• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da moguce je sa nasim marzama i pdvom.
Kvalitetne glave su kod nas od 140-260kn.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ovaj plavi cep na dnu glave je na lezaju na modelu x i kada ga spustis na tvrdo on miruje i nemoze se poderat i dio koji odpusta flax je aluminiski nije plasticni a kod obicne je taj dio u komadu od plastike i poderes ga u sezoni ako radis puno kao ja ma da i jedan i drugi dio glave mozes poseno kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ona s X ti ima plunger za izvlačenje flaksa uležišten preko kugličnog lagera tak da se ne vrti dok handra po zemlji.
Lakše se vrti i manje se troši.
Ak je jači stroj u pitanju, preporučam ti T45. Imam jednu skoro 10 let, a mijenjane su jedino ušice kud izlazi flaks.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako imaš M10 onda nemaš kaj gledat t45. Glava što lakša to bolja i zato ne treba pretjerivat. T35 je najtaman, i ne treba nikakav ležaj na gumbu. Porez za bedake.
PS:
I onda bude se našel biser koji bu rekel da je Stihl sranje jer se radi u Kini:icon_oak:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam tri glave strgal u litri benzina .
Dobro lažem , ne tri nego sam nakon druge prvu popravljal ali ni to nije dugo izdržalo .

Znači imam opaki stroj iz domovine čaja ...baš sam ponosan .

vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije tvoj stroj jak nek si hrgomanjast i kratki fitilj i puca glava...:icon_surprised::(grin):

Daj ti zmisli patent glave od inoxa,tanki lim lagana a trajala bu.:cool2:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ako imaš M10 onda nemaš kaj gledat t45. Glava što lakša to bolja i zato ne treba pretjerivat. T35 je najtaman, i ne treba nikakav ležaj na gumbu. Porez za bedake.
PS:
I onda bude se našel biser koji bu rekel da je Stihl sranje jer se radi u Kini:icon_oak:
Stihl je sranje jer se radi u Kini :icon_fU::icon_butt::icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Nekad je bilo i T45 s M10. Sad vidim da ih više nema, od kad je u ponudi T35X.
Bar tebi nije problem napraviti reducir M12-M10, a T45 je robustnija i - jeftinija.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Htjedoh reči, svi su oni pobjegli u Kinu, i tu nema razlike. Hrabar bude onaj koji se odluči vratiti doma.:icon_idea:
A čini mi se da je ostalo nedorečeno u vezi gumba/plungera. Stvar je ta da dok ode gumb, za to vrijeme odu barem 2 poklopca/tanjura, a najčešće se rupe za flaks toliko pojedu da na kraju ostane čitav samo gumb:icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ne brini, ne troši se to samo tak. Sve se na toj glavi se da posebno mijenjati. Najviše ušice.
Čak i ovaj plunger i lager u njemu traju, iako su u prašini i blatu ponekad. Začudo, ni dijelovi nisu (pre)skupi.

Nego, primjećuje li tko grijanje glave pri radu (tj. vidljivu paru kad se kosi mokra trava)?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uzel sam T35 ...to sam i htjel ali nisam znal da je to to dok je nisam primil u ruke .
Ako ta ne bude podnjela moju narav idem u izradu glave ...i sad bi da nije trava do koljena .

vaš velečasni
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja vec godinama.... vjerojatno preko 15-ak, kada su prve flakserice OleoMac dosle u HR, imam 740S ! Od tada, pa sve do danas, na njoj su jedino svjecica, filte zraka i flaks promjenjeni ! Sve ostalo je kak je i bilo. Ocito da su prvjenci najbolji !!? Sve ovo, kaj se sada kupi.... upitne je kvalitete ( cast iznimkama ) !!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod stilove deblje glave prva moja slika nis se ne podere osim usica i traje i traje a zamjena flaksa na terenu traje do 1 min ak se ne zurim i moja ocjena za nju je 9 od 10 bodova.

Da zj normalno da se pusi kad je puznik vruc jako a trava mokra mora se pusit al to kod vece trave.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja govorim za komunalce kojima čitava glava rijetko kad izdrži cijelu sezonu.
Prvo "otokare" tanjur pa sve ostalo. Nije ni čudno kad se čiste pločnici i taraci.
A to da se rupe ne poderu, to možda kod tebe, ali njih takve stvari ne diraju. Ide dok se ne razleti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A jel vam se dešavalo da se u glavi zaljepi silk jedan za drugi (crveni Sthil) i zbog čega se to dešava. A meni se dešava.

I meni se nekada dešava ali nemam neko objašnjenje zašto , kao da mi se čini da se manje grije (lijepi) kada radim na većem gasu , moguće da se pregrijava ako na manjem gasu JER silk nema dovoljnu centrifugalnu silu pa se previše pregiba i grije
Moja pretpostavka
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Nema to veze sa namatanjem. Meni se to dešavalo jednu godinu sa nekakvom niti koja je bila ajmo reć najjeftinija za kupit. Nakon kaj sam stavio drugu problemi su nestali, tako da mislim da je do kvalitete niti. Sad imam nekakvu crvenu koju sam kupio na metar, več treću godinu me služi bez ikakvih problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh