• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Husqvarna ti je po meni no.1,Stihl isto nije loš,ja imam osobno husqvarnu 128r i kosim sa njom svake dva tjedne več 2 godine u sezoni oko 2000 metara kvadratnih i nikad problema,glave za flaks su im odlične vrlo lako se stavi,snaga super,vibracije skoro ni nema...mislim da ti je ta husqvarna 240r čistač šikare,a ne trimer ali tu ima iskusnijih koji su možda radili sa njom pa če ti znati točno reći...
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vise verujem japanskom kvalitetu samo je pitanje delova. Ali bez probe nekupuj nikako jer oba su teskasi za najteze poslove i pitanje sta su radili i koliko je mehanizam odradio svoje kao i prenos. Oba su stariji modeli tako da je skoro tesko odluciti. Za husvarnu je verovatno lakse naci deo ali mislim da bez japanca nema nista. Raspitaj se prvenstveno dal je ikako moguce naci delove za kamatsu ali odmah da ti kazem da su delovi za njega kvalitet ali skup to je sigurno
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Hvala svima na savjetima. Odustao sam od Komatsu trimera (ili čistača šikare no jednostavnije je reći trimer :) ) zbog održavanja, obišao sam par dobrih servisa u mom kraju i majstori su me savjetovali da to ne uzimam jer je veoma teško nabaviti dijelove. Zbog toga sam se odlučio za Husqvarnu jer za nju, po riječima majstora, sve može bez problema i čekanja da se nabavi i popravi (karburator, membrane, čak i cilindar, karika, ležajevi...) jer je po njihovim riječima sve praktično identično sa nekim motorima na motornim testerama (koliko je tu istine ne znam). Sve u svemu, uzeo sam 240R u stvarno odličnom stanju, prenos dole u glavi je dobar, ne zuji, ima u njemu masti, nije otvaran motor kao ni ostalo (pregledao sam vijke i nema tragova da su dirani). Na njemu sam dobio metalnu glavu za silk iz koje mogu da idu 4 ili 8 parčadi silka kao i dobre uprtače. Odmah je isproban i snage ima na pretek, melje sve pred sobom. Izenadilo me da nije težak iako je masivnije gradjen od Alko 4535II kojeg sad ima (cijev je 28-30mm debela, glava prenosa je ogromna) i veoma je udoban za rad jer ima amortizere. Sve u svemu, prezadovoljan sam. Jasno je da bih više volio da sam mogao uzeti još jaču mašinu kao što je Komatsu ali tu bi održavanje bilo veliki problem i bkvalno bih morao da bacim mašinu kada nešto otkaže. Ovako imam malo slabiji motor ali me nije strah servisa. Vuk sit i ovce na broju (a i čoban živ).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A ja sam se zapitao dali je ono baš komatsu ili samo naljepnica.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
O toj mogućnosti da i ne govorimo. I mene je bunilo što je malo jeftin, ipak je to dosta mlad model. Moguče je da se radi o kineskoj kopiji, eno na PIK.ba par likova prodaje "Husqvarna" trimere, neki izmišljeni model 460XP koji naravno nigdj ne postoji a na kilometar se vidi da se radi o kršu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Palčani gas je vrhunska stvar. Puno je ugodniji i čvrsto držiš ručke.
Još ak ima limiter gasa...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
10 godina stihl fs 350,imam još uvijek šljaka ali ipak je vrijeme da malo promjenim. Prsti mi dosta trne kod dužeg rada,i opasače ima strašno udobne inaće motor je vrh,meni bolji nego stihl,imam leđni atomizer cifareli s 5,5hp i nikada nije da nije upalio a znao je po pola godine stojat i to sa starim gorivom. Jedina zamjerka na buku dosta bučniji neego stihl,možda ovi novi nisu tako, ipak i atomizer puni 10 godina.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Imam stihl fs 55,stara nekoliko godina,kosim uglavnom travu,a sad imam situaciju da bi trebao pokositi koprive i divlju kupinu(mladice).
Lani sam to radio sa flaksom i posao sam napravio ali potrošio sam flaksa i flaksa,a sad si mislim kako bih stavio nož.
Nema toga puno za pokositi,200-300m2,tek toliko da si uredim pristup parceli traktorom i da se može izmalčirati jer ima u koprivama i kupinama dosta srušenih drva i panjeva pa nebih htio da pod traktor dodje neki panj ili drvo.
Uglavnom treba mi preporuka za nož za gore navedenu namjenu.
Zahvaljujem
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Trokraki stihl svakako preporučam. Ja ga koristim za sve do cca 1.5cm debljine. Dobar je u kupini i visokoj travi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Bio u Stihlovom dućanu i pričao sa trgovcem i preporučio mi je ipak dvokraki nož zbog jačine flakserice,tako da sam kupio nož,potisnu glavu,maticu i podlošku,ukupno 170kn.
Sad ovih dana čemo vidjeti kako se ponaša.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Moze li se komplet cijev sa husqvarne 323c prebacit na husqarna 323r znaci 323c je zakrivljena cijev a moja je ravna. Ako bi nabavio 323c sa zaribanim motorom jel se da to slozit? uploadfromtaptalk1433489612762.jpg uploadfromtaptalk1433489646211.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vjerojatno bi, ak je motor isti.
Obrati pozornost da ti ne pašu glave (vrte se na različite strane).
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Da morao bi vidjet jel isti motor,onda je valjda prihvat isti. Ovo za glave ne kontam, zasto se vrte razlicito?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ove sa savinutom cijevi se vrte u desno i na glavi je desni navoj.
Ove s getribom se vrte u lijevo i imaju lijevi navoj na glavi.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Nisam to znao. Znac ovdje je sajla i vrti se normalno u smjeru motora, a kod ravnog zbog kutnog prijenosa se mijenja smjer vrtnje? Taj trimer je kompletan pa jce to sljakat valjda
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Pozdrav, imam trimer Kawasaki TJ45E i raspala mi se orginal plastična glava nakon skoro pet godina korištenja i sad razmišlja dali mi se isplati stavljati na njega ovakvu aluminijsku glavu kao sa slike ili kupiti opet plastičnu, ne znam kakva je iskoristivost te aluminijske, hvala na odgovoru

550003 WEB_76193-76193.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh