• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Vec jesam jos sinoccim sam doso kuci s tom novom bobinom :) i nema ni u mraku iskre .i stavim orginal staru sjebanu bobinu i na njoj mi pokaze bas dobru iskru al jako rijetko zato nevalja. Znaci dobio sam savjet da jedino orginal bobinu stihl uzmem i da mora valjat..... Trimeer sam srastavio od pogonske sajle znaci motor je odvojen. Pa razmisljam dal bi u servisu htjli primit i napravit kad bi im donijeo samo motor... I ako nebi onda mi moraju prodat bobinu??? Jer bio sam tamo i poneo staru bobinu i on kaze dobesi trimer kodnas . A ka to necu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
Evo moja je dobila novu glavu i u akciju s njom


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=UDN7hu5Oerg&list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g[/YT]
 

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Tnx :) i ja imam stihl trimer . A zanima me kak ovi kineski trimeri novi po 1000-1500 kn imaju po 2ks cak i vise. Dal su oni jaci uopce il
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ma kakav kinez,mozda i ima snagu al sta vredi kad nista drugo nevalja.
Kupi si Japanca pa ces vidit sta je trimer,naravno kosta puno vise al je stroj.
Stihl je problem kao sto vidis,napravljen je da se kvari i da servis zaradjuje.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
Kod mene nema nikakvih kvarova...flaksa cijeli dan jedanput tjedno,ponekad i dva dana. Radi i sa nožem,do sad je samo glava pukla
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Neka caka postoji,nesto u toj prici nestima,kolega mi ima dva stihla i kvare se na smjenu,tako da mi je to bas pomoglo kad sam kupovao kao i sto me je covjek koji radi u Agro-mehanici savjetovao da ga neuzmem i pokazao mi Kawasakija na drugoj polici.
Nisam ni znao u ono vreme da postoje al sad bi sigurno opet ga kupio.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
MIslis na baš narančasti stihl ili onaj bijeli,neka kopija izgleda,to je šrot
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stihl je skup u profi izvedbama al kad si ga neko kupi ovak ko ne radi cjele dane s njim ko u zrinjevcu trajat ce 15godina.
U zrinjevcu su samo na stihlu i traju im.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Priznajem da su profi aparati kvalitet al one serije fs 45 - 55 to je malo bolje od Mtd-a.

To je kad trlembusi kupe stihl/husqvarnu za i misle da su boga za bradu primili.
Jedan poznati trgovac je ljude naglavačke bacal kupce kad su hteli motorku za 1500kn, a šume bi rušili....al ne....bitno da je marka u igri.
I onda ti isti pričaju na sva zvona kak npr stihl ne valja, kak je šrot....takvih mi je pun kufer....:icon_oak:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja imam FS 55 kupljen nov prije 10 godina, a kosio je 2 rali vinograda punih 6 godina i još uvjek je sve original u njemu, istina, sad stoji, treba mali remont karburatora, ali sklop motora je još uvjek ko nov, upali bez problema ali krepava, nevalja karburator, eto toliko o Stihl kvaliteti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo posle tačno 4 godine izvještaj za moj trimer , ako se sjećate u pitanju je VILAGER BC1900S
Jesenas sam imao jedini kvar na zadnjem čišćenju jedne zarasle parcele , radio je sa vidijumskom testerom i sjekao interesantne debljine , testera u odnosu na trokraki nož je mila majka , daleko daleko bolje reže sa manje napora za trimer i rukovaoca
Ali , u tom krčenju trimer se jednostavno ugasio , posle toga nije htjeo da upali , nekako se idiotski javljao sa jednim ili dva takta ali daleko od paljenja , ostavim ja nejga završimo to motorkama i neki dan uzmem da vidim šta je , nećete mi vjerovati ali samo je svjećica odapela , stavim novu svjećku i evo ga i dalje radi kao sat

U ove 4 godine , nema šta nije radio , pokosio je boga oca , koristio sam ga ja na širem domaćinstvu i koristila su ga još 4 domaćinstva na pozajmljivanje , sve poslove od opšteg interesa je odradio (groblje,pored puteva, i sve ostale akcije sela)
Nikada nije izdao , uviejk je dobijao dobro gorivo sa propisnom mješavinom i STIHL uljem , imalo ako je sumnjiva ili stara smješa nisam je koristio nego sam pravio novu , podmazivanje glave , čišćenje rebara za hlađenje i ništa više od mene nije dobio

Na početku je bilo problema sa time da je ispod glave namotavao travu i to je bio veliki problem jer je jako gušio motor i spržio zaštitni semering na glavi ali to sam riješio na svoj način i od tada nikada nije bilo problema sa time


Da rezimiram , odnos uloženo-dobijeno je i više nego dobar , još uvijek je u dobrom stanju , kompresija stvarno uredna ima snage i lijepo radi , za moje shvatanje do sada se odradio , sve preko ovoga što uradi smatram kao poklon
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Stihl fs38, u planu sam kupiti jedan sto mislite jel vredi kupovati
treba mi za sitna posla kosnja oko 400m2 trave
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako dobiš rezervni rasplinjač...:icon_blackeye:
Šalim se, to je jako nježan stroj i ja ga ne bih kupio, ali to sam ja. Njegova prednost su pristupačni i jeftini dijelovi i jako je osjeljiv na gorivo.
Ne znam je kupuješ novi stroj ili rabljeni, al u tom cjenovnom rangu je i makita rst 250. Ne volim reklamirati, ali je puno ozbiljniji motor, ako ništa drugo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Imao sam ja FS36 stariji model , ustvari imam ga još
On je dosta posla uradio , iako je malecki ima snage za manje potrebe , sada sam ga već stavio u penziju jer ga zamijenio veći brat kinez ali mene je zadovoljavao za kuću i okućnicu , za moje potrebe na selu bio je malen
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ako dobiš rezervni rasplinjač...:icon_blackeye:
Šalim se, to je jako nježan stroj i ja ga ne bih kupio, ali to sam ja. Njegova prednost su pristupačni i jeftini dijelovi i jako je osjeljiv na gorivo.
Ne znam je kupuješ novi stroj ili rabljeni, al u tom cjenovnom rangu je i makita rst 250. Ne volim reklamirati, ali je puno ozbiljniji motor, ako ništa drugo.

Nov, nov kod nama je oko 160 eura u stihl valjda je original
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Poprilicno jeftino. To je model kojeg vise nema u proizvodnji pa se ga rjesavaju. Mozda sada i nije losa kupnja.:)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A dijelovi ?
Ja sam imao problema da mu nađem klip , jedva u nekim starim zalihama sam ga iskopao kod jednog trgovca
 

Najnoviji postovi

Na vrh