• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako ti je originalna 5godina izdrzala, ne bacaj novce na gluposti. Kupi opet takvu i mirno spavaj..
Očito da ti nesto izdrzljivije ne treba.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
imam glavu za jonsered GT32 trimer sam prodao a glavu nisam ni koristio.
Javi se na PM, original HUSQVARNA glava.

Kupljena u trgovini. Dogovorimo se za cijenu.

LP
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Zašto kvačilo na trimeru ne odvaja? Kada vrtim glavu vrtim i motor dok je ugašen. Znači kao da nema kvačila, kao da je direktno spojena glava na radilicu.
Radi se o onome Primax trimeru iz Vinkoproma...
Inaće, radi trimer dobro.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Vjerovatno puka opruga na centrifugalnom kvačilu , i na mom vilageru isti slučaj a nemam kada da ga otvorim i sredim .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je kriva opruga zar ne bi trebao bar ugašen osloboditi ?

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Vjerovatno puka opruga na centrifugalnom kvačilu , i na mom vilageru isti slučaj a nemam kada da ga otvorim i sredim .

Ako pukne opruga onda nema kvačila uopće,to kod tebe je oslabljena,jer kad pukne onda se rasipaju djelovi i nema košnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Marko, neki jeftini trimeri uopće nemaju kuplung, već se glava vrti uvijek.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kao što rekoh , pukla opruga :rolleyes:

5e komplet kvačilo i idemo dalje.
 

Prilozi

  • IMG00090.jpg
    IMG00090.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 163

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ja ti mogu preporučiti husqvarnu, moja je nepoderiva stara je več oko 12 godina i samo ide i ide, osim nje imam i stihl približno iste snage isto je jako kvalitetna. A za oleo mac neznam, neki kažu da su dobre, samo je pitanje gdje nači djelove za njih i koliko koštaju. :icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

tomislav83

Novi član
Tu od
14 Pro 2014
Poruka
9
Meni trgovac u jednom dućanu (zastupnik za Oleo-Mac) kaže kako su najbolji trimeri Oleo-Mac i Stihl, da Husqvarna nije tu, što mi je bilo malo čudno, bar za Husvarnu, ovo što hvali svoje mi nije čudno, no.. sad ti znaj.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Husqvarna ti je na samom vrhu sa stihl-om i nebudeš pogriješil ako ju uzmeš. Za husqvarnu i stihl-a bar znaš kaj imaš jer su oni na našem tržištu več jako dugo vremena i pokazali su se jako izdržljivim strojevima, a oleo mac je tek nedavno na tržištu. :icon_thumright:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Moja iskustva, ukoliko se radi o pitanju STIHL HUSQVARNA,

Husqvarna je u početku jeftinija, ali je samo održavanje i dijelovi skuplje... Ovo pišem iz vlastitog iskustva.

Oba proizvođača su u samom vrhu, iako kod kuće imam Stihl FS 100, FS 350 i FS 450.
Svi strojevi su vrhunski i odlično rade svoj posao, noževi na njima nikad nisu bili montirani.
Primjer FS 350, od 2008 godine su promjenjene membrane, filter zraka i goriva te svjećica.
I to samo radi preventive.

Poznajem par ljudi koji imaju Oleo mac i svi imaju super iskustva, najbolji model im je 755, koriste ga cestari, vrhunski trimer, jak s malo vibracija... Ako imaš love sigurno je dobar izbor.

Pogledaj kakva ti je servisna mreža, radio sam s raznim profi strojevima iznad 2 ks (Dolmar, Husqvarna, Jonsered, Stihl).
I mogu reći da mi je Stihl nekako najbolje sjeo, zato smo se i orjentirali na njega. To je samo moje mišljenje
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ili uzmi neki jeftini trimer tipa 1500-200kn deri 4-5godina i kad nekaj rikne kupiš opet novi itd...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Moja iskustva, ukoliko se radi o pitanju STIHL HUSQVARNA,

Husqvarna je u početku jeftinija, ali je samo održavanje i dijelovi skuplje... Ovo pišem iz vlastitog iskustva.

Oba proizvođača su u samom vrhu, iako kod kuće imam Stihl FS 100, FS 350 i FS 450.
Svi strojevi su vrhunski i odlično rade svoj posao, noževi na njima nikad nisu bili montirani.
Primjer FS 350, od 2008 godine su promjenjene membrane, filter zraka i goriva te svjećica.
I to samo radi preventive.

Poznajem par ljudi koji imaju Oleo mac i svi imaju super iskustva, najbolji model im je 755, koriste ga cestari, vrhunski trimer, jak s malo vibracija... Ako imaš love sigurno je dobar izbor.

Pogledaj kakva ti je servisna mreža, radio sam s raznim profi strojevima iznad 2 ks (Dolmar, Husqvarna, Jonsered, Stihl).
I mogu reći da mi je Stihl nekako najbolje sjeo, zato smo se i orjentirali na njega. To je samo moje mišljenje

U potpunosti se slažem sa tobom, moji trimeri su lakši i više hobi (mada sam ja sa njima ponekad radio jako teške poslove) i cijene popravka su iste (kod lokalnog servisera). A što se tiče ovih jačih stihl je i meni no*1, ako je netko malo promatrao skoro svaki komunalac i cestari koriste stihl trimere i deru ih svaki dan. Ja još nisam vidio niti jednog oleo mac trimera kod bilo kojeg komunalca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nema to veze s kvalitetom Stihla, već s javnom nabavom...

Glede održavanja: u 8 godina na mojoj Husqvarni zamijenjen je filter zraka i bezbroj rinčica kroz koje izlai flaks na glavi.
Neznam po čemu bi to bilo skupo održavanje.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ nemožemo tebe uzeti za prosjek jer si u svemu umjeren i maximalno održavaš strojeve . Kaj se tiče imena (brenda) Mercedes, Fendt i Stihl imaš u cijelom svijetu i svi su čuli (a večina bi htela imati) za njih . :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh