• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma ne bi ja sekao drvece nego racunam ostriji su zubi i ostre se trupijom pa ce duze da traje, a i bc 1900x nije bas slab trimer.

Neso, razlika izmedju bc1900s i bc 1900x je u rucicama , ono sto se vidi . Nevidljivo kako kazu prodavci je u glavi , verovatno zupcanici i kardan od nekog boljeg materijala cim daju cirkular uz njih. 1900s se lakse pali prvi put dok 1900x mora da se da gas kad se pali prvi put jer nema dugme za medjugas. Ja sam moj 1900x kupio zbog trnja oko njiva . A vocnjak moze bc 900s . Sa bc 900 s ceku ljudi i trnje sa cirkularom ,a Agromarket ne preporucuje da se to radi.
Nemoj da prihvatas nacin coveka koji nije hteo da ti sve odradio a ocgledno iz tvog opisa nije radio kako treba. Stitnik ne sme da se skida jer noz i silk sta dohvate sa zemlje mogu dati bace na noge pa cak i da ti prebiju noge. Ipak nije proizvodjac bez razloga stavi s titnik. Ja ne skidam ni kad radim sa cirkularom u trnju, sto je sigurno sigurno. Dalje, mora dase drzi stitnik jer je na njemu deo na kome je noz za silk, ako se ne skracuje izadje mnogo pa mora neprekidno pun gas da se daje . Villager bc 1900x ima 1,9 KS , a sithl fs 90 1,3 ks a malo vise od duplo je skuplji od villagera. Ako imas para kupi Stihl fs 130 , sigurno je kvalitetniji od Villagera ali su i delovi mnogo skuplji.

Ni ja pre ovog villagera nisam imao trimer pa radim, nemoj da te to obeshrabruje.

Precnik rupe od 1" odgovara Villagerovom 101 % . Proverio sam. samo precnik rupe od 20mm ne odgovara villageru.

To je trokraki noz , samo se kolega dugacije izrazio.

Ako se ovaj husquarnin nož može oštriti, onda bi vredelo razmisliti o njemu. Mada i nemam neku potrebu da koristim cikular na trimeru. Uglavnom sve rešavam trokrakim nožem i laksom. Gdje oni ne mogu onda je tu motorna testera Husquarna 350.

Ja ne skidam štitnik, mada sam onaj dio gdje je nož za silk skinuo. Lakše mi je kositi bez njega pogotovo gdje je neravno. A i brže je kositi kad se izvuče duži komad silka, mada mora ići i malo veći gas, al zato brije do zemlje. :)

Ovo za rupu na alatu sam sinoć išao mjeriti, tačno je 1" ili 25,4 mm. Što znači da sav alat koji ima taj prečnik rupe može ići na Villagera

@Tino7530
Daj stavi još koji podatak o tom svom stroju! Koliko je: KW, KS, Kg, ccm, o/min... :prayer:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa ako se lako može oštriti onda se lako može i tupiti :finga:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma ja tako zovem ovaj noz. Lepo se ostri, od nekakvog mekog metala je napravljen. Evo noza:
http://www.husqvarna.com/rs/accessories/product-accessories/glave-i-nozevi/trokraki-nozevi/
A evo i turpije sa kojom se vrlo lako ostri:
http://www.husqvarna.com/rs/accessories/product-accessories/oprema-za-ostrenje/ravne-turpije/
@KnjazMilos
Jeste poskupeli za 2,5 evra. Bednici.

Sad gledsam cene i bas su ih podigli moj trimer poskupeo za 35 evra. A taman sam merkao jaknu koja je kostala 70 eura a sada oko 110. I odusto sam od kupovine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Evo ja danas nešto čistio šikaru sa husquarna scarlet cirkularom. Bilo oko 200 stabala bagrema, jalše, topole... Debljina do 10 cm promjera, možda čak i deblje. Išlo kao u putar. Trimer je husquara 345rx
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Jutros sam trimerom krčio neki voćar, puno mladica šljiva, prerasle i polegle trave, granja, kupina, komadića cigle, crijepa, sitnijeg i krupnijeg kamenja, plastičnih i staklenih flaša itd.
Evo šta se desilo sa štitnikom :madmana:

Neznam šta je ovo napravilo, vjerovatno kamen ili komadić cigle. A sad zamislite šta bi se desilo da se radi bez štitnika i da ovakav "projektil" pogodi nogu :shock:
 
B

BAGERISTA

Guest
Odleti ti komad noge,,,,,,,,,zato i je dobro da je gore,....ja sam na vidiji jednom ima bez njega,,,i vijeruj mi nikad više..
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Cowboy , ja sam mislio da se ceo stitnik ne skida , ako izadje visak silka ,a skinut je onaj deo na kome se nalazi noz za silk , sto sam licno iskusio pocne silk da udara po stitniku i da trese ceo trimer da sam mislio da ce da se raspadne i posle nekog vremena oseti se trnjenje u rukama. To mi se dogodilo kad sam bratu kosio vocjnak . Izbacivao vise silka nego sto treba a nije bilo kamenja ni betona da ga skrati.
Koliko vidim na slici , prema nalepnici , ti tvoj trimer bas dobro teras. Vise nego ja moj.
 
Posljednje uređivanje:

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Evo ja danas nešto čistio šikaru sa husquarna scarlet cirkularom. Bilo oko 200 stabala bagrema, jalše, topole... Debljina do 10 cm promjera, možda čak i deblje. Išlo kao u putar. Trimer je husquara 345rx

Zato ja i hocu da kupim taj cirkular ali odose mi pare u zadnjem trenutku na neplanirane troskove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Još jedanput: ne zajeb... se sa Scarlet pilom bez originalnog (malog metalnog) štitnika. Ona služi za PILITI manja stabalca, i nije za nikaj drugo.
Nosač metalnog štitnika je drugačiji za svaku glavu (štitnik još i paše).

Ak ulovim sutra vremena, budem montiral flaks, trokraki nož i scarlet, pa da vidite razliku.
 

obg4

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
9
evo vidim da se razgovarate o ''flaksericama'' pa da predstavim svoju.
imam STIHL FS 87 R...mrcina od stroja,kad stisnes gas do kraja,oce se istrgat iz ruke.deda ju je kupio prije 2 godine kad nam se pokvarila neka žuta amerikanka.
FS87R-2Product_1.jpg
Daj ako ti se da napisi nekaj vise o svom FS 87 zanima me taj stroj a ne mogu naci bas puno o njemu.
Hvala
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Još jedanput: ne zajeb... se sa Scarlet pilom bez originalnog (malog metalnog) štitnika. Ona služi za PILITI manja stabalca, i nije za nikaj drugo.
Nosač metalnog štitnika je drugačiji za svaku glavu (štitnik još i paše).

Ak ulovim sutra vremena, budem montiral flaks, trokraki nož i scarlet, pa da vidite razliku.

Ja moj skarlet necu nikad montirati dokle god je tu testera.
@KnjazMilos.
Ne vidim da je motorka nesto teska u danasnje vreme. Ma ne moze da zameni nista to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Scarlet je dobra i puuuno brža stvar od motorke, naravno tam gdje je primjenjiva. Motor ju lakše zavrti nego flaks.
Tko nije probal ne vjeruje. Ja jesam probal posuđenu i odmah sam si ju kupil.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
vidim da neki žele znat više o mojoj FS 87 R
ima 28,4 cm³
kad smo kupovali rekli su da ima 4,5 konja al sad baš gledam na stihl.de da ima 1,3
teška 5,6 kg
0,95 KW
1,80 m duga
rezevoar 0,53 litara
...
kad smo kupili,dobili smo s njom glacu sa dva noža,pojas i zaštitne naočale
glavu za nit i šajbu za rezanje smo posebno kupili

sad po ljetu se ja s njom pravim faca pa flaksam u kratnim hlačama,natikačama,sa sunšanim naočalama i bez majice xD
joj kad poleti kamenčić u trbuh il u nogu kako molim boga i sve svece onda :p
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Scarlet je dobra i puuuno brža stvar od motorke, naravno tam gdje je primjenjiva. Motor ju lakše zavrti nego flaks.
Tko nije probal ne vjeruje. Ja jesam probal posuđenu i odmah sam si ju kupil.

Zbog ovoga sam i hteo da ga kupim .
Lakse je nositi trimer nego testeru. Ne bezim ja od moje Husqvarne nego sam hteo daje odmorim od trnja i drveca debelog 2-3 prsta ili malo debeljeg.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Prednost Scarleta je u duljini cijevi s kojom možeš u trnje, dok to nemreš s pilom, jer se sav izdrapaš. Tupi s otprilike kak i lanac pile, ako se povuče po zemlji ili nečem tvrdom.

Na priloženim slikama možete vidjeti kak izgledaju (posuđeni) štitnik i nosač štitnika.
Nosač je napravljen prema glavi trimera i nisam baš siguran da bi sa Husqvarne/Jonsereda pasal na nekaj drugo. Nosač na slikama je za H335Rx/535, odnosno bilo koji tip Husqvarne/Jonsereda s cijevi fi 28mm.
Ovo je za promjer pile 225mm.
 

Prilozi

  • P6177023_resize.jpg
    P6177023_resize.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 617
  • P6177024_resize.jpg
    P6177024_resize.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 314
  • P6177025_resize.jpg
    P6177025_resize.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 318

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
vidim da neki žele znat više o mojoj FS 87 R
ima 28,4 cm³
kad smo kupovali rekli su da ima 4,5 konja al sad baš gledam na stihl.de da ima 1,3
teška 5,6 kg
0,95 KW
1,80 m duga
rezevoar 0,53 litara
...


Otkud joj 4,5 konja pa nije motokultivator :lol: :lol: i to još na 28 ccm :lol: :lol: :p

Inače dobar stroj, lagan i ima mali rezervoar pa pretpostavljam da je i mali potrošač. Koliko je već dugo kod tebe, jel bilo kakvih kvarova? Kako se ponaša sa cikularom?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Otkud joj 4,5 konja pa nije motokultivator :lol: :lol: i to još na 28 ccm :lol: :lol: :p

Inače dobar stroj, lagan i ima mali rezervoar pa pretpostavljam da je i mali potrošač. Koliko je već dugo kod tebe, jel bilo kakvih kvarova? Kako se ponaša sa cikularom?

malo troši,režem s njom grane flaksam metarnu travu,malo se guti al gas do kraja i polako i dobro ide,kvar nikakav,ja ju imam 2 godine...za cikular neznam jer stari radi s tim...ja sam jos permlad za to
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh