• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Sve zavisi koliko zelis da das para za nju. Zamale pare Neki vilagerov model do 170 eura. A ako ces nesto bolje mozes za 350 eura da izaberes neki osnovni model od renomiranih marki poput Huskvarne Jonsereda ili Sthilovke.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Možda ovako nešto :supz:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b02xCCWtCho[/YT]
 
P

Pike

Guest
moj savjet je da ne stedis novce prilikom kupovine.
imao sam einhella 1,1ks i zafrkavao me non stop.
nema goreg nego kad krenes kositi a on nece upaliti, ili kad ti se usred kosnje ugasi i otkaze suradnju.
sada imam Husqvarnu 323II i rad je pjesma.
jos 10 rata i biti ce otplacena :)
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
moj savjet je da ne stedis novce prilikom kupovine.
imao sam einhella 1,1ks i zafrkavao me non stop.
nema goreg nego kad krenes kositi a on nece upaliti, ili kad ti se usred kosnje ugasi i otkaze suradnju.
sada imam Husqvarnu 323II i rad je pjesma.
jos 10 rata i biti ce otplacena :)

Imao sam i ja Einhel punjac za baterije i jos neku alatku koje su vrlo brzo crkle. Samo da znas da je Einhel austrijski sto i nije tako lose jel' te?! Villager je kineska marka koja se pokazala kao korektna s' obzirom na rasprostranjenost prodajnih i servisnih objekata. Bar kod nas u Srbiji je tako. I ja bi mu dao savet da uzne neku od rnomiranih marki do 400 eura ali coveku treba specijalno za sitne radove. Villager moze i teze radove da odradi od onog navedenog kod njega.
Nevezano za trimere 100% kineske marke su i Lenovo, Lian-Li i Huawey za kim svi trce samo tako!
 
P

Pike

Guest
istina je da kinezi znaju raditi i dobre stvari, samo kad naprave nesto dobro onda to i kosta.
materijal ima svoju cijenu.

npr Lenovo,
nastao akvizicijom IBM-a i svaki njihov proizvod kosta.

i ja kad sam kupovao prvi put sam mislio samo da je jeftinije.
sada kada imam stroj povremeno nesto sa njime zaradim.
;)
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
ma kuzim ja da skrtac placa 2 puta ali stvarno mi ne treba flakserica sa nozem, dovoljno mi je samo flaks da ima. glupo mi je kupovati neku za 3000 kn kad znam da necu iskoristiti ni pola njenog potencijala, treba mi samo za neke sitnice. ali opet ne zelim neki drek, neka je mala ali kvalitetna. a mtd? jel to sta valja?
sad sam naletio na ovo, jel bi bila dobra?je preko 2000 al je makita. samo sto nekako mi se cini slaba 1KS. i jel dobro kaj ima cetverotaktni motor?
http://www.alationline.hr/product_info.php?products_id=1218
 
P

Pike

Guest
nikako 4 takta. imas u maksimirskoj ducan nasuprot ministarstva (kod kuslanove) zastupnici su za Oleo mac.

do 2000 mozes dobiti i brend koji ce zadoviljiti tvoje potrebe.

tvrdim da nema gore stvari od stroja koji nece paliti
 
P

Pike

Guest
komplicirani su za servisiranje i malo ljudi ih zna sloziti.
p.s. mtd uzmi ako imas mazohistickih sklonosti :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo mog Villager-a nakon vraćanja sa servisa i skidanja viška dijelova:




Evo šta je sve skinuto:


Skinuto je čitavih 800 grama bespotrebne plastike i metalnih nosača koji služe samo kao kozmetički dodatak.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Dvotaktna masina je jaca ali mora biti pod turazom sto povecava i potrosnju ali nije to neka potrosnja a ventila si se kanuo sto zna glavobolju stvoriti s vremenom.Ja imam husgvarnu flaks i glava kad mi je pukla platio sam 900kn glavu,pozajmio sam je kolegi koji je snjom zaradjivao za kruh,svaki dan godinu dana je radio skoro snjom i nije je sijebao doduse on je i glavu kupio a meni je pukla kad sam po dvoristu kosio oko jedne zapustene kuce koju sam nasljedio.Imam i MTD radi dobro za sad samo sto se ne moze sa husgvarnom mijeriti ni u cemu.Ipak je husgvarna stroj koja kad si god potegao upali dok MTD kad naspes gorivo poslje kosnje trebas se nekada navuci kao magarac da upali,razalacivao sam je ima iskru ima benzin ali nece dok sama ne odluci upaliti pa da je zapalis.Jednostavno moras odmoriti malo duze i pali na prvu.Staro plavilo skrt i siromak 2 puta placaju.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kupil sam nedavno u njamačkoj u bauhausu 2 trimera RAYOBI 4-takta za 100€ cijena je bila razlog kupnje.I za sad radi dobro malo je slab možda. Nije možda ni toliko slab koliko se sporo vrti trebalo bi mu nekih 2-3000okretaja onda bi bil skroz solidan.Na fergazeru nema nikakvog štelanja osim lera. Razmišljam dal bi mu stavil fergič od stare 2-taktne pa da mu malo pojačam....
Ostaje mi još drugi zapakirani ak se ovaj razleti 8)
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Gore sam napisao skrt i siromak 2 puta placaju,ako to i uspijes nekako izgubices na snazi kad dobijes na brzini.Pokusaj samo dizne malo vece metnuti ali ne puno.Cvajtag idu u puno vece okretaje.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
@ Cowboy
Zanimljivo. Cudi me da u fabrici ne pakuju tako trimer bez te nepotrebne plastike. Mnogo znaci kad je malo laksa a i izgled trimera je sasvim drugaciji tj. lepsi i prakticniji.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A što bi ga pakovali, pa neće ga oni nositi na leđima!? Puno je lakši bez ove plastike, 800 grama ne izgleda puno ali se itekako osjeti u radu, pogotovo nakon sat, dva košenja. Oni valjda stavljaju ovu plastiku da bude ljepši, međutim meni je ovako i ljepši i praktičniji. Očigledno da ja i Kinezi imamo različita shvatanja lijepog i praktičnog.

Ovu sam plastiku skinuo jer mi je bio otišao dihtung između karburatora i cilindra. Kad sam ga odnio na servis onda su utvrdili da nije samo dihtung u pitanju nego je motor počeo ribati. Tako da su mi u servisu zamjenili praktično sve što se tiče motora. I stavili su napomenu da se uređaj koristi isključivo kao hobi alat! Izgleda da sam ga malo preforsirao :mrgreen: Sad je dobar, čak je i bolji nego kad je bio nov! :gitarist:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
A što bi ga pakovali, pa neće ga oni nositi na leđima!? Puno je lakši bez ove plastike, 800 grama ne izgleda puno ali se itekako osjeti u radu, pogotovo nakon sat, dva košenja. Oni valjda stavljaju ovu plastiku da bude ljepši, međutim meni je ovako i ljepši i praktičniji. Očigledno da ja i Kinezi imamo različita shvatanja lijepog i praktičnog.

Ovu sam plastiku skinuo jer mi je bio otišao dihtung između karburatora i cilindra. Kad sam ga odnio na servis onda su utvrdili da nije samo dihtung u pitanju nego je motor počeo ribati. Tako da su mi u servisu zamjenili praktično sve što se tiče motora. I stavili su napomenu da se uređaj koristi isključivo kao hobi alat! Izgleda da sam ga malo preforsirao :mrgreen: Sad je dobar, čak je i bolji nego kad je bio nov! :gitarist:

Sta si mu radio kad je dotle dosao? Ja sam s mojim posekao 4-5 prikolica trnja sa 3-3,5 litra benzina, a tek imam jos jedno 15 ak da secem. A kad siknes ovu crnu plastiku sta pokriva motor odozgo ? ili i to vec postavljeno pa se samo skine ova crna?

Husqvarnin Scarlett cirkular mu lezi samo tako jedino sto nisam smeo da ga stavljam jer je kamenito pa da ge ne unistim .Sve odradio sda cirkularom koji sam dobio uz trimer. Mora da se ostri ovaj sto se dobija jer se brzo istupi pa pocne da pusi drvo i trnje kad se sece. Jos ga ja bez ikakvog iskustva naostrio i on sece.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ja sam sa svojim iskrčio živica više i neznam koliko, potrošio je već više od 30 litara benzina. Mješavina sa original Husquarna uljem. Vjerovatno je već bio sa nekom greškom. Kod paljenja naprimjer, špaga je tako zapinjala da ga je jednostavno iščupa iz ruke. Nije bilo šanse da ga upalim na onaj način da ga pritisnem koljenom a da rukom držim gas. Samo bi ga prevrnuo na stranu, toliki je otpor pružao pri paljenju. Međutim mislio sam da je to normalno. Kad sam ga odnio na servis, onda sam donio od rođaka njegov Villager ВC 1250 i vidim da kod njega špaga ide tako lako, poslije onog mog gotovo da nemam osjećaj da pali. Baš mi bilo čudno što tako lako ide i ne zapinje. Evo sad kako je stigao sa servisa i ovaj isto tako lako pali, ništa ne zapinje, a potrošnja dva put manja nego prije !! Sad sa rezervoarom pokosim skoro duplo više, ...ma lipšem dok ga potrošim!!

A ove plastike sve već stoje na motoru, ona crna ide preko njih i služi samo za ukras. A ona i njena 2 nekakva limena nosača 800 g teški. Sad je puno lakši, baš se osjeti kad duže radim. Bez tih plastika sam ga poslao u servis jer sam ih skinuo da vidim šta je sa onim dihtungom. Ovima u servisu nije smetalo što je bez tih plastika, normalno su uvažili garanciju i otklonili kvar potpuno besplatno.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Gore sam napisao skrt i siromak 2 puta placaju,ako to i uspijes nekako izgubices na snazi kad dobijes na brzini.Pokusaj samo dizne malo vece metnuti ali ne puno.Cvajtag idu u puno vece okretaje.

Čuj napisal sam da sam ga kupil zato kaj su 2kom za 100€! Znal sam da nebu nutra ni stihl ni johnsered!Ali brate 2 za 100 :roll:
Radi on i za moje potrebe je OK. Al da se bolje vrti bilo bi još bolje!
A kam mečeš diznu u takav membranski fregić:confused::confused::confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh