• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
ne vjerujem da mu mogu"pera odbit" ni stihl ni huqsvarna....
Omjer je kupiš Kawasaki i dobio si bolju stvar za manje novca...po mom skromnom mišlejnju a u usporedbi sa stih...i huqs....

Koliko si dugo radio sa Stihl ili Husqvarna trimerom?
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Pozdrav i Sretna Nova godina :supz:,

evo trimer je jos aktualan osim sto smo odlucili prosorot budzet, pa smo mislili uzet ovako nesto: http://www.tpp.hr/artikl/gb48k-kawasaki-56.html, ili neki od ovih ovdje:http://www.jurec.hr/lista-trimera.html

Misljenja opcenito o Kawasakiju? Kakav je omjer ulozeno/dobiveno?

Vidim da je ovaj Kawasaki proizveden u Italiji! Mene licno zanima da li je ovo punokrvni Kawasaki ili je u pitanju samo motor a ostalo drugog proizvodjaca koji je finalista?
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Vidim da je ovaj Kawasaki proizveden u Italiji! Mene licno zanima da li je ovo punokrvni Kawasaki ili je u pitanju samo motor a ostalo drugog proizvodjaca koji je finalista?

da u pravu ste samo je motor kawasaki,ostalo (nadogradnja) je talijansko ali proizvedeno u kini ,postoji više grupa po bojama plava ,crvena i crna (boje oklopa motora) i nadogradnjama sarp ,ramda i neki talijanski garden?mislim da je sarp japanski.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
http://villager.rs/kontakt.html

Pitaj i dobices odgovor na mejl .Ja sam im postvlajo pitanje i dobio sam odgovor posle dan dva .

Moje misljienje j da ti je bolji ovaj BC 1250 S zbog mase.mada joedan moj komosija koristi cirkular i na BC900S i nije ga pokvario niti polomio. Jedino moze da te zeza kod ovog narandzastog sto mu je drzac rucki od plastike da se ne polomi. Mada su na ovom crnom slaba tacka zavrtnji , puknu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam bs900 i prezadovoljan sam njime .od prve je serije kad se poceo sklapati u cacku, a radim i sa stricevim bs 1250 .moj bs900 dosta manje trosi sem ako je bas pretesko .zet mi je kupio prosle god bs9oo radio sam sa njim da mu pomognem mnogo losiji od mog a nov.naime desavaju im se losi karburatori da se ugrade.njegov je trosio duplo od mog ,vruceg je nemoguce upaliti i nemiran rad i gasi se.rekao sam mu za to da ga tera u servis jer mu je pod garancijom 2 god.to su masine kako se koja pokaze nijedna ista ali delovi su bagatela.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Pozdrav svima,

i dalje trazim trimer, ali potpuno drugu klasu. Odlucili smo uzet manju motornu pilu - solo 643 i sad trazimo neki trimer jeftinjaru sa garancijom:mrgreen:. Zna li gdje u hrv se mogu nabaviti villageri - konkretno ovaj http://www.atcsremcica.rs/sr/villager/125

ili ovaj: http://www.atcsremcica.rs/sr/villager/73

Koje su jos za preporuku od "no name" proizvodjaca

Zasto ne uzmes neki Jonsered, Stihl ili Husqvarnu iz klase od 350 eura. Posle si miran do penzije!
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
http://villager.rs/kontakt.html

Pitaj i dobices odgovor na mejl .Ja sam im postvlajo pitanje i dobio sam odgovor posle dan dva .

Moje misljienje j da ti je bolji ovaj BC 1250 S zbog mase.mada joedan moj komosija koristi cirkular i na BC900S i nije ga pokvario niti polomio. Jedino moze da te zeza kod ovog narandzastog sto mu je drzac rucki od plastike da se ne polomi. Mada su na ovom crnom slaba tacka zavrtnji , puknu.


Uzeo bi ili BC 1250S ili 1900S. Samo je problem što ne znam ko ih u Hrv. prodaje, pošto vidim da Villager ima u Srbiji?

Zasto ne uzmes neki Jonsered, Stihl ili Husqvarnu iz klase od 350 eura. Posle si miran do penzije!

U toj klasi, bar u Hrv, nema dobrog modela. Sve neki sa 0.8-0.9KW, a nedam 300 eura na trimer sa jedva vise od 1KS-a
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
on se sklapa u srbiji u cacku i ima ih svuda po prodavnicama.kazem ti delovi su jako jeftini.ja dosta radim sa njim noz mi je vec se pojeo 30% koliko je pokosio.testera motorna mi se lose pokazala i radili su generalku posle par sati rada.grejala se i trosila ko fap.kad je dosla sa servisa prezadovoljan sam njom.za svoje potrebe sasvim zadovoljava ali za profesionalnije poslove treba i nesto u klasi.1250 je ipak robusniji to se oseti u radu a nije neka razlika u ceni.raspitacu se kod nas da li ima gde u hr.predstavnistvo ako te interesuje
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
on se sklapa u srbiji u cacku i ima ih svuda po prodavnicama.kazem ti delovi su jako jeftini.ja dosta radim sa njim noz mi je vec se pojeo 30% koliko je pokosio.testera motorna mi se lose pokazala i radili su generalku posle par sati rada.grejala se i trosila ko fap.kad je dosla sa servisa prezadovoljan sam njom.za svoje potrebe sasvim zadovoljava ali za profesionalnije poslove treba i nesto u klasi.1250 je ipak robusniji to se oseti u radu a nije neka razlika u ceni.raspitacu se kod nas da li ima gde u hr.predstavnistvo ako te interesuje

Zivim u Cacku a nemam pojma da se Villager ovde sklapa. Mada znam da imaju dosta opremljenu prodavnicu pa je moguce da je i ona u sastavu tih uvoznika.
A sto se tice 0,8 ili 0,9 motora i kako li vec izgledaju pa to su masine samo tako. Ako ti treba za povremene radove uzmes u ne mislis da li ce se upaliti kad je vrela ili da li ce iznenada stati sa radom. Naravno u zavisnosti ne od modela vec od serije postoji mogucnost da se naleti na dobar model poput onog koji ima nas kolega KnjazMilos ali to je vec lutrija.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam sve od vilidzera kupio u s.mitrovici i bas sam ih pitao .rekli su mi dali direktno u cacku ili okolina cacka da se sklapaju .kad mi je radjena testera pod garancijom zvali su me iz batajnice gde je glavni ovlasceni servis za nas region ist su mi rekli i porucivali delove iz cacka koji su mi trebali. ako su oni mene slagali onda i ja vas lazem. mozda je glavno prestavnistvo i magacin delova tu ali su pogresno informisani. najvise sam se i odlucio za vilidzer zbog toga ,pristupacnost delova i servisiranja pod garancijom jer svi ovi hobi alati i masine su problem ako nema mreze delova bar.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izvinjavam se kolega .bio si u pravu agromarket kragujevac je u pitanju. sad sam pronasao papire od vilidzera.proslo je vec 7god pa me i pamet napusta izgleda. sad sto su meni rekli za cacak nije mi uopste jasno.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da se i ja mao uključim u temu. Prije par dana sam kupio nov trimer HUsqvarnu 235R. Ono standardan oprema, pošto sam htio još kupiti, cikularnu pilu Scarlet i odgovarajući matlni štitnik. Pila ima a za štitnik bi se morao naručivati. Sad iskusnije pitam da li je taj metalni štitnik baš neophodan.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Imam jedan stihl trimer nekoliko godina(oko 6 g.) ali ovaj kawasaki djeluje i kvalitetniji i bolji..
Deluje? A koliko u stvari je bolji?

Da se i ja mao uključim u temu. Prije par dana sam kupio nov trimer HUsqvarnu 235R. Ono standardan oprema, pošto sam htio još kupiti, cikularnu pilu Scarlet i odgovarajući matlni štitnik. Pila ima a za štitnik bi se morao naručivati. Sad iskusnije pitam da li je taj metalni štitnik baš neophodan.

Bez štitnika je moguće radit ali je poželjno da ga imaš. Glavni problem je taj što je ovaj standardni štitnik jako daleko od pile i dosta često se zna dogodit da drvo koje odrežeš upadne u taj prostor između pile i štitnika i to zna biti dosta neugodno. I uzmi u obzir da je taj štitnik plastika koja vrlo lako pukne kad se najmanje nadaš.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Tako sam i mislio. Jer sam s prethodnim trimerom koristio cikular s štitnikom za 3 kraki nož. Ništa znači naručiti još štitnik, jedino me smeta njegova cijena od 30€, kad pogledaš cijenu u odnosu na osatle komponente malo je povisoka.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako kosis gde ima kamena ili nesto tvrdje sto bi se moglo naci u kosenju bolje ti je dobar stitnik nego isecene noge ili polomljena kost.to je mnogo bolnije i skuplje. plasticni su dosta elasticni i trpe udarce ali vidjao sam i puklih od jakih udaraca. kupujes za svoju bezbednost a tu cene nema ,bar kad se ja pitam
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Tako sam i mislio. Jer sam s prethodnim trimerom koristio cikular s štitnikom za 3 kraki nož. Ništa znači naručiti još štitnik, jedino me smeta njegova cijena od 30€, kad pogledaš cijenu u odnosu na osatle komponente malo je povisoka.

Nikako nemoj da se zezas sto se tice zastitne opreme. I ja cim zaboravim nesto da stavim na sebe vrlo brzo dobijem strahovit udarac u tom delu. Bez rukavica, gumenih cizama, zastitnog vizira ne kreci u radove sa trimerom. Jos necu zaboraviti kad je od Villagera koji je koristio tetkin brat izleteo kamicak i sa petnestak metara pogodio pravo u koleno. Valjao sam se od bolova. A koliko sam puta bio izlupan kad sam i sam koristio svoj trimer Jonsered CC2036 da i ne govorim. Tako da tih 30 evrica je sitnica koju potrosis vrlo lako na drugu stranu i na druge gluposti.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Mozda sam pisao vec ranije, za kosenje trave obavezno stitnik i vizir ne naocare, VIZIR. A za rad sa cirkularom , po mom misljenju trebalo bi a ne mora jer tesko da ce da se razleti glava trimera pa cirkular odleti u picku materinu. A dok sece zbunje i drvece deblje od placa kad ga uhvati drvo nema sanse da ti odleti negde., ostaje uhvacen dok ne pomeris drvo ili trnje. A na kraju ako se koristi osigurac nema sanse da spadne cirkular ma sta da mu se dogodi. Jedino sto sam ja zakljucio od kad sam polomio stitinik a secem trnje i tanje drvece je da stitnik sacuva od strugotine da ne leti po nogama. Neko ce da kuca da u slucaju spadanja cirkulara stitnik cuva noge ali koliko se cesto do dogadja ? I nikako stitnik namenjen glavi sa silkom i nozu u trnje . Pucice kad tad , zato postoje metalni stitnici za cirkular .
 

Najnoviji postovi

Na vrh