• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kupil sam nedavno u njamačkoj u bauhausu 2 trimera RAYOBI 4-takta za 100€ cijena je bila razlog kupnje.I za sad radi dobro malo je slab možda. Nije možda ni toliko slab koliko se sporo vrti trebalo bi mu nekih 2-3000okretaja onda bi bil skroz solidan.Na fergazeru nema nikakvog štelanja osim lera. Razmišljam dal bi mu stavil fergič od stare 2-taktne pa da mu malo pojačam....
Ostaje mi još drugi zapakirani ak se ovaj razleti 8)

Pa ako misliš da će pasati karburator sa dvotaktnog motora onda ga stavi. Probaj pa vidi dali je bolje. U najgorem slučaju ako pogrešiš, greška će te koštati samo 49,99 € :mrgreen: Ne vjerujem da si ga platio baš okruglo 50 € :p

A ako troši mješavinu onda mu ipak pravi malo masniju smjesu.
 
Posljednje uređivanje:

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Sto ne bi valjala , samo da se ne sece trnje rucno i trava ne kosi rucnom kosom. Sat dva kosenja pa odmor , ako nisi koristio trimer pre ovog ima da te bole i noge i ledja posle prvog koriscenja.
 

massey 3070

Član
Tu od
15 Tra 2011
Poruka
35
Sto ne bi valjala , samo da se ne sece trnje rucno i trava ne kosi rucnom kosom. Sat dva kosenja pa odmor , ako nisi koristio trimer pre ovog ima da te bole i noge i ledja posle prvog koriscenja.

koristijo sam ja i prije ovog......
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zašto nebi valjao, koliko para toliko muzike, za te pare koliko si ga platio odličan je!! Ovo je poput Villager-a, samo druga boja i naziv. Za svoju cijenu i više nego dobar!! Ja imam Villager i zadovoljan sam s njim. Jest da mu je motor crk'o nakon par mjeseci al su to sredili u servisu, uvažili su garanciju i sad je bolji nego kad je bio nov!! :p :gitarist:
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav svima ...zanima me vaše mišljenje o ovom stroju

MOTORNI TRIMER GB 48 KAWASAKI
EAN:
Motor: Kawasaki, 48,6cm3
Snaga motora: 2,2 Kw / 3,0 Ks
Promjer niti: 2,4 mm
Širina zahvata niti: 44 cm
Širina zahvata noža: 23 cm
Težina: 7,2 kg

Trebao bi očistiti cca,1 jutro terena sa dosta malih glogova cca.1-3cm u promjeru(oni su "najjači"a ima i paprati i drugog šiblja ali ako sječe glogove i drugo će lako) pa me zanima da li se može čistiti takav teren sa ovakvim trimerom i uopće trimerom?
..nemam iskustva sa jačim trimerima pa bih vas zamolio ako znate.....
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pozdrav svima ...zanima me vaše mišljenje o ovom stroju

MOTORNI TRIMER GB 48 KAWASAKI
EAN:
Motor: Kawasaki, 48,6cm3
Snaga motora: 2,2 Kw / 3,0 Ks
Promjer niti: 2,4 mm
Širina zahvata niti: 44 cm
Širina zahvata noža: 23 cm
Težina: 7,2 kg

Trebao bi očistiti cca,1 jutro terena sa dosta malih glogova cca.1-3cm u promjeru(oni su "najjači"a ima i paprati i drugog šiblja ali ako sječe glogove i drugo će lako) pa me zanima da li se može čistiti takav teren sa ovakvim trimerom i uopće trimerom?
..nemam iskustva sa jačim trimerima pa bih vas zamolio ako znate.....

Naravno s kavasakijem ces to lako ocistiti, ja imam isto kavasakija dva konja motor i s njim sam sjekao grabice do pet zentimetara u promjeru s tim da sam na njega montirao pilu umjesto nozeva !
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Jesi već kupio taj trimer ili možda planiraš da ga kupiš? To ti bez problema može očistiti i dosta slabiji trimer od tog Kawasakija.

Možeš li staviti koju sliku trimera? :prayer:
 
P

Pike

Guest
stavis na njega cirkular i samo ides po redu.
potreban ti je pomocnik koji ce vaditi van granje i to je to.
ja sam takav teren cistio sa husqwarnom 323 i cirkularom i islo je ko od sale.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Trimeri...

Kaj se motora tiče ,začudil se buš kak je jak ,ni nemreš skoristit svu snagu .Imam istog i odličan je ,kad sam ga kupoval tražil sam oleomac al ga nije bilo pa sam se odlučil za kawasaki ,i nije mi žal.V travi i šiblju se čuje kak motorna pila ,uvjek mu još ostane gasa ,za stisnati.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Puno vam hvala svima na informacijama

-za cirkular to je pretpostavljam ploča rezna kao na cirkularu? možda i nije potrebno jer ovaj ima četvreokraki nož i veliku snagu? ali provjerit ću to ipak sa cirkularom

-slike nažalost ne znam postaviti ima slika na www.figo.hr i još na nekim stranicama

-imam već jedan mali trimer 1 ks od stihla samo na nit što je preslabo i za jaču travu tako da ću ipak ići kupiti što jačeg jer imam dosta raznih terena sa velikim nagibom i obraslo glogom,papratima,divljom kupinom i sl.

Inače nisam vam napisao cijena je vrlo povoljna čak skoro upola manja nego kod stihla ovaj koji sam naveo košta 3200kn a ako je a jest motor kawasaki tj. japanac nebi trebalo biti problema kao ni sa njemačkim motorima.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Puno vam hvala svima na informacijama

-za cirkular to je pretpostavljam ploča rezna kao na cirkularu? možda i nije potrebno jer ovaj ima četvreokraki nož i veliku snagu? ali provjerit ću to ipak sa cirkularom

-slike nažalost ne znam postaviti ima slika na www.figo.hr i još na nekim stranicama

-imam već jedan mali trimer 1 ks od stihla samo na nit što je preslabo i za jaču travu tako da ću ipak ići kupiti što jačeg jer imam dosta raznih terena sa velikim nagibom i obraslo glogom,papratima,divljom kupinom i sl.

Inače nisam vam napisao cijena je vrlo povoljna čak skoro upola manja nego kod stihla ovaj koji sam naveo košta 3200kn a ako je a jest motor kawasaki tj. japanac nebi trebalo biti problema kao ni sa njemačkim motorima.

Ne moze noz drva deblja od palca . Kupi Husqarnin cirkular Scarlett ako odgovara rupa u cirkularu delu na koji se postavlja cirkular na trimer , sablon i neces da osetis trnje.

Ovo je cirkular Scarlett koji i ja imam i odgovara cak i mom Villageru.

http://www.husqvarna.com/rs/accessories/product-accessories/glave-i-nozevi/cirkularni-noz-scarlett/
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Taj nož Scarlet izgleda jako dobro,jel on može na i na ovaj trimer od kawasakija?

Moram se ispraviti gore adresa gdje ima slika ovog kavasakija je www.frigo.hr

Nego vidite ove trimere šta mislite o njima i da li ima neko iskustva sa takvima
imaju dobru snagu,njemačke su proizvodnje ali evo ja se mislim da nije neki falš pa sam nekako sumljičav.

http://www.promania.de/products/Haus-und-Garten/Motorgeraete/Motorsense-BC52.html

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/trimer-oglas-5209301
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ja cak niti nemam ovakvu nego najobicniju pilu sa starog cikulara , sobzirom da kod mene ima dosta kamena pa neminovno dohvatim i kamenje s njom svako toliko ju malo obnovim s kutnom brusilicom i rezem bez problema grab do pet centimetara debljine . Druga pogodnost rada s ovakvim alatima je ta da mozete s njim odrezati granu na tri metra visine a da ne trazite skale !
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Moram vam i ovo pokazati pa recite šta mislite...meni se ovaj čini ok,prodaje trgovina daju garanciju na 12 mjeseci a ima ga po internetu i u drugim zemljama a uz sve dolazi i dosta opreme uz njega...nije marka ali i ne mora biti, prvi je oglas za Hr a drugi mislim da je u Britaniji,može se primjetiti da je maloprodajna u Britaniji 115e tako da na ovu cijenu u RH sigurno ima zaradu i trgovina koja je prodaje. Ovaj mi je favorit za sad, baš me zanima šta mislite za njega pa ako nije problem recite?


http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/motorni-trimer-merke-straus-austria-3.5ks-oglas-4990365

http://www.123classifiedads.co.uk/c...mer--2f-brushcutter-straus-austria-3in1-.aspx
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako je taj Kawasaki stvarno Japanac onda uzmi njega. Na ovima su samo naljepnice Njemačke i Austrijske. Vrati se par strana unazad pa pogledaj slike mog Villagera kad sam mu skinuo onu masku okolo, vidjećeš da su ovi trimeri potpuno isti kao i Villager bez onog oklopa. :mrgreen: :p
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Moram vam i ovo pokazati pa recite šta mislite...meni se ovaj čini ok,prodaje trgovina daju garanciju na 12 mjeseci a ima ga po internetu i u drugim zemljama a uz sve dolazi i dosta opreme uz njega...nije marka ali i ne mora biti, prvi je oglas za Hr a drugi mislim da je u Britaniji,može se primjetiti da je maloprodajna u Britaniji 115e tako da na ovu cijenu u RH sigurno ima zaradu i trgovina koja je prodaje. Ovaj mi je favorit za sad, baš me zanima šta mislite za njega pa ako nije problem recite?


http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/motorni-trimer-merke-straus-austria-3.5ks-oglas-4990365

http://www.123classifiedads.co.uk/c...mer--2f-brushcutter-straus-austria-3in1-.aspx

straus je kinez kao i moj villager , samo je pitanje servisa, da li ima delova postoji li uopste servis jer kad nesto crkne a nema servisa ne gine kupovine novog. Za trimer po meni koji sece i do 10 cm debelo drvece ne treba vise od 2 KS . Vazniji je dobar cirkular nego snaga od 2,5 konja.Ja sam dobio cirkualr uz trimer ali toliko los , neko meko gvozdje da se istupi posle 20 minuta rada u trnju , cak mi se istupio i dok sam pokosio jedno 15ak ari lucerke. Meni je komsija koji ima villagera i koji je ozbiljan covek koji ne laze i palamudi rekao da na trimere idu samo cirkulari za trimere nikako drugi.
Ako odgovara precnik izbocine na glavi trimera na koji naleze cirkular, tacnije rupi na cirkularu onda moze .Ako ne, onda nista od koriscenja Scarlett cirkulara.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ako je taj Kawasaki stvarno Japanac onda uzmi njega. Na ovima su samo naljepnice Njemačke i Austrijske. Vrati se par strana unazad pa pogledaj slike mog Villagera kad sam mu skinuo onu masku okolo, vidjećeš da su ovi trimeri potpuno isti kao i Villager bez onog oklopa. :mrgreen: :p

Evo pogledao sam tvog Villager on mi se čini skroz ok,reci njegovi dijelovi su većinom iz Kine zar ne?
Realno svaki trimer je u biti vrlo jednostavna naprava cijenu nabija najviše marka,evo Stihl je duplo skuplji od Kawasakija a čovjek iz prodavnice Kawasakija kaže da su Kawasaki trimeri za stupanj iznad Stihla i Huqsvarne..
Ako ovaj gore ima naljepnicu da je iz Austrije i prodaje se kao takav u UK(engleska) to mora biti tako jer nije tamo kao u zemljama ex Yu da moš prodavat legalno sa divče naljepnicama,tamo su kazne drakonske za takvo nešto.
Vjerujem zapravo sam i siguran da je Kawasaki bolji od ovog Straus ali i trostruko skuplji 3000kn vs 1000kn ali s druge strane apsolutno ne mora značiti da je ovaj drugi loš,eto tako se premišljam,svaki komentar je dobrodošao :)

straus je kinez kao i moj villager , samo je pitanje servisa, da li ima delova postoji li uopste servis jer kad nesto crkne a nema servisa ne gine kupovine novog. Za trimer po meni koji sece i do 10 cm debelo drvece ne treba vise od 2 KS . Vazniji je dobar cirkular nego snaga od 2,5 konja.Ja sam dobio cirkualr uz trimer ali toliko los , neko meko gvozdje da se istupi posle 20 minuta rada u trnju , cak mi se istupio i dok sam pokosio jedno 15ak ari lucerke. Meni je komsija koji ima villagera i koji je ozbiljan covek koji ne laze i palamudi rekao da na trimere idu samo cirkulari za trimere nikako drugi.
Ako odgovara precnik izbocine na glavi trimera na koji naleze cirkular, tacnije rupi na cirkularu onda moze .Ako ne, onda nista od koriscenja Scarlett cirkulara.

Piše u oglasu da je osiguran servis a s obzirom da se prodaje i u drugim zemljama vjerujem da jest...šalju inače i poštom ali ja ću radije otići na lice mjesta da vidim i trimer i gazdu i trgovinu pa ću tako imati bolji utisak.

Zapravo trimer mi je najpotrebniji za sitne glogove,divlje kupine,paprat i sl. ove veće drveće uglavnom ostavljam jer šteta je mala stabla rušiti,a ako te veće rušim mogu to rućnom pilom za grane(ona mala union) ili motorkom ...usput uz ovog od 999kn idu dva noža mislim trokraka.

Vjerujem da su ti noževi loše kvalitete ali opet noževe naoštrim ili kupim drugi nož,ako paše od drugog proizvođača a svakako ću potražiti taj cirkular Scarlet,koji god nabavim trimer.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Evo pogledao sam tvog Villager on mi se čini skroz ok,reci njegovi dijelovi su većinom iz Kine zar ne?
Realno svaki trimer je u biti vrlo jednostavna naprava cijenu nabija najviše marka,evo Stihl je duplo skuplji od Kawasakija a čovjek iz prodavnice Kawasakija kaže da su Kawasaki trimeri za stupanj iznad Stihla i Huqsvarne..
Ako ovaj gore ima naljepnicu da je iz Austrije i prodaje se kao takav u UK(engleska) to mora biti tako jer nije tamo kao u zemljama ex Yu da moš prodavat legalno sa divče naljepnicama,tamo su kazne drakonske za takvo nešto.
Vjerujem zapravo sam i siguran da je Kawasaki bolji od ovog Straus ali i trostruko skuplji 3000kn vs 1000kn ali s druge strane apsolutno ne mora značiti da je ovaj drugi loš,eto tako se premišljam,svaki komentar je dobrodošao :)

Cena odredjuje kvalitet, ako trimer kosta trecinu ili polovinu Husqvarne ili Stihla iste snage znaci da toliko i vredi .E sad , nema svako para da da plati 600 do 700 evra husqvarnu ili stihla pa kupi villagera kao sto sam ja uradio jer je kostao 200 evra i ima 1,9 ks.Meni je taman ali zato mi je napukao stitinik od secenja trnja pa mi se prgolodala rupa na sipki pa mi se stitnik mrda levo ledsno oko ose sipke i moze da ispadne sam,a to se nikad ne dogodi na husqvarni i stihlu. Marka nema veze sa kvalitetom jer kad udjes u Ideu odmah vidis robnu marku K plus a ne stvarnu marku sto znaci da villagera i strausa mozda proizvodi ista kineska firma.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh