• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Nemam iskustvo s tim trimerom od stila,
Svi trimeri koji nemaju šarafić za podmazivanje glave odnosno zupčanika u njoj su kratkog života.
S motorima kod njih rijetko ima problema.
Moja preporuka je dvije ručke barem 120 ili 250 uporedite cijenu i nemojte se razbijati za sitnu razliku.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pa podmazuje mu se pužni zglob u glavi.
Ne bih uzimao s dvije ručke jer mi nije zgodan za kositi po vinogradu i po nagibima. 120 i 250 nema više, sad su modeli 130 i 260, a ja i pricam o fs 130.
Kolko vidim, lakši je od mog trenutnog trimera, a skoro duplo je jači i trebao bi trošiti manje goriva zbo četverotaktnog motora, a zbog toga bi trebao i povući na manjim okretajima. Jedino što treba nakon nekog vremena na servis zbog ventila.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dali netko vrši uslugu košnje trimerom i koliko naplačuje : dali po satu ,dali po naljevku tj rezervaru ili kako već se radi .
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
kod nas u BiH se još uvijek prodaje Sthil FS 120 cijena mu je bila oko 420 €, mislim da je on bolje riješenje u odnosu od ovih 4-mix motora zbog jeftinijeg održavanja, jednostanosti
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Nekad sam kosio uslužno trimerom i uvijek sam prvo došao vidjeti koliko i šta točno ima za kositi jer nije isto ako je trava od 10 ili 50 cm pa se "poprijeko" dogovarala cijena. Gledao sam da mi otprilike sat vremena posla bude oko 50 kn.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Trenutno imam trimer Jonsered GT32 (1KS) i htio bih uzeti neki jaci model da mogu kosit tamo gdje vec rastu kupine i trnje, ali isto s J ruckom. Gledam od Stihla FS 130R, ima 1,9KS i dolazi s dvokrakim nozem, ima li tko kakvih iskustava s njime? Je li to dovoljno snage za tu namjenu? Od Husqvarne model s takvom ruckom ima 525RJX, ali je slabiji (1,4KS). Ima i Kawasaki KH 53 L, ali mi se kod njega ne sviđa težina od 8,3 kg.
Kakvi su ovi Stihlovi 4MIX motori?

Također iman jonsered gt 32l, 18 godina rada a i dalje radi kao zmaj(inace u 99% slucajeva inin dvotaktol 2 do 3% mix po kojem vidim svi pljucaju a kunu se u "sthilovo" ulje). Dobar je to stroj ali za manje povrsine jer ako radim s njime vise od 45 min sutra se tresem kao Michael J. Fox :(smirk):

Posto sam poceo krciti i odrzavati daleko vecu povrsinu (cca 15 000 m2), prije godinu i pol sam kupio kawasaki kh 45 w
http://www.jurec.hr/trimer-kh45w.html
Sve preporuke, vecinu stvari radim s pola gasa, kombinacija trokraki noz (3mm debljine) + cirkular (tipa scarlett) melje sve zivo.
Koliko vidim sada ima i model sa anti-vibro ruckama,
http://www.jurec.hr/trimer-bke45ed.html
3 god garancije!!!
:icon_thumright:
http://www.jurec.hr/trimer-bke35d.html

P.S ako je manja povrsina u pitanju mozda nebi bilo lose razmotriti ovo:
http://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec-multitool-2in1-motorni-trimer/
FUXTEC Multitool FX-MS152

Imam njihovu motornu busilicu za zemlju (koristim svrdla od 150 i 300mm) i pokazala se izvrsna!
S obzirom na broj posađenih vocaka dosad i ulozeni novac u stroj (cca 2500 kn sa ta dva svrdla) smatram da se stroj vec nakon pola godine isplatio!
Kinez je, ali solidno slozen!
http://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec-fx-eb152-stroj-za-busenje-rupa-uklj-svrdla-100mm-150mm-200mm/
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Posto sam poceo krciti i odrzavati daleko vecu povrsinu (cca 15 000 m2), prije godinu i pol sam kupio kawasaki kh 45 w

Druže za ovu površinu kupi ti malčer :(think):.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Također iman jonsered gt 32l, 18 godina rada a i dalje radi kao zmaj(inace u 99% slucajeva inin dvotaktol 2 do 3% mix po kojem vidim svi pljucaju a kunu se u "sthilovo" ulje). Dobar je to stroj ali za manje povrsine jer ako radim s njime vise od 45 min sutra se tresem kao Michael J. Fox :(smirk):

Vec odavno koristim Husqvarnino ulje posto je polusint, dok je Stihlovo mineralno, šteta što više nemaju ono XP u ponudi, sad onda trošim LS.
Nemam problema s trešnjom :)

Posto sam poceo krciti i odrzavati daleko vecu povrsinu (cca 15 000 m2), prije godinu i pol sam kupio kawasaki kh 45 w

Kao što sam naveo prije, mane su mu da je pretežak i da ima ručke što mi ne paše.

P.S ako je manja povrsina u pitanju mozda nebi bilo lose razmotriti ovo:
http://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec-multitool-2in1-motorni-trimer/
FUXTEC Multitool FX-MS152

Od Fuxteca sam odustao kad sam vidio da model koji ima deklariranu max snagu 3KS ima tanju cijev od mog Jonsereda, postiže je na 12000 o/min (kako tek onda taj trese :) ) i treba mu zbog toga jača mješavina.

Inače, uzeo sam na kraju FS130R, bila neka akcija s 15% popusta za cash, sad vidim da je po novim cijenama Stihla za 2016 čak poskupio.
Sad čekam akciju, kolko kiše pada biti će za kosit :)
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
I kakav je taj "4mix" motor u radu?

Inace best buy 2t ulje za male novce imate na petrolovim postajama

BL102374.jpg


1l oko 40 ak kn
Polusintetika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Meni se 4-mix nije nikad sviđal. Čudan mu je zvuk, plastični zupčanik na bregastoj osovini, ba ti sitni ventili, klackalice...
Na 2T motoru toga nema, pa se nemre ni pokvariti. Meni su draži Husqvarnini strato motori.
Em su jednostavne gradnje, em su vrlo niske potrošnje, em imaju strašan moment u velikom rasponu okretaja.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Meni se dopada taj 4mix, nikad problema s njim a to samo ide i ide

10647086_381981881999595_2490072433246511670_n.jpg


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=UDN7hu5Oerg[/YT]
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Potreban mi je karbrator za FS80 trimer.
Ne baca gorivo a upali kad zalijem svjecicu
Ako neko ima na prodaju moze u pp
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ako se ovo odnosilo na mene ja pojma nemam o popravci trimera motorki i slicno.
Ovlasteni servis stila nece da ga primi ...starij model
Nosio ga drugom majstoru koji rece da su membrane
Nigdje ih nema pa narucim kod poznanika u ausrtiji i nade samo jednu .
Zamijenem ju ja ali opet nist.Uparkiram ga i samo kupi prasinu.Zao mi ga samo zato sto moze nosit testericu i trokraki noz
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Uslikacu ga pa da vidis kakav je ..uslikacu i membrane a kad ti bude usput pogledaj za membrane.Postavicu slike dok nekog ulovim ko zna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh