• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Neko je tražio da vidi ovu glavu za trimer Stihl FS 350-450 takvu više neproizvode a bolja je od ovih novih 100 X



Ove dvije žice što vire, jesu li to metalne žice ili silk?
Čemu one služe kad već glava ima noževe? :scratch :scratch
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Da ako su Hondini ili Kawasaki motori za ostale se ne bih vatao.

OK, Honda ima čisti 4-taktni motor tako da to nije isto, dok za Kawasakija neznam šta nudi.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ove dvije žice što vire, jesu li to metalne žice ili silk?
Čemu one služe kad već glava ima noževe? :scratch :scratch

To je četvrtasti silk 3mm on ti je da što su noževi ostavili finu travu da poravna pa npr kada kosiš veliku travu on ujedno i baca ustranu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Njoko, ja sam pital.
I kupil sam ju. Ova tvoja ima prihvat kao za trokraki nož, dok se ova moja samo našarafi, poput glave s flaksom.
Ovaj flaks na tvojoj ima jednu, zapravo najvažniju, ulogu: opterećenje motora i time stabilnost brzine vrtnje istog.
Naime, noževi ne ograničavaju brzinu vrtnje, pa motor divlja kad nije u travi, a kad uđe u travu, treba stiskati gas.
Na ovoj tvojoj glavi flaks tereti motor i zato je gas stabilniji.
Glava za Husqvarnu ima naziv TriCut, a proizvod je firme Tecomec (Italija).
Na nju pašu ovi noževi kakve i ti imaš na Policutu.

Molim te, napravi još jednu sliku s bočne strane, tak da se vide 2 nožića i izlaz flaksa. Koliko je glava ukupno visoka?

Hvala :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To je četvrtasti silk 3mm on ti je da što su noževi ostavili finu travu da poravna pa npr kada kosiš veliku travu on ujedno i baca ustranu.

Prvi put vidim takvo nešto, ali mi se sviđa. Odlično je urađeno, kako se ponaša u radu? Jel ima to gdje za kupiti, kako se tačno zove takva glava?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Prvi put vidim takvo nešto, ali mi se sviđa. Odlično je urađeno, kako se ponaša u radu? Jel ima to gdje za kupiti, kako se tačno zove takva glava?

Ovakve više nema kao što je ZJ rekao sada su napravljene tako da se našarafe kao glava na silk a ova kao metalni noževi na maticu.
Odlična u radu pogotovo gdje ima osušenog kiseljaka visine 1m silk takom ne može ništa ali ovo sredi sve trska(šaš) a ko kosi ručno travu za životinje trava je cijela nije samljevena.
ZJ imaš pravo što si rekao probao sam i bez silka ali puno bolje s njim.
Uslikam danas pa stavim.
Glava se zove POLYCOT 40
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Molim te, napravi još jednu sliku s bočne strane, tak da se vide 2 nožića i izlaz flaksa. Koliko je glava ukupno visoka?

Hvala :)

Evo kolega slike:)

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A stradaju li ovi nožići ? Troše li se ?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čini mi se da su plastični nožići i onda je sigurno da se troše, troše se metalni a kako neće ovi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa pretpostavljam da se troše , pitanje je koliko često se troše ? mogu li da se nabave posebno ? koja je njihova cijena ?
I meni ova glava izgleda simpatično , zato se malo raspitujem :roll:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Neko reče da se ova glava više ne proizvodi tako da se vjerovatno više ne vrijedi raspitivati. Mada se i meni ovaj sistem jako sviđa. A ako ove glave ima u prodaji onda sigurno ima i nožića.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pa pretpostavljam da se troše , pitanje je koliko često se troše ? mogu li da se nabave posebno ? koja je njihova cijena ?
I meni ova glava izgleda simpatično , zato se malo raspitujem :roll:

Pevec u puli je imao te nozice deset kompleta je bilo nekih 80 kuna , e sad neznam dali ih jos imaju ali vjerujem da se mogu naci !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Evo ovak:
Glava koju sam kupil, a slična je ovoj Polycut je OVA. Inače, proizvodi ju Tecomec, te njihove možete pogledati OVDJE.
S njom se dobije još dva kompleta nožića. Kad se podetu, mogu se okrenuti, no ako koji pukne, treba ga mijenjati.
Na ovoj glavi nije predviđen flaks, no nebi ga bil problem ugraditi. Ono kaj bi moglo biti malo teže, je zamjena toga flaksa.
Nožića ima za kupiti posebno. Neznam koliko koštaju, no ja sam kupil Stihlove, upravo za ovakvu glavu kakvu je Njoko pokazal. Dulji su od originalnih za 3mm, pa ih treba mijenjati u kompletu. 12 kom košta malo manje od 30kn (4€).

Najveći je problem te glave teška stabilizacija brzine vrtnje motora. Čelični nož bar ima neku zamašnu masu, pa se dodaje gas kad reže, a kad se gas pusti, on se vrti. Ova je tak lagana (nema zamašne mase) a i ne pruža aerodinamički otpor, pa s malim dodavanjem gasa motor ide u visoke okretaje, a kad ju se spusti u travu, okretaji naglo padaju. No, za uzvrat, treba malo snage, pa je i niska potrošnja goriva.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A stradaju li ovi nožići ? Troše li se ?

Da normalno da se troše,oni su ti više namjenjeni za voćarstvo(deblja trava,korov koju silk ne može rastrgati i zbog samog debla-udarac kada dođeš lagano do njega čuje se a nepuca nož)
12 kom(stihl) mislim da dođe 65 kn imam cijelu sezonu,,da se nači i zamjenski 30-tak kn
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Njoko, skupi su ti tvoji nožići.
Rekoh malo prije, Stihlovi su po ~29kn za 12kom (MPS Ivanić Grad).
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Mom je prijatelju majstor koji inače brusi noževe i ostalo od starih noževa napravio te nožiće istog oblika. Koristi ih već 3-4 godine bez problema. I ja planiram isto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mom je prijatelju majstor koji inače brusi noževe i ostalo od starih noževa napravio te nožiće istog oblika. Koristi ih već 3-4 godine bez problema. I ja planiram isto.

Jal bar nosi oklopljene čižme? Ja se nebi igral s tim.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko, skupi su ti tvoji nožići.
Rekoh malo prije, Stihlovi su po ~29kn za 12kom (MPS Ivanić Grad).

E ovo ti je Slavonija duplo skuplje nego na zapadu,ama baš sve:supris:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kod nas izgore trava tako da nema sta vise da se kosi za ovu godinu. Trimeri polako ulaze u zimski san.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
Pozdrav svima, trebao bi mi neki trimer za pokositi travu di ne mogu sa kosilicom (neki uzi dijelovi, oko vocki i slicno) pa me zanima da li imate kakvu preporuku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh