• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Vjerovarno isto kao ti sa fs55. :)

I kod nje je sajla, a za malo urediti oko betona i voća ni ne treba jača. :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
FS87R je moja i zagušim ju tu i tam pa me čudi kaj se može radit sa FS38 :icon_eyes:
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BQ83OCiFhCM[/YT]
Moj trimer nakon generalke :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Pitanje za husquarnase. Kako rjesavate problem prekomjernog ispustanja flaksa na husquarna glavama?
Radio sam sa t45x i ta je jos tako tako, ali na t35 i t35x baca flaks i kad treba i kad netreba. Ubacio sam podloznu plocicu pod feder na t35 da bude tvrdji i malo je bolje. Na T35x isti sistem bas ne funkcionira. Ima li neko drugo rjesenje?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Neznam kako ima husqvarna ali ja sam na mojoj glavi (fuxtec) ubacio još jednu oprugu u glavu i sada stvar funkcionira!!
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
pozdrav. imam sthil fs55 i dobro me je sluzio. poceo mi je krepavati kao da nema goriva, majstor je promijenio membranu i kod njega je radio. kad sam ga doneo kuc koda nista nije ni promijenio na njemu. nedobiva mi gorivo na pumpicu, jer zna neko sto bi moglo biti.. hvala.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Pogledaj jel možda balon za napumpati napuknut,ili ti je ona nutra gumica koja radi kao nepovratni ventil shebana.
Nazad k meštru ako si platio. :D
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
I pogledaj si u rezervar da ti se nije otkačio filter goriva koji je spojen na cijevčicu koja ti dovodi gorivo u karburator(rasplinjač)!! Taj filter služi dao teret na cijevčici tako da ti ona šeta po rezervaru kako god da okreneš trimer...
To se dogodilo i meni... kosio normalno dok je bio rezervar pun i na ravnom a čim bi počeo okretati s trimerom bi se gušio i ugasio. Naravno stavio bi ga dole na zemlju na ravno, napumpao gorivo i upalio bi odmah i opet za par minuta ugasio!!
Tako da mislim da mozda imaš i ti taj problem. Moj je bio Oleomac, vjerovarno i stihl ima slično riješenje...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Majstor opet nista nije napravio. Hahvaljujem se na prijedlozima.
Ja se ispricavam ako je to neko vec pitao, ali ja nisam uspio pronaci. Jel se moze kupiti nova iglica skupa sa membranom ili odvojeno nema veze?
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Jedan mali savjet za sve trimeraše
Ne ostavljajte gorivo u rezervaru da stoji neki period.
Najbolje bi bili kod završetka rada taj dan rezervar isprazniti, a mašinu pustiti da radi dok ne potroši preostalo gorivo.
Za posljedicu ćete imati dosta manje problema s radom mašina.
Kod mene se desilo da se filter u rezervaru začepio zbog stajanja goriva duži period u istom.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ne smeta da ostane kraće vrijeme, u sezoni kad imaš 15 dana između korištenja.

Preko zime i inače kad se ne radi par mjeseci bi ipak trebalo ostaviti suvo.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Možda kupuješ nekvalitetno gorivo,ali ja ne slažem više mješavine nego kaj trebam tak da sve potrošim,nešto malo ostane u tanku i nikad problema pali na 2 cuk špage-zvijer je Husqvarna 128r
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Ma nije do goriva bas karburator. Imam osjecaj koda gorivo nedobiva, membrana je nova sad mislim da bi iglica imala neke veze s tim. Trimer kad uspijem upalit nejednako radi, a kad mu dam gas crkava.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imao sam isti problem prošli tjedan. Kada sam dao jači gas gušilo ga je, isto bi bilo kada bi ga spustio u travu, na leru je krepavao i kada je bio topao teško ili nikako bi ga upalio. Zamijenio sam obje membrane, vidim da si napisao da si zamijenio membranu (jednina), još za svaki slučaj i svječicu. Trimer ko nov. Naravno, poslije mijenjanja membrana treba opet naštelat karburator. Možda ti zbog toga baca previše goriva.
Može se kupit i iglica za karburator, meni su u dućanu kada sam pitao za iglicu rekli da je to onda posao za servis, ne u smislu da ju nebi znao zamijenit već tu ima onda posla i sa drugim stvarima ako je iglica prošla.

Znam da svi govore da treba ispraznit rezervar ali ne vidim kakve to veze ima sa čime. Drugo je pustit ga da potroši i gorivo iz mašine. 20 godina nisam ispraznio rezervar i tek ove godine sam promijenio membrane. Jasno mi je i da to sa novim trimerima i dijelovima neće biti slučaj, al da ću stalno presipavat gorivo da nebi svakih 5 godina mijenjao membrane za 70kn, neću.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Možda kupuješ nekvalitetno gorivo,ali ja ne slažem više mješavine nego kaj trebam tak da sve potrošim,nešto malo ostane u tanku i nikad problema pali na 2 cuk špage-zvijer je Husqvarna 128r

Ma kod nas ti je sve kvalitetno pa tako i gorivo.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znam da svi govore da treba ispraznit rezervar ali ne vidim kakve to veze ima sa čime. Drugo je pustit ga da potroši i gorivo iz mašine. 20 godina nisam ispraznio rezervar i tek ove godine sam promijenio membrane. Jasno mi je i da to sa novim trimerima i dijelovima neće biti slučaj, al da ću stalno presipavat gorivo da nebi svakih 5 godina mijenjao membrane za 70kn, neću.

Samo da se nadovežem u potpunosti se slažem.
Imam profi trimer i do sada niti membranu nisam pronjenio niti vadim gorivo.Zašto, zato sto sam tako radio na atomizeru cifareli huski motor, i kada nema goriva i nj para gumice presuše koje spajaju odvodnu i dovodnu cijev pa curi gorivo. To mi se desilo odmah prve godine i servis mi rekao da ne ostavljam prazan rezeorvar. Da sipam slabije zauljeno gorivo a kada krenem s radom da dodam više ulja ili izbacim postoječe i dodam novo.
Tako radi na svim dvotaktnim i nemam nikakvih problema do sada.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Samo da se nadovežem u potpunosti se slažem.
Imam profi trimer i do sada niti membranu nisam pronjenio niti vadim gorivo.Zašto, zato sto sam tako radio na atomizeru cifareli huski motor, i kada nema goriva i nj para gumice presuše koje spajaju odvodnu i dovodnu cijev pa curi gorivo. To mi se desilo odmah prve godine i servis mi rekao da ne ostavljam prazan rezeorvar. Da sipam slabije zauljeno gorivo a kada krenem s radom da dodam više ulja ili izbacim postoječe i dodam novo.
Tako radi na svim dvotaktnim i nemam nikakvih problema do sada.

Zašto stalno potenciraju kad je ovo gore navedeno potpuno tačno i u uputstvu piše da gorivo treba da se vadi? Jedino ako je servisima i fabrici cilj da stalno nešto čačkaju oko tih motornih trimera i testera, pa i svih drugih uređaja na benzinski i dizel pogon.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Trenutno imam trimer Jonsered GT32 (1KS) i htio bih uzeti neki jaci model da mogu kosit tamo gdje vec rastu kupine i trnje, ali isto s J ruckom. Gledam od Stihla FS 130R, ima 1,9KS i dolazi s dvokrakim nozem, ima li tko kakvih iskustava s njime? Je li to dovoljno snage za tu namjenu? Od Husqvarne model s takvom ruckom ima 525RJX, ali je slabiji (1,4KS). Ima i Kawasaki KH 53 L, ali mi se kod njega ne sviđa težina od 8,3 kg.
Kakvi su ovi Stihlovi 4MIX motori?
 

Najnoviji postovi

Na vrh