• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Kawasaki je za svaku pohvalu,možda mala zamjerka na težinu ali zato puca od snage . Sa rogovima je možda lakše raditi ali na nagibma neupotrebljivo tj ima da te sve boli koliko se moraš frkat . Osobno sam izbacio poluautomatsku glavu iz upotrebe i gore navrnuo automatsku od Stihl-a , malo je drugačiji uspon na navoju al se može navrnuti. Manje trošim flaksa i niže i ljepše kosi.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sve zavisi sta se kosi,ja pokosim vocnjak cjeli da neizvlacim flaks.
Neznam kako ce taj se pokazat al moj trosi kao upaljač.
Rogovi su meni zakon jer puno radim sa nozem pa je to milina kad mi je odkos siri nego da kosim sa obicnom kosom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ovakve ručke su priklednije za kositi u malom prostoru, grabi, škarpi i slično.
Jedino kaj ima jake vibracije, pa se ruke brzo umore.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Imam vilager 1900 sa onim rogovi ručkama i nemožem nikako da pokosim jednu kosinu koja je stvarno strma , za nju koristim FS36 koji ima ovu ''ručkicu'' i sa njim ide .
Strmina je tolika da je teško i stajati na njoj .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Prvenstvena namjena je košnja vinograda i to u velikom nagibu i terasa ( ili si u skučenom prostoru između reda i brijega, ili si na samom rubu jako strmog brijega).

Na istome sam pokušao raditi i s rogovima i s naprtnjačom.
S rogovima sam se skotrljao nekoliko puta niz brijeg, a u kanalu između reda i brijega nemožeš niti proć. naprtnjača je isto koma.
Kad kliziš niz brijeg moraš izbacit sve iz ruku kako bi se pridržao za brijeg i ovakvu bez ičega je najlaglje ispustit bez da što potrgaš.....

Druga stvar je košnja po ravnici a toga ja imam jako jako malo, i tu su rogovi zakon..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za takve terene koriste se kopačke sa 6 čepova i nema brige sa otklizavanjima u bilo kojem pogledu.

Daleko je lakše i ljepše košenje sa rogovima.
Bez rogova samo u uskim djelovima i toje to,za drugo ju ne vidim.

@Savoris ti očito neznas namjestit rogove kad nemožeš ili neznaš kosinu kosit.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Daleko je lakše i ljepše košenje sa rogovima.
Lakše da,ali lijepše...:icon_scratch: :eek::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@Savoris ti očito neznas namjestit rogove kad nemožeš ili neznaš kosinu kosit.

Pa eto ........... , neznam :icon_rofl:
A kako vidim nezna ni @zver jer su nam slični uslovi rada :(wasntme):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mtd da ljepše jer možeš održavat ravninu jer imaš bolji grip ljevo,desno i kad flaks zapne ne nakreče glavu ukoso pa ne odere do zemlje i ne ostavi brazde...

Savoris,mislim da zwer ima uski prostor gdje bi mu smetali rogovi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da sam znao da je to takva nauka pitao bi vas za savjet rije kupnje trimera ....sad dolazim u napast da nabavim ručke obje vrste ..montiram obje i hvatam ga ovisno o uvjetima .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam prije imal bez ručki i kad sam kupoval novu uzel sam sa ručkama,preporod i prednost u svemu dajem ručkama osim u goricama di su redovi na pola metra...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega "vudreni",vidis kak ti pomazemo,saki misli da je njegva ideja najbolja,kaj bus nas balkanski kompleks(niko nece biti losiji il drugi)ja ti velim brez zajebancije mislim si namontirat on zprezsukani(PRESAVIJANI) volan od koleslina pa ga mores primit de ti i kak pase(levo,desno,gori,doli):icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probal sem flaksati sa rogovima , sa onim kaj ide na leđa , sa onim kaj ima remen za rame i onim kaj nema ništ niti sa jednim mi se ne sviđa raditi :eek::
 
E

el pibe

Guest
Najbolje namontirati na trimer volan od biciklena specijalke :eek::I zic isto i vozi,uletavaš u zavoje ko Lance Armstrong.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pa i ja imam isto trimer sa običnom ručkom i nevidim potrebu za rogovima... Kada imam veći terem za odraditi jednostavno zakačim malčer!!!Druga je priča kada se kosi veliki teren i tu se slažem da su rogovi bolji jer se manje umaraš.
Ja preporučam da onaj ko nema trimer nek si kupi sa obićnom ručkom jer ima veće mogućnosti manevriranja a za veće terene postoje i strojevi koji štede kičmu....
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Strojevi postoje za puno više poslova ne samo za košnju trave,neke imamo neke ne,al to nije razlog neodraditi posao.
Imam posla i za traktorčić i za malčer al nemam to,imam trimer i radit moram.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Zna li neko nešto o Komatsu Zenoah trimerima? Našao sam na oglasima jedan BCZ5000 sa 2.4kW i 50.6cm3 zapremine, ima profesionalni uprtač te glavu sa silkom (on ima M12x1.25 lijevi navoj).

Imam potrebu za trimerom što veće snage zbog krčenja medja šume i bezbroj drugih stvari (da ne spominjem parcelu od pola hektara koju ću možda da kupim a koja je zarasla u šikaru). Našao sama prije par dana Husqvarna 165RX aa 4KS i 65cm3 ali je nažalost bila u dosta lošem stanju tako da je nisam uzeo. Trenutno na oglasima ima samo jedan trimer velike snage a to je ovaj Komatsu no o njima ne znam stvarno ništa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kamatsu su profi masine sto ja znam i veoma kvalitetne ,samo je pitanje delova gde nabaviti i cene istih ako sta ustreba.Po meni mac sa dve ostrice .Ali za sve profi verzije su skuplji delovi i jedino je pitanje gde ih pronaci jer uvek nesto potrosno ce zatrebati. Nebih bezao od njega ako je u dobrom ocuvanom stanju
 

Najnoviji postovi

Na vrh