• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se najviše sviđa alpina tb420d.
Jedino neznam koliko jamstva daju?
Sviđa mi se zapremina i kolićina goriva.
Mana težina.
Ova mtd daje puno na papiru,a sada kakva je u praksi neznam,nisam imal prilike delat s njom.
Recimo solo mi se jako dopala,naravno profi modeli.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Dvoumim se između te Alpine tb420d i Makite EM3400U, mislim da su ipak bolji od mtd.
Mislio uzet Makitu, znam da je to dobar proizvođač alata, ali sam tek sad kad sam počeo tražiti trimer vidio da i njih proizvode. Jedino me to brine kakvi su kod motornih uređaja trebali bi biti dobri.

Makita ima 3 godine jamstva i lakša je. Za makitu ne znam gdje ima servis za trimere.
Za alpinu neznam koliko je jamstvo, teža je i trebala bi biti nešto jača

Nemam iskustva s trimerima tako da mi je teško odlučit koji od ova dva, a ne bi htio da imam problema s njim.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Da da, uzmi rađe makitu, to su ti zapravo dolmar alati, samo ih je makita kupila i na razini husqvarne, pa čak možda i stihla su. Neš pogriješil, sigurno sigurno je bolja od alpine ili mtd-a.:biggrin:
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Alpina ili prije Castor (identični trimeri po svemu - osim po boji) - made in Italy.Moj brat ima Castor 45d ili tako nešto jedno 10-ak godina,mislim da je 3 KS dosta je težak ali nikad ništa na njemu (motoru ) nije mijenjano ama baš ništa dakle samo glave za košnju ,rezervar mu je oko 1 litre,natoči i deri.Pa ako je Alpina približne kvalitete nećeš pogriješiti .Za Makitu nemam nikakvih iskustava tako da moraš sam odlučiti ali po ovim specifikacijama od obadva složio bih se sa dajcom 1.Mislim da u Buzetu imaš firmu za servis i rezervne dijelove za Alpinu.
 
Posljednje uređivanje:

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Onda ću kupit tu Makitu. Zanima me kako ide sa servisom ako ga nema u blizini da li se šalje kurirskom službom. Za Alpinu u Istri ima prodaja u gradu gdje živim, a servis u Buzetu, ali za Makitu mi je najbliže Karlovac koji je za šumski i vrtni program, ali to mi je pre daleko samo radi trimera. U Poreču i Rijeci ima ali piše da su za električi program, ne znam da li se i njima može dati trimer u slučaju krvara.
Kod Makite me muči samo to sa servisom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Da da, uzmi rađe makitu, to su ti zapravo dolmar alati, samo ih je makita kupila i na razini husqvarne, pa čak možda i stihla su. Neš pogriješil, sigurno sigurno je bolja od alpine ili mtd-a.:biggrin:
Nije makita ni blizu stihla ili husqvarne, probao sam pa znam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Susjed ima alpinu star 55 jedno 20g i nikad greške na njemu, čak sam ga i ja koristio godinama dok nisam kupio svoj. Prije jedno 10g sam kupio isto alpinu star55 i isto nikad greške, jest da je malo teža ali nema problema ni u visokoj travi ni šikari.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Mane, kakvih si imal problema s makitom? ja sam cul da su bas dobre.
Zoki, to kaj velis za te starije alpine to stoji, ali ove koje se danas prodaju nisu ni sluga ovima od prije, mislim da se niti ne proizvode u italiji nego u kini, a ovi samo stavljaju naljepnice. Tak more kupiti i straus trimer za puno manje novce, a priblizno iste kvalitete. Da se prodaju stariji modeli, bili bi konkurencija makiti, ak ne i bolji, a ovak je makita daleko bolja od alpine.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ove starije su stvarno bez greške, a za novije neznam.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Novu alpinu sam imo u rukama jer kod nas jih prodaje Mercator prodavaju i Homelite koji je nekad isto bio dobar kao i starije alpine.A to novo se odma vidi čisti kinezi samo sa nalepnicama Alpina ili Homelite.Šteta svake pare za takve trimere.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Trebao bi trimer za kositi oko 1000m2. Mogu dati najviše 2100kn i nikako više od toga. Koji mi je od ovih najbolje kupit.

MTD 1043
Alpina tb320d
Alpina tb420d
Makita u naslovu piše pogrešna snaga, ima 1.6KS

Te alpine su kinezi po 2x vecoj cijeni.
Imao sam mtd kopacicu, kupljena nova, sranje neviđeno!, tako da bjezim od Mtd-a u sirokom luku
O makiti neznam nista...

Uzmi ovo
http://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec-multitool-2in1-motorni-trimer/
FUXTEC Multitool FX-MS152
Na nju ide trokraki noz bez problema!

best buy u nizoj klasi!

Imam njihovu busilicu za zemlju s ovim motorom i radi kao sat!
Kinez je ali solidno slozen i vridi ove novce!
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mane, kakvih si imal problema s makitom? ja sam cul da su bas dobre.
Zoki, to kaj velis za te starije alpine to stoji, ali ove koje se danas prodaju nisu ni sluga ovima od prije, mislim da se niti ne proizvode u italiji nego u kini, a ovi samo stavljaju naljepnice. Tak more kupiti i straus trimer za puno manje novce, a priblizno iste kvalitete. Da se prodaju stariji modeli, bili bi konkurencija makiti, ak ne i bolji, a ovak je makita daleko bolja od alpine.
Imaju moj šogor par godina, 1.2 ks je. Radio sam par puta sa njom a znamo i zajedno kosit i stalno neki problemi. U sezoni bar jednom na servisu završi. Osobno mi se nikako ne sviđa radit sa njom, imao sam nekad stihla te snage i puno manje problema i daleko bolje odradi posal. Kupio je prošle godine šogi Dolmara 4t leđnog od 1.6 ks i preporodio se sa košnjom. Makita stoji u garaži i povremeno se koristila prošlu godinu i sve jedno je zezala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
I Husqvarna 236R se izrađuje u Kini, ali je i dalje podjednako kvalutetna ko i prije iz Japana.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Makita je Dolmar samo ona 2-3 najaca 2 taktna modela. To su oni kaj su ruzni o sam vrag. Sve ovo ostalo je zapravo subaru-robin, kojem je makita isto tak vlasnik. Znam za jedan trimer koji je kaj se motora tice nevjerojatno zilav, ak uzmem u obzir tko i kak ga koristi. A cijena novoga je bila vise nego smjesna.
Problem je vise japanska slampavost oko detalja periferije.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Oprostite, ali u ovih par zadnjih postova ste napisali same gluposti. Ovome makita nist ne valja, a dolmar je super (a zapravo su to isti strojevi, jedino je ovaj skuplji model zgleda), ovome se huskvarna proizvodi u japanu :(rofl): a kaj se tiče modela, sad sam ih gledal i svi su isti osim rbc modela makite(a to su samo dva trimera).
Evo nekih trimera kaj bi ja kupil da raspolazem s priblizno tim novcima:
http://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/legendarani-huskvarna-trimer-323-ii-oglas-12262733
http://www.oleo-mac.hr/motorne-kose...otornih-kosa-za-kucnu-uporabu/59-sparta-250-t
http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/stihl-fs-56-2200kn-oglas-18334175
http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/...osa-trimer-powered-by-kawasaki-oglas-13039828
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nisu napisane gluposti, makita od 1.2 ks je 2t, Dolmar kojeg je uzeo je 4t 1.6ks. Vrijeme će pokazat kakav je 4t Dolmar.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Da ali ta makita od 2t ima svog dvojnika u dolmar alatima, a taj dolmar ima dvojnika u makita alatima, i glupo mi je onda kad neko kaze da makita ne valja a dolmar valja ili obrnuto, kad su to isti alati. Mogel je uzeti dolmara od 1.2 ks 2t i kvaril bi se vjerojatno kak i makita.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nebi vjeroval, ali H236R i 143R-II su u originalu japanski strojevi..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh