• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Planiram ovih dana kupiti trimer Kawasaki, pa pitam znalce da li je ok da za njega koristim gorivo isto kao i za ovaj stihl trimer i motornu pilu a radi se o super 95 plus ulje stihl za dvotaktne motore u omjeru 2% dakle na 5.litara goriva dođe 1.dl ulja stihl?

Kad kupiš trimer u uputstvu će pisati u kom omjeru trebaš praviti mješavinu dali 2 ili 2,5% tj. dali će 1dl ići na 5 ili na 4 lit. goriva. Ulje koristi od Husquarne ili Stihla, uzmi si veliko litarsko pakovanje i sam pravi mješavinu. U početku dok se ne razradi možeš praviti malo masniju smjesu a onda kasnije pravi prema uputstvu proizvođača.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
hvala laik na adresama ,u međimurki sam več pital i rekli da su jednom čovjeku pripasali neku glavu(autom.) na kawasaki al da se čovjeku zapalila??? a čuj kawasaki sam kupil pred dva tjedna i potrošio tek 4 rezervara tak da nemogu ti nekaj posebnog reč ,osim da ima snage i to se osjeti u košnji jer ono čime sam se prije sa stihl fs55 mučio sada kosim sa pola gasa,ali je i razlika u snazi(stihl 1ks kawasaki 2.2ks) pa nije realno uspoređivat,jedino mi se ne dopada ta glava navikao sam se na stihl automatsku,prvo niže kosim tako reč brijem i drugo manje flaksa trošim, i malo su jače vibracije u kawasaki inače odličan stroj

i ja ga idem sutra kupiti onaj od 3ks a inače imam stihl 45 :)
pitao sam na jel glava za nit automatska rekli su mi da jest a model je GB 48 kawasaki
možda može s ovog modela na tvoj iako me čudi kako na jednom jest automatska glava za nit a na drugom nije

Kad kupiš trimer u uputstvu će pisati u kom omjeru trebaš praviti mješavinu dali 2 ili 2,5% tj. dali će 1dl ići na 5 ili na 4 lit. goriva. Ulje koristi od Husquarne ili Stihla, uzmi si veliko litarsko pakovanje i sam pravi mješavinu. U početku dok se ne razradi možeš praviti malo masniju smjesu a onda kasnije pravi prema uputstvu proizvođača.

hvala ti,
inače sam uvijek pravim mješavinu(kupim litar ulja u običnoj boci i ulijem ga onda u onu s mjerom :) ) i do sad sam koristio isključivo stihl
sem na jednoj kosilici gdje su mi u firmi preporučili total za tu kosilicu(rotacionu-malu) pa za nju to i koristim
Upravo radi priče o razradi i pitam ovo za omjer ulja i goriva....napravit ću tako 4 litra i 1dl a to je 4 rezervoara taman da se razradi tj.malo bolje podmasti :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ja sam neodavno kupio u LIDLU trimr što im je bio na akciji za 1000 kn do sada nism nešto puno radio s njim a čini mi se solidan za te novce imali tko kavih iskustava više o tom trimeru
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ovo ti je Kinez pa ne očekuj previše od njega ali za manje poslove i za te pare sasvim solidan stroj.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
za onoliko koliko meni treba mislim da će biti dobar, vidjećemo vreme će pokazati inače nisam baš pobornik jeftinih stvari ali neke stvari koje čovjeku netrebaju često i neradi baš puno s njima mislim da su i ove jeftine sasvim dovoljne
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166






Evo sta sam ja odsekao sa mojim Villagerom i Husqvarninim Scarlett cirkularom. Ima siguro 20ak cm u precniku a ide kao kroz sir. Sekao sam jos bagrenja od 10ak cm i brestova. Unistio plasticni stitnik i prosirio rupu na sipki na koju ide zavrtanj koji drzi stitnik da se ne okrece oko sipke. Sad moram u servis da vidim hoce li da mi priznaju garanciju i da mi zamene oba dela.
Ja sam za moj trimer koristio 2,5 % mesavinu na prvih 4 litra dok je razradjivan i u cetvrtak kupio 2 litra i sastavio 2,5 % mesavinu a do Cetvrtkasam ga terao sa 2% , Husqvarnino XP litarsko ulje. Spric i slamcica navucena i meri.

laik planiras li ti da seces kao ja trnje oko njiva i tanje drvece u tom trnju kad kupujes trimer od 3 ks? Ja sam ovaj od 1,9ks uzeo zbog cirkulara i trnja nikako zbog trave. Da je bila samo trava u pitanju ne bi uzeo jaci od 1,2 ks. Ako nista drugo ti jaci su i tezi a sto je trimer tezi pre zamori pogotovo u travi kad se mnogo mase levo desno.
 
Posljednje uređivanje:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Imam jedno jutro zemlje ,onako strana obraslo glogovima,divljom kupinom,papratima,ljeskom i dr. i nije košeno cca.20-tak godina :)
Kupio sam trimer i ne može samo sa njim bez ruke i pile ali pomaže jako puno,posebno za kupine i paprat...dobio sam četvrokraki nož(ide s njim ali nekako mislim da bi moglo i bolje) a danas sam kupio trokraki pa ću sutra isprobat kako ide sa njim.
Uglavnom ovaj kawasaki trimer izgleda dobar i kvalitetan,ne čuje se puno i ne trese,malo jest potežak ali svi ovi jači su tu negdje,troši nevjerovatno malo goriva(imam i stihl 45 koji troši znatno više od njega)tako da se umoriš dok potrošiš jedan rezervoar goriva a stane 1l goriva.
Što se tiče izbora trimera ne vjerujem da sam se zeznuo platio sam ga 3000kn(cca.750km)a djeluje kvalitetnije i stamenije od stihla...a da li će se tako i biti vrijeme će pokazati :)
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Imam jedno jutro zemlje ,onako strana obraslo glogovima,divljom kupinom,papratima,ljeskom i dr. i nije košeno cca.20-tak godina :)
Kupio sam trimer i ne može samo sa njim bez ruke i pile ali pomaže jako puno,posebno za kupine i paprat...dobio sam četvrokraki nož(ide s njim ali nekako mislim da bi moglo i bolje) a danas sam kupio trokraki pa ću sutra isprobat kako ide sa njim.
Uglavnom ovaj kawasaki trimer izgleda dobar i kvalitetan,ne čuje se puno i ne trese,malo jest potežak ali svi ovi jači su tu negdje,troši nevjerovatno malo goriva(imam i stihl 45 koji troši znatno više od njega)tako da se umoriš dok potrošiš jedan rezervoar goriva a stane 1l goriva.
Što se tiče izbora trimera ne vjerujem da sam se zeznuo platio sam ga 3000kn(cca.750km)a djeluje kvalitetnije i stamenije od stihla...a da li će se tako i biti vrijeme će pokazati :)

No sikiriki, sigurno nisi pogrijesio kad si se odlucio za kavasakija , ja ga imam sedam godina jos nisam svijecice izvadio iz njega osim sto ga ispusem obrisem i podmazem nakon upotrebe ne trazi nikakvo vece odrzavanje,jos je moj samo dva konja a kosim s njim redovno i po pet puta godisnje dva dvorista od cirka nekih dva duluma !
Usput da ti velim dvostrani noz je po meni daleko najbolji za krupnu travu i paprat a za deblje mlade izraslo drvece uzmi si pilu za trimer i ne treba ti nista vise .
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
No sikiriki, sigurno nisi pogrijesio kad si se odlucio za kavasakija , ja ga imam sedam godina jos nisam svijecice izvadio iz njega osim sto ga ispusem obrisem i podmazem nakon upotrebe ne trazi nikakvo vece odrzavanje,jos je moj samo dva konja a kosim s njim redovno i po pet puta godisnje dva dvorista od cirka nekih dva duluma !
Usput da ti velim dvostrani noz je po meni daleko najbolji za krupnu travu i paprat a za deblje mlade izraslo drvece uzmi si pilu za trimer i ne treba ti nista vise .

Hvala ti na podršci,inače i ja sam nekako uvjeren da je kawasaki dobar izbor pa se ne sekiram :).
Zanima me to što kažeš da podmažeš poslije upotrebe,šta podmazuješ i sa čim tj.s kojom masti ili možda sa wd 40?
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
laik nisi se sigurno zeznuo samo pitam onako . Bolje je kad ima vise konja ali i ledja i noge trpe kad se dugo koristi.. A i utreniraces se dok pokosis dva puta . Podmazuje se samo glava . Imas mast za podmazivanje glave trimera . Ubacis tu mast na otprilike 10ak sati rada po malo i ne mislis da ce da zaribaju zupcanici i odu semerinzi na lezajevima. WD 40 ti uopste ne treba . Sipku i stitnik i glavu obrises morkim dzakom od paprike ili krompira ako ima na jima zlepljene sitne trave i to je to. Osusis samo na suncu dobro da ne ostane neka kap zbog korozije.
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Koliko je to Ari jedan Dulum? Interesantno je znati. Kod nas u Srbiji je jedno Jutro oko 60 ari.
Sto se tice tezine neko rece da su bolji tezi sve je tu negde od 6,5 do 7,3 kg. Bitni su delovi i nacin kako je kuciste motora napravljeno.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
laik nisi se sigurno zeznuo samo pitam onako . Bolje je kad ima vise konja ali i ledja i noge trpe kad se dugo koristi.. A i utreniraces se dok pokosis dva puta . Podmazuje se samo glava . Imas mast za podmazivanje glave trimera . Ubacis tu mast na otprilike 10ak sati rada po malo i ne mislis da ce da zaribaju zupcanici i odu semerinzi na lezajevima. WD 40 ti uopste ne treba . Sipku i stitnik i glavu obrises morkim dzakom od paprike ili krompira ako ima na jima zlepljene sitne trave i to je to. Osusis samo na suncu dobro da ne ostane neka kap zbog korozije.

Jest bolje da je jača,inače kosim ja i sa kovanom kosom tako da je ovo pjesma što se tiče težine košenja :) a i to što kažeš par puta i utreniraš se puno bolje,onako malo vještine stekneš.
Upravo sam baš tako zaključio i napravio danas poslije upotrebe trimera podmazao samo glavu jer nije logično da se nešto drugo podmazuje,a prije sam sa krpom obrisao travu i vlagu...samo nisam koristio mast nego wd 40 jer imam jako dobra iskustva sa njim u svakom pogledu,recimo bilo šta što treba zaštiti od korozije godinama prskam s njim i do sad nije nigdje podbacio a i noževe od velike strižne kosilice poslije košenja s njim pređem i eno ih ko novi a stari su 5-6 godina.

Evo upravo sam probao trokraki nož na trimeru i mogu reći da je trostruko bolji od četverokrakog ili ono bar garanitirano minimalno duplo bolji :)
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Koliko je to Ari jedan Dulum? Interesantno je znati. Kod nas u Srbiji je jedno Jutro oko 60 ari.
Sto se tice tezine neko rece da su bolji tezi sve je tu negde od 6,5 do 7,3 kg. Bitni su delovi i nacin kako je kuciste motora napravljeno.

dulum...ili dunum...je 10x 100 ili 1000metra kvadratnih

jutro i ral je jedno te isto i iznosi 5775 metra kvadratnih

hektar je 10 000 metar kvadratnih

ima još i četvorni hvat koji se označava sa čhv a iznosi 3,596 metra kvadratnih

Koliko su ari ne znam ali ako ti je jutro 60 ari onda 5775:60=96.25 ,dakle ar ili ari je cca. 100 metara kvadratnih i dulum je 10 ari
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
dulum...ili dunum...je 10x 100 ili 1000metra kvadratnih

jutro i ral je jedno te isto i iznosi 5775 metra kvadratnih

hektar je 10 000 metar kvadratnih

ima još i četvorni hvat koji se označava sa čhv a iznosi 3,596 metra kvadratnih

Koliko su ari ne znam ali ako ti je jutro 60 ari onda 5775:60=96.25 ,dakle ar ili ari je cca. 100 metara kvadratnih i dulum je 10 ari

Hvala na ovako iscrpnom (poucnom) odgovoru.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Ko nije kosio oko 45 ari dvorista i vocnjaka sa travom oko metar visine pa jos prezrelom i to rucnom kosom taj ne zna kolika se muka skine s vrata koriscenjem trimera. A ko nije kosirom i sekirom sekao trnje oko njiva taj tek ne zna koliko znaci trimer sa cirkularom ili nozom.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Hvala ti na podršci,inače i ja sam nekako uvjeren da je kawasaki dobar izbor pa se ne sekiram :).
Zanima me to što kažeš da podmažeš poslije upotrebe,šta podmazuješ i sa čim tj.s kojom masti ili možda sa wd 40?

Samo glva se i podmazuje , to jeste kad dobro podmazes glavu ista mast podmazuje i kardansku sipku koja prenosi vrtnju s motora na glavu , jos jedna mala opaska , dobro je povremeno kositi brinu ali odozdo ako si prthodno dobro namazao glavu , u tom slucaju ce mast koja se rastopila u glavi podmazati cijeli sklop sve do motora !
 

Najnoviji postovi

Na vrh