miloš je napisao:"Sto se tice Husqvarne svaki model na koji moze da se stavi cirkular a ima ih razlicitih. Uzmi najjeftiniji model na koji ide cirkular i ne brini"

Znate li par jeftinijih modela na koje se mogu stavit cirkular? Nebitno za marku, samo da ima garanciju

Ovaj model sa linka ima sajlu imesto kardanai ne bi mogao nista da seces s njim jer bi cim cirkular ili noz dodirne prut pucala jer je sajla samo za travu. U sustini svaki timer sa krivom sipkom sto ide od motora do glave ima sajlu. Evo ovih modela posto na vasem husqvarninom sajtu i nema uponudi Scarlett cirkular ,ali najbolje da se raspitas u Husqvarninoj prodavnici koji jos modeli mogu da nose cirkular jer mozda ima i jeftinijih modela od ovih.

http://www.husqvarna.com/rs/accesso...i-nozevi/cirkularni-noz-scarlett/#accessories i na ove modele http://www.husqvarna.com/si/accesso...e-glave-in-rezila/list-krozne-zage,-scarlett/

U sustini mogu i oni koji nisu namenjeni za cirkular a imaju kardan ali tad rizikujes ti se se sitni delovi tipa zavrtnji , pokidaju. Mada licno mislim da to vazi za kineze i manje poznate marke, a ne za Husqvarnu i Stihl . A za Stihl mislim da je najslabiji model na koji ide cirkular FS 90.

Polovno je polovno , nikad ne znas kad moze da crkne ili pocne da pravi velike probleme bez obzira koliko je ocuvano . Novo je novo i dok je pod garancijom nemas problema.Jeste skuplje ali ne mislis . Husqvarna i Stihl su profesionalne masine i kostaju vise od mnogih nepozantih ali kad uzmes Husqvarnu ne mislis dok je svojim rukama i bimbalom ili maljem ne polomis. Isto je i sa Stihlom. E sad , ako su pare problem onda ides na marku i zastupnika koji ima servis , da bi mogao da dok je pod garancijom popravljas i kupujes rezervne delove . Jer dzabe niska cena ako posle dve godine i prvog kvara moras da kupujes nov.

Sa Scarlet Husqvarninim cirkularom seces drvece do 15 cm kao sir sa sirkularom precnika 200mm a sa precnikom od 250 i bedlja. Siblje takodje , plus uvek mozes da naostris sam i ne mislis. Noz vise prebija nego sto sece pa je po meni bolje koristiti cirkular.
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Što se tiče ovod kawasaki trimera,moj susjed ima isti ovakav,čini mi se 4 godine...do sad je na njemu promjenio jedino glavu flaksa jer ju je zgulio po betonu,jer ima popločeno dvorište pa kosi travu između ploča s njim...
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav i Sretna Nova godina :supz:,

evo trimer je jos aktualan osim sto smo odlucili prosorot budzet, pa smo mislili uzet ovako nesto: http://www.tpp.hr/artikl/gb48k-kawasaki-56.html, ili neki od ovih ovdje:http://www.jurec.hr/lista-trimera.html

Misljenja opcenito o Kawasakiju? Kakav je omjer ulozeno/dobiveno?

Isti ti je motor...samo rama druga ali to nije nimalo bitno jer i ova jeftinija je visokokvalitetna...ja sam nedavno istraživao i na kraju sam kupio ovaj GB 48 i znaš prezadovoljan sam extra je...ne vjerujem da mu mogu"pera odbit" ni stihl ni huqsvarna....
Omjer je kupiš Kawasaki i dobio si bolju stvar za manje novca...po mom skromnom mišlejnju a u usporedbi sa stih...i huqs....
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Odlično ;)

Možeš mi samo reć koje si sve dodatke dobio sa GB 48, i jel se može staviti cirkular?

kazeš da je isti motor između ovog linka sa GB 48 i ovih na jurec.hr? Znaci razlika je prakticki samo u godini proizvodnje?

Jos ako mi samo mozete reć na što bi trebao paziti prilikom kupnje, nekakve brojeve, natpise, opremu ili slicno?

Hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
imam i ja od prošle godine Kawasakija...
dosad sam radio s jonseredom gt-32, ali došal sam mu glave nakon 17 godina...:supz:
mislim da je moj ovaj najdonji s crvenim štitnikom, moram pogledat...
kosi kao lud, troši gorivo kao lud, težak je ko kamen, grije ko blesav...to je bio jedini razlog zašto nisam uzel leđnog...
inače, rekao bih da se radi o vrhunskom proizvodu...ako kaj i vrisne, i tak ga dobiješ u kutiji raskopanog, pa dok ga složiš postaneš "majstor"...
možda ga čak sutra i poslikam...;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh