• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Evo ga Scarlett na trimeru i skinut sa trimera. laik moze i taj i onaj sa siljatim zubima ali je sa Scarlett om 5 puta lakse . Plus sto sam ja dohvatio vile sa Scarlettom pa zeznuo 7 zuba . Naostrio kad sam dosao kuci i oni opet ostri . Malo su im ivice iskosene ali moze da sece i dalje.



 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ja sam oduševljen sa ovim sa šiljatim zubima ali kako hvalite Scarlet možda i njega nabavim :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
samo evo sve pohvale cirkularu na trimeru zaista je puno bolji od trokrakog noža a da ne spominjem koliko je bolji od četverokrakog.

Svaki alat ima svoju namjenu, za grane i tanja stabalca je namjenjen cikular. Za tanke mladice i grane, bujad, visoku i žilavu travu je namjenjen trokraki nož a za sitnu travu, košenje uz ogradu, rubove i tamo gdje ima kamena isl. za to je glava sa laksom.
Znači nemožeš porediti trokraki nož i cikular jer im nije ista namjena.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kod Villagera sve osim motora je potrosni materijal. Garancija vazi samo za motor. Bar ovde kod mene. A vala i jesam rasturio stitnik u trnju. Nisam ga skidao i dobio sam sta sam trazio. Sad ide pravljenje novog od lima za trnje i scarlett a za travu ako napravim dodatak da moze da nosi noz za silk bice dobro ako ne bude moglo moram da kupim nov koji kosta oko 700 dinara.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
700 din. je 12 KM, ne isplati se praviti ga za te pare. Kupi novi i miran si! Jedino za Scarlet, ako već nisi nabavio, onda potraži metalni štitnik.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Svaki alat ima svoju namjenu, za grane i tanja stabalca je namjenjen cikular. Za tanke mladice i grane, bujad, visoku i žilavu travu je namjenjen trokraki nož a za sitnu travu, košenje uz ogradu, rubove i tamo gdje ima kamena isl. za to je glava sa laksom.
Znači nemožeš porediti trokraki nož i cikular jer im nije ista namjena.

Mislim da skoro mogu u svom slučaju jer ja sam tražio čime najefikasnije da iskorijenim više decenija obraslu površinu od cca.jutar...a na njoj ima manjih i većih grana i mladica i grmova i kupina i starih kupina i šipurika i bujadi i manjih i većih glogova i ljeski i svibovina raznih veličina i drenova i različite trave koja je najmanji problem i masa polegnutih grana svakakvih vrsta :)...i sve to je skoro nemoguće s jednim oruđem čistititi ali od svega je najbolji ovaj cirkular....a što se tiče četverokrakog i troktrakog noža,kako nemam iskustva sa noževima za trimer mislio sam da su oštri na rubovima i da sjeku radi velike brzine okreta međutim nisu samo kidaju snagom dok cirkular je oštar i sječe i efikasniji je od njih i on je,po meni,bolji za male grane,mladice i kupine od trokrakog noža.
Dakle za ovakav teren čistit što znači jaka strana sa svim navedenim je najbolji cirkular na trimeru u kombinaciji sa motornom pilom ...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
S tim cirkularom sa siljatim zubima mozes i da kosis travu , tad trimer radi skoro na leru.Lakse trimeru da kosi nego sa nozom .

napravicu za scarlet i to od lima pa nek se guzva do mile volje , ovako bi morao verovatno da kupujem nov posle trnja. Ne isplati se da kupujem husqvarnin stitnik ako kosta cetvrtinu trimera.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To je 48,5 KM puno jest, al sobzirom da je metalni i da može biti dok je trimera onda i nije tako mnogo.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
S tim cirkularom sa siljatim zubima mozes i da kosis travu , tad trimer radi skoro na leru.Lakse trimeru da kosi nego sa nozom .

napravicu za scarlet i to od lima pa nek se guzva do mile volje , ovako bi morao verovatno da kupujem nov posle trnja. Ne isplati se da kupujem husqvarnin stitnik ako kosta cetvrtinu trimera.

Ovaj cirkular sa šiljatim zubima mi je daleko bolji od četverokrakog i trokrakog,kosi sve od reda i usput pomalo i malčira,od trave pa do grana do promjera kojih 2-3 cm...ne znam da li scarlet može tako dobro kositi travu ali sumnjam...uglavnom ovaj je super uopće i ne stavljam druge noževe.....
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Scarlett nije za travu nego za tanje drvece i trnje . Moze da kosi travu kao od sale ali nije za to.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Scarlett nije za travu nego za tanje drvece i trnje . Moze da kosi travu kao od sale ali nije za to.

Znam da nije ali situacija na terenu zahtjeva ono što kosi različite vrste korova od trave do grana u raznim stadijima i položajima...a evo po mom iskustvu,s tim da Scarlet nisam isprobao, ovaj cirkular sa šiljatim i oštrim zubima je najbolji i to daleko,ne skidam ga nikako sa trimera.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Kawasaki GB 48 može li na njega freza za baštu kao priključak se prikopčat?

Imam jednu rupu sa jako strmim obalama oko nje i tu se ne može sići niti motokultivatorom ali u dnu rupe zemlja jako dobra.....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A može li se u tu rupu sići sa kakvim ašovom ili motičicom? :mrgreen:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kawasaki GB 48 može li na njega freza za baštu kao priključak se prikopčat?

Imam jednu rupu sa jako strmim obalama oko nje i tu se ne može sići niti motokultivatorom ali u dnu rupe zemlja jako dobra.....

da sam na tvom mestu ne bi se igrao sa frezom za trimer. Koriste ih Stihl ihusqvarna ali oni spadaju u profesionalne masine pa su najverovatnije ugradili delove od mnogo jaceg materijala nego kawasaki. Ipak je bolje da to odradis , kao sto kuca kolega cowboy , poluatomatskom motikom ili budakom .


A mislim i da neces moci ni da stavis frezu bez skidanja glave trimera. Najverovatnije i da nema freze za kawasaki trimer
 
Posljednje uređivanje:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ok zahvaljujem na savjetima
Već sam prije još uskopao jedan dio i isfrezao motikom...ali ima toga dosta pa sam mislio da se možda može frezat sa kawasakijem....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako ima dosta onda je bolje da to odradiš ručno ili da nekako pokušaš doći sa motokultivatorom. Sve i da može freza na trimer pitanje je kako bi on to podnio i koliko bi kvalitetno odradio.
Bolje je to ručno uskopati nego satrati trimer pa onda cijelo ljeto ručno kositi travu :p
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ako ima dosta onda je bolje da to odradiš ručno ili da nekako pokušaš doći sa motokultivatorom. Sve i da može freza na trimer pitanje je kako bi on to podnio i koliko bi kvalitetno odradio.
Bolje je to ručno uskopati nego satrati trimer pa onda cijelo ljeto ručno kositi travu :p

Ne radim ja nego ovi momci što su se vratili poslije Oluje pa oni to,nisu skupi,pa mi ih je bilo žao pa sve kontam da im nabavim tu frezu ali evo ako ti tako kažeš poručim im da je bolje da kopaju :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh