• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

obg4

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
9
I ja se toga drzim u vecini slucajeva, ja bi najrađe FS 450 ali mislim da bi smijesno izgledalo da nosim toliku mrcinu za pokosit par travki oko nekoliko vocki i nekaj malo uz ogradu gdje nemoze kosilica
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
I ja se toga drzim u vecini slucajeva, ja bi najrađe FS 450 ali mislim da bi smijesno izgledalo da nosim toliku mrcinu za pokosit par travki oko nekoliko vocki i nekaj malo uz ogradu gdje nemoze kosilica

radje uzmi 87icu R kak ja imam...
 

obg4

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
9
I ja mislim da je FS 87 puno bolji izbor za mene. Hvala na videu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nije mi jasno zakaj tak lupaš s glavom kosilice.Dovoljan je blagi dodir na tvrđe tlo.Na poslu svakodnevno delam sa FS 120 i FS 130.130 je četverotaktni model ko i tvoj 87,ali se puno više kvare nego dvotaktni.I nije mi zvuk neki.Velika prednost četverotaktnom motoru ide u potrošnji.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
eh,ovo tlo nije tvrdo :p
meni je zvuk prej*ben :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znam,al uvek najdeš nekaj tvrđeg,nem ti pametoval.Mislim da ne treba pretjerivati sa snagom.Mi za komunalne usluge imamo ove modele 120 i 130,tak da za hobi i oko kuće je model 87 taman.A i potrošnja se gleda čak i kod tih prdača.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
jedino tvrdo je bio krov od garaže di mi je bila kamera :p :madmana:
a ne koristimo baš za oko kuce,koristimo dok kod susjede uredjivamo dvoriste,oko kuce,50 metara grabe ispred kuce i pokraj njive,kod štale ,potok kod štale,stara štala di imamo traktor i prikljucke,oko stare dedine kuce,u vinogradu i još cijeli brijeg di smo ga počistili od trnja i tih govana pa i to pocistimo s njom...
ima tu posla ... :lol:
potrosnja je dosta mala :supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
I ja mislim da je FS 87 puno bolji izbor za mene. Hvala na videu

Odi i kupi Husqvarnu 323R-II, koja je čak i nekaj jeftinija. Ima ti ih u Trgoagenciji.
Solidan dvotaktni stroj niske potrošnje, koji je, uz to i skoro kilu lakši od FS87. Masa stroja ti je jako važna stvar.
Lijepo ti je Hrvoje rekel da 4-mix ima problema sa kvarenjem. Dvotaktni je, meni, prednost, jer čega nema (bregaste osovine, klackalica, ventila) nemre se pokvariti. Na ovom svejedno moraš slagati mješavinu, pa ti je svejedno onda jel dvotaktni ili 4-mix.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Znači nisu se ti 4-mix pokazali kao pouzdani :scratch
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
dobri su oni...
trebo bi vidit kolko mi s tom flaksericom radimo e onda bi vidio da su jako dobri
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
a vidim da neki imaju drugačija iskustva pa zato pitam, Ja imam Hondu 4-takta koja ide na čisti benzin i za sad jedni problem su bile brtve fergazera i ništa drugo.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Tino,ti imaš jedan jedini model koji tebe služi,nisi probal druge da vidiš i moreš ocijeniti.Naši strojevi delaju svaki dan po 5 sati skoro bez prekida.Delal sam i s 4-mix i sa dvotaktnim.4-mix ti više igra na snagu,dok cvajo na okretaje i puno je lakše delati s dvotaktnim modelom.Zavrti se u trenu,kad dojdeš v gustiš nema šanse da stane.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Tino,ti imaš jedan jedini model koji tebe služi,nisi probal druge da vidiš i moreš ocijeniti.Naši strojevi delaju svaki dan po 5 sati skoro bez prekida.Delal sam i s 4-mix i sa dvotaktnim.4-mix ti više igra na snagu,dok cvajo na okretaje i puno je lakše delati s dvotaktnim modelom.Zavrti se u trenu,kad dojdeš v gustiš nema šanse da stane.

pa kaj misliš da mi je to prva flakserica?
imal sam prije neku žutu amerikanku i radio sam s susedovom husquarnom :D
a bogami ni moja ne staje u gustišu,na videu se vidi kad dajem gas kak mi se okrece h ruki kolko snage ima
 

obg4

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
9
Nemojte covjeka zezat, lijepo se potrudio poslikat i snimit, ja sam mu zahvalan na tome, da barem ima vise takvih.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa ne zeza ga niko,malo dilemamo samo.Ne vidim nikakve razloge da se podižu tenzije,ne?Ja sam do sad delal sa Stihlom i to s dosta modela od onih najslabijih pa do najjačih,izuzev motornih čistača.Velim samo da je dvotaktni motor po meni bolji izbor,makar troši sitnicu više,ali meni je najbolje to kaj nema one "tromosti".Imaš osjećaj da se i na leru vrti na 3-4 hiljade obrtaja.
 

obg4

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
9
Pa ne zeza ga niko,malo dilemamo samo.Ne vidim nikakve razloge da se podižu tenzije,ne?Ja sam do sad delal sa Stihlom i to s dosta modela od onih najslabijih pa do najjačih,izuzev motornih čistača.Velim samo da je dvotaktni motor po meni bolji izbor,makar troši sitnicu više,ali meni je najbolje to kaj nema one "tromosti".Imaš osjećaj da se i na leru vrti na 3-4 hiljade obrtaja.
Nisam mislio na tebe, bila su dva posta maloprije, sad ih vise nema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Hrvoje, moraš probati Q-torq dvotakni.
Momenta imaš već malo iznad ler-gasa.
Imam 335Rx i rijetko treba stisnuti gas na 3/4, a kamoli do kraja. Imaš osjećaj da je moment jednak, ma koliko god se vrtila, tak da nema vrištanja u okretaje.
A potrošnja je gotovo polovična, odnosu na H236R (Jonsered 2036), upravo zato kaj ju netreba tiskati do kraja.

Ak netko, tko je bliže, želi probati, nek dojde. Uvijek ima metrične trave za kositi :D
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Može i po servisu ako treba ;)

Hahaha! To i jeste razlog sto sam taj brend zaobisao u velikom luku.

Znači nisu se ti 4-mix pokazali kao pouzdani :scratch
Da ako su Hondini ili Kawasaki motori za ostale se ne bih vatao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Neko je tražio da vidi ovu glavu za trimer Stihl FS 350-450 takvu više neproizvode a bolja je od ovih novih 100 X






Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh