• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Cowboy , ja sam mislio da se ceo stitnik ne skida , ako izadje visak silka ,a skinut je onaj deo na kome se nalazi noz za silk , sto sam licno iskusio pocne silk da udara po stitniku i da trese ceo trimer da sam mislio da ce da se raspadne i posle nekog vremena oseti se trnjenje u rukama. To mi se dogodilo kad sam bratu kosio vocjnak . Izbacivao vise silka nego sto treba a nije bilo kamenja ni betona da ga skrati.
Koliko vidim na slici , prema nalepnici , ti tvoj trimer bas dobro teras. Vise nego ja moj.

Ma ja silk koristim samo tamo gdje ima kamena i gdje je jako prljavo, uz ograde išli. Tu se silk vrlo brzo troši pa nema problema sa viškom. Kad je duži silk onda puno brže kosi, brije sve do zemlje. Gdje je čisto i gdje je velika trava i razno šiblje, onda tu ide trokraki nož, naoštrim ga i samo "dere", mladice šljive debljine kao ona cijev kud prolazi kardan, siječe u jednom potezu, praktično ništa i ne osjeti. :)

Tjeram ga i ne štedim, dok su dali dvije godine garancije znači da nešto vrijedi. Za sad se pokazao vrlo dobro i motor i alat, ne grije se i ima dosta snage, sve super!! :gitarist: :supz:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Prednost Scarleta je u duljini cijevi s kojom možeš u trnje, dok to nemreš s pilom, jer se sav izdrapaš. Tupi s otprilike kak i lanac pile, ako se povuče po zemlji ili nečem tvrdom.

Na priloženim slikama možete vidjeti kak izgledaju (posuđeni) štitnik i nosač štitnika.
Nosač je napravljen prema glavi trimera i nisam baš siguran da bi sa Husqvarne/Jonsereda pasal na nekaj drugo. Nosač na slikama je za H335Rx/535, odnosno bilo koji tip Husqvarne/Jonsereda s cijevi fi 28mm.
Ovo je za promjer pile 225mm.

Ko porucena za Villagera i on ima precnik cevi od 28 mm . Cak sam procitao da mu je karburator kopija husqvarninog , da li walbro ili tako nesto slicno karburatora.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ko porucena za Villagera i on ima precnik cevi od 28 mm . Cak sam procitao da mu je karburator kopija husqvarninog , da li walbro ili tako nesto slicno karburatora.

A gdje nabaviti ovaj metalni štitnik i po kojoj cijeni? :scratch Vjerovatno košta skoro ko pola trimera :mrgreen:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
A gdje nabaviti ovaj metalni štitnik i po kojoj cijeni? :scratch Vjerovatno košta skoro ko pola trimera :mrgreen:
od 12 do 30 evra u zavisnosti od precnika cirkulara, ako ne laze sajt.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
nije to puno, mislio sam da je skuplji. :)
A koji bi cikular tj. koji prečnik bi mogao ići na Villagera 1900 ? :scratch

Ovaj mi je cikular interesantan zato jer se može oštriti. :) Onaj što sam dobio uz trimer izgleda da se nemože oštriti ili možda i može..., ali vrlo teško :(
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
isao bi cirkular precnika 200mm mada moze i onaj od 255mm sa precnikom rupe od 25,4 mm ili 1" nikako rupa precnika 20mm mada je on i skuplji a ne znam sto , ovaj sto je dosao uz villlagera je 250 mm. Nosio sam u husqvarninu prodavnicu onaj deo na koji naleze noz i cirkular i probao mi prodavac i nalegao ko kec na veliku desetku zato sigurno znam da moze.Cak mislim da bi mu i stitnik legao bas kako treba.
Ovaj sto imamo mogu da ostre na strugarama jer imaju alat, a mozda i ne.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
isao bi cirkular precnika 200mm mada moze i onaj od 255mm sa precnikom rupe od 25,4 mm ili 1" nikako rupa precnika 20mm mada je on i skuplji a ne znam sto , ovaj sto je dosao uz villlagera je 250 mm. Nosio sam u husqvarninu prodavnicu onaj deo na koji naleze noz i cirkular i probao mi prodavac i nalegao ko kec na veliku desetku zato sigurno znam da moze.Cak mislim da bi mu i stitnik legao bas kako treba.
Ovaj sto imamo mogu da ostre na strugarama jer imaju alat, a mozda i ne.

Pa cikular će "leći" jer je prečnik rupe isti. Za štitnik neznam, to zavisi kakav je reduktor, najbolje bi bilo da se nekako može probati, pa ako paše onda dobro a ako ne onda gledati kako to prepraviti da sjedne.
A za ovaj Villagerov cikular neznam može li se oštriti tj. ima li kakva turpija za njega, pošto mora biti vrlo tanka da uđe dovoljno duboko između zuba. A taman posla da ga nosim u strugaru :madmana: ako može da ga ja naoštrim onda dobro, ako nemože onda snjim "za plot" i kupiti drugi :twisted:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Cirkular moze da se ostri. Postoji turpija pogledati na sajtu Husqvarne.
Slazem se da je cirkular pogodniji kad se ide u trnje. Ipak je testera kratka za to. Nisam imao prilike za to.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
iskusices ne brini , ja sam vec iskusio , zato i doasdjujem pitanjima o cirkularu .A sto je jos gore ni dobrih kosiravise nema da se nadje , a ni kovaca da klepaju sekire.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Imam problem sa glavom za silk. Naime na neki način nit silka dospije ovdje gdje pokazuje strelica i tu pukne.



Problem je što svaki put moram rastavljati glavu da silk namjestim u ovu metalnu vodilicu. Ovo se juče počelo često dešavati i silk kad je van ove vodilice jednostavno puca i u najmanjoj travi. Gotovo je nemoguće kositi na ovaj način. :madmana: :madmana: :madmana:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kod mene to dobro naleze, nema tog lufta. Kod mene nekad upadne trave i malo zemlje u glavu ali ne izgleda kao kod tebe.Koliko vidim izgleda je ta glava sa fabricom greskom kad stoji tako krivo. Mora da puca silk kad se zaglavi u tom otovru.

Evo je moja glava:



A ovo je trimer posle secenja trnja oko njive:

 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Radila je dobro do juče, doduše znalo se to i ranije ponekad desiti al juče je postalo gotovo nemoguće raditi s njom. :madmana:
Izgleda da ću morati uzeti novu glavu. Sad sam na ova dva "pera" što zaključavaju gornji i donji dio glave namotao teflon traku pa izgleda malo bolje jer je bolje i steglo glavu. A stavio sam i silk 2,7 mm pa ću sad ići probati da vidim kako će ići.

Trimer baš opako izgleda sa tim cikularom :twisted: :supz:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Radila je dobro do juče, doduše znalo se to i ranije ponekad desiti al juče je postalo gotovo nemoguće raditi s njom. :madmana:
Izgleda da ću morati uzeti novu glavu. Sad sam na ova dva "pera" što zaključavaju gornji i donji dio glave namotao teflon traku pa izgleda malo bolje jer je bolje i steglo glavu. A stavio sam i silk 2,7 mm pa ću sad ići probati da vidim kako će ići.

Trimer baš opako izgleda sa tim cikularom :twisted: :supz:

Pokusaj da ti to neki plastikaner zavari.
@KnjazMilos
Lep trimer!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo pokušao sam kositi al ne ide, ono namotavanje trake nije dalo rezultata. Opet ista stvar, jedna strana silka stalno puca a druga je dobra, međutim sa jednim silkom je sporo i teško kositi pa sam odustao. Smisliću nešto do sutra, :idea: ako ništa onda kupiti novu glavu i riješen problem. :D

Kod mene to dobro naleze, nema tog lufta. Kod mene nekad upadne trave i malo zemlje u glavu ali ne izgleda kao kod tebe.Koliko vidim izgleda je ta glava sa fabricom greskom kad stoji tako krivo. Mora da puca silk kad se zaglavi u tom otovru.

Evo je moja glava:


Kod mene nije ovako stajala ni kad je bila nova :madmana: Izgleda da je baš fabrička greška u pitanju :madmana: :madmana:
 
Posljednje uređivanje:

obg4

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
9
vidim da neki žele znat više o mojoj FS 87 R
ima 28,4 cm³
kad smo kupovali rekli su da ima 4,5 konja al sad baš gledam na stihl.de da ima 1,3
teška 5,6 kg
0,95 KW
1,80 m duga
rezevoar 0,53 litara
...
kad smo kupili,dobili smo s njom glacu sa dva noža,pojas i zaštitne naočale
glavu za nit i šajbu za rezanje smo posebno kupili

sad po ljetu se ja s njom pravim faca pa flaksam u kratnim hlačama,natikačama,sa sunšanim naočalama i bez majice xD
joj kad poleti kamenčić u trbuh il u nogu kako molim boga i sve svece onda :p
Hvala na podacima Tino, zna li jos tko kaj o FS 87 ima li kakvu poznatu manu ili tak nekaj ? Ako jos tko ima iskustva sa FS 87 neka slobodno napise .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo nadam se da sam uspio riješiti problem sa glavom za silk:



:idea: Izvadio sam ove metalne vodilice za silk i ispod njih u ležište stavio komadić silka. Tako su ove vodilice sad višlje za oko 2,5 mm a taman toliko je negdje otprilike i bilo zazora. Sad sve leži dobro, jedva čekam da malo jenja ova vrućinčina pa da vidim kako se sve to ponaša u radu. :D
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Prema slici izgleda da su problemi proslost. Jesi li nekako ucvrstio parcad silka da se ne pomere pa nastavi po starom?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nemogu se ovi komadići silka pomjerati jer su na dnu utora u koji ulazi ova metalna vodilica. Mislim da sad nebi trebalo biti problema, ...vidjeću.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Evo nadam se da sam uspio riješiti problem sa glavom za silk:

:idea: Izvadio sam ove metalne vodilice za silk i ispod njih u ležište stavio komadić silka. Tako su ove vodilice sad višlje za oko 2,5 mm a taman toliko je negdje otprilike i bilo zazora. Sad sve leži dobro, jedva čekam da malo jenja ova vrućinčina pa da vidim kako se sve to ponaša u radu. :D

što ih nema za kupiti posebno..:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh