• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
enhel je cist kinez i to hobi. znaci nema dugotrajnosti a kod nas ni delova sto je najgore. imam malu testeru koju koristim pa mucim muke sa njom. ali odradila je opet dosta i to najgoreg drveta gde je bilo i eksera i zemlje i peska. bolje nju nego ovu noviju da unistim na takvim mestima.
 
B

bosniahos

Guest
Treba uvijek napravit pravilnu raspodijelu da nebi puno izgubili a malo dobili.Baš sad san se sitil kako san posudio neki tecumseh trimer.Gazda mi rekal nemoj dugo s njim,stani svako malo.Dok san krenil nisan više staja.Greška.U jednom trenu izletila glava i saijla s njom.Dal san trimer popravit i odmah otišal kupit Stihl fs 55.
 
S

stipan

Guest
enhel je cist kinez i to hobi. znaci nema dugotrajnosti a kod nas ni delova sto je najgore. imam malu testeru koju koristim pa mucim muke sa njom. ali odradila je opet dosta i to najgoreg drveta gde je bilo i eksera i zemlje i peska. bolje nju nego ovu noviju da unistim na takvim mestima.

I ja mislim da je kinez, ma to je gov*o. tako sam i pilu stell kupio pa bacio. gledas da prodes jeftinije a izade te skuplje. sad imam strojeve od stihla i husqvarne. i moja preporuka stihl i husqvarna.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
enhel je medju prvima jos presao raditi u kini proizvode. moja testera je 2000 godiste .doneta iz austrije polovna i ja uzmem 2004 .a delova ni dan danas nema. karike sam budzio od tomos kolibrija
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
ako imas gdje kupiti trimer marke OKAY. to ti je njemacka marka. ja sam ga imao oko 10.god i nikakvih veci problema nisam imo. i prodo ga i kupim einhell 2.0ks. imam ga 2.god to nista nevalja samo baci pare. nema sta nije puklo na njemu, pumpica za ubrizgavanje goriva otvrdnula i pukla, spaga pukla svasta nesto, karburacija losa.

hehe, njemačka marka, malo morgen, okaj!:(rofl):
 
S

stipan

Guest
hehe, njemačka marka, malo morgen, okaj!:(rofl):[/QUOT
onda neznam cija je marka mislijo sam da je njemacka. nije bitno jeli njemacka ili nije nego jeli kvalitetna, a je sigurno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma skoro je nemoguce naci bilo sta a da nema kinesko poreklo ili odredjene sklopove ili delove poreklom iz kine. profit radi svoje a konkurencija sve zesca. tako da je tesko naci cist proizvod i kvalitetan.
 
B

bosniahos

Guest
Na mom Stihl ima jako puno china dilova.A gotovo je tešlo nešto nači gdije ih nema.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Svaki šraf, plastični ili neki drugi deo na Jonsered & Housqvarna je made in Sweden.
Einhel & Kraftver je made in Osterish. E sad verovatno da gro delova proizvode u Kini.
Ja sam se opeko sa ove dve firme. U pitanju su bili punjači za akumulatore koji su momentalno crkli. Takođe umalo nisam nahebo kad je brusilica marke Boush (Kineska kopija Bosh-a )prolupala posle trećeg isečenog profila. Kad je počela struja da seva bacio sam je momentalno u PLM 20 metara od sebe. Onda sam otišao u prodavnicu i kupio mini brusilicu Iskra Professional i dan-danas radi ko sat.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne treba širiti dezinformacije.....entry modeli Husqvarne rade se u Kini kao i kod Stihla...nažalost ne rade se samo u Kini već i u Meksiku pa čak i Kolumbiji...i to je sve crno na bijelo....a tek kad piše "assembled in USA/Sweden", tek tada ništa ne znamo:icon_hang:
Ljudi moji vlasnik Huskvarne je Electrolux, jedna od največih multi korporacija na Svijetu...Stoga se ne treba zavaravati
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ne treba širiti dezinformacije.....entry modeli Husqvarne rade se u Kini kao i kod Stihla...nažalost ne rade se samo u Kini već i u Meksiku pa čak i KolumbijiStoga se ne treba zavaravati

Da napomenen Stihl ne proizvodi za profi modele dijelove u Mexiku-kolumbiji samo u EU.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ali USA i Kina rade......ako mi ne vjeruješ pogledaj zamine rasplinjače gdje se rade i za FS45 i FS450 zemlja porijekla je ista.....isto se odnosi na Zame i Walbroe u Husqvarni/jonseredu, a također i moduli paljenja su često sa istoka...
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kao što sam rekao svaki deo na ovim mojim Jonsered zezancijama ima utisnuto made in Sweden. Nacrtan krug u obliku sata gde je utisnuta godina i mesec proizvodnje. Za Stihll nisam video ali sam čuo da se čak i kućište motora izrađuje u Turskoj ili nekoj drugoj egzotičnoj zemlji. Ne kažem da je to falš, naprotiv. Pa pogledajte kako izgledaju čistokrvni kinezi u vidu Lenovo, ZTE, Huawei i sličnih brendova. Pa to su vodeći brendovi u svetu!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ajd ne bulazni, na 50% dijelova apsolutno nikako ne možeš odreditit zemlju porijekla....dobro ja znam što ti imaš......ja sam ih otvarao
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ajd ne bulazni, na 50% dijelova apsolutno nikako ne možeš odreditit zemlju porijekla....dobro ja znam što ti imaš......ja sam ih otvarao
Ne bulaznim nego nisam baš neupućen u te stvarii. Naravno neka žica, dugmence i druga slična nebitna stvar koja ne utiče na sam rad mašine ili kako vi kažete stroja u smislu da može da je ošteti i da utiče na garantni period. Iako i ja nisam serviser bar motornu testeru sam rasklopio do samog kućišta motora i nisam naišao na deo koji nije obeležen a da je proizveden u bilo kojoj drugoj državi. Evo kanap može da bude i sa pijace, takođe i ona ručka što služi za povlačenje kanapa nije obeležena. A i plastificirano crevo kroz koju idu žice elektrike od ručki ka stroju. Takve stvari su jednostavno nebitne i onaj koji sastavlja stroj nabavlja tamo gde je najjeftinije da bi ukupna proizvodna cena bila što niža.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ajd molim te...na cijelom stroju na 3 m-4 mjesta piše da je iz Švedske, a ako ti rasplinjač i modul smatraš nebitnim za rad, onda živi i dalje u zabludi.....ja za ratliku od tebe, dobro znam što piše na kutijama i odakle dolaze dijelovi....a tvoju upućenost o proizvodima sam na ovom forumu puno puta naišao:icon_toilet:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ali USA i Kina rade......ako mi ne vjeruješ pogledaj zamine rasplinjače gdje se rade i za FS45 i FS450 zemlja porijekla je ista.....isto se odnosi na Zame i Walbroe u Husqvarni/jonseredu, a također i moduli paljenja su često sa istoka...

Več sam pisao o tome sada 9 godina svake godine preko 200 lit goriva spržim na FS350 još nisam nikada mijenjao niti jedan dijelčić pa čak ni membranu.
Ili imam sreće ili sve je Made in Germany tako piše,kolega lane kupio karburator,membranu,za FS 350 svoj trimer isto piše Germany.
Mislim da neki dobavljači nemaju mogučnosti nabaviti dijelove koji idu za zapad,jer matične tvornice šalju dijelove koji su sa npr Kine to je moje mišljenje možda griješim ipak smo mi istok (balkan9 jer primjer ima i kina Iphone 3-4-5 ali kakve je kvalitete i funkcionalnosti to svi znamo:eek::
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Neka to bude samo tvoje mišljenje...membrane mogu doć iz Japana, Kine, Italije, i Sada, ali iz njemačke ne...pogotvo za zamu koja se zadnjih par godina isključivo proizvodi u Kini(hong-kong)....a Stihl od 2008-2009 ne ugrađuje ništa drugo osim zame jer su je i kupili na kraju krajeva....
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ajd molim te...na cijelom stroju na 3 m-4 mjesta piše da je iz Švedske, a ako ti rasplinjač i modul smatraš nebitnim za rad, onda živi i dalje u zabludi.....ja za ratliku od tebe, dobro znam što piše na kutijama i odakle dolaze dijelovi....a tvoju upućenost o proizvodima sam na ovom forumu puno puta naišao:icon_toilet:
Nema potrebe za takvim nekulturnim obraćanjem.
A šta sam ja to pisao na forumu što bi moglo da bude za:icon_toilet:?
Ako si dobro razumeo šta sam napisao rekao sam da nebitne stvari,( ne spada taj rasplinjač u toj kategoriji a zašto i ne bi), i ne treba da budu proizvedeni tamo gde radnik za to treba da bude plaćen 3000 plus eura. Već se nabavlja gde je to najpovoljnija mogućnost.
A što se delova tiče koje Ti nabavljaš za servis, to je tvoj problem od kog uvoznika i dobavljača to kupuješ.
E kad smo već kod Stihlla. Poznati serviser iz grada gde živim je i batalio sa Stihllom upravo zbog bezobrazluka sa kojim se ta fabrika diči. Od plastificiranih kućišta do nepriznavanja garancije i sličnih nebuloza. Da, imali su problema i nisu imali rešenja kako da smanjuju težinu svojih strojeva a koji bi bili po zakonu EU.
 

Najnoviji postovi

Na vrh