• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Javlja se potreba za novim trimerom...
Do sada koristen stihl fs56, kupljen prijecca 4g nov, sad je u nekakvom kvaru-sve radi ali nema snage za kosnju...
Isto tako koristimo i staru jonsered gt32l koja i nakon tko zna koliko godina radi bez greske...
Novi trimer bi trebao imati "bicikl" rucke i svakako biti dosta jaci od ovih jer ove postaju preslabe...
Sta odabrati-stihl, jonsered, husqvarna?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Preferencije, snaga, novci???
Moraš definirati nekakve želje da bi ti se moglo sugerirati.
Imam Husqvarnu 335Rx (sad je to 535RxT) oko 10 godina i nikad problema. No to je klasa oko 5t kn.
 
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ja bi kao i svi - jeftino i dobro-salim se...
E sad stihl koji smo kupili je kostao tada cca 2300kn ali ima ako se ne varam samo 1ks, ppa sad racunam da bi se mozda oko 3500kn dalo nesto jace kupiti a da opet nije preglomazno i tesko...

Imamo nekakvu kinesku za 500kn ta ima jacine-navodno 3ks ali ne moze izdrzati sezonu, + paljenje ju muci, kad ju trebas moras ju moliti...
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja bi kao i svi - jeftino i dobro-salim se...
E sad stihl koji smo kupili je kostao tada cca 2300kn ali ima ako se ne varam samo 1ks, ppa sad racunam da bi se mozda oko 3500kn dalo nesto jace kupiti a da opet nije preglomazno i tesko...

Imamo nekakvu kinesku za 500kn ta ima jacine-navodno 3ks ali ne moze izdrzati sezonu, + paljenje ju muci, kad ju trebas moras ju moliti...
Kako mi se cini, cijene stihl,a pogotovo husqvarna trimera su otisle gore u kroz protekle godine. Isto imam jonsered gt32l koji kad je kupljen je kostao ako se ne varam oko 1600kn, sad za to mozes kupiti eventualno nekog kineza. Sad sam kupio stihl fs130r, zato jer je to bio najjaci model bez rogova,bio na akciji oko 3900 kn.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ovih dana se kosi sa Stihl-om fs 120 i flaksom.. Original Stihl četverokutni flaks.. Imam kositi 15 dana ispod el. pastira

cad5b2e79f20e30b032090510998009d.jpg


1dab8446d86a55a35bbef1faafbf79d1.jpg


2d5f67dce3accaae5f580fff4c70ec94.jpg


7f9364a2e1e2778b837d9c44a5b16f28.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Taj flaks se meni najbolji pokazal ,al ga već dugo vremena ne mogu naći.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
fs120 imam već 15-ak godina, i svega se nakosila i samo riječi hvale imam za nju.. uredno održavana i nikad niti najmanjeg kvara nije bilo...no, počela je ove sezone pokazivati znakove starosti i ne gine joj reparacija na zimu..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ja ga takodjer imam 10-tak godina. Flaks je ok, samo skup, a meni brzo puca zbog velike trave.. A sa trokrakim nožem sam opet prespor i neradi ovako nisko.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja dobivam mukte od naše autobahn ekipe flaks, 2.8mm.. nepoderiv je... a nož mi je ko nov, s njim mi je presporo, ide samo di baš nema druge.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam stekao dojam da taj četverokutni flaks bolje guta masu nego okrugli, a samim tim i flakserica manje trpi i brža je. Al gdje ga nać ??
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
nisam siguran, al mislim da sam ga vidio kod mene u poljotrgovini, privatnik... kad budem išao pogledat ću jel ga ima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Tako i ja, radio sam i s okruglim onim sa "resicama" i ovaj kao da je bolji. Teško je naći da, ja sam uzeo u Sisku u Stihl-u.

Kosio bi ja s nožem, ali je prespor i malo krupno ostaje gdje ima puno mase.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja imam fs 120 10-ak godina i nikad ništa,a nakosila se puno.
Mjenjam samo filter zraka i goriva i flaks.
Ja koristim 2.4 narančasti kockasti kupljen u v.g. u štilu.
A sada kad su biljke jako debele i tvrde korisim bijeli,više prozirni 3.0mm hr proizvodnje isto kvadratni i trga sve živo i mrtvo a ne troši se skoro 3puta sporije od 2.4mm.
Samo nesmije puno virit van i fs120 ga vrti bez veče muke,a guta i trga masu,debele i suhe biljke ko od šale.

Koristio sam lani okrugli narezani i lako se vrti i ne zuji jako ko obični glatki ali oče puknut i brzo se troši.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
A teško ide taj 3.0 i ovaj moj 2.7 teško ide u ušice. Meni ako dosta viri van onda hoće pucati..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ide ide na poluautomatskoj velikoj glavi,na knap je ali ide.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kak vi kosite gustu, "mokru", veliku travu, tipa slatkovine i slično? meni se nekako najbolje pokazalo prvo "polupati" je, onak kao da ideš lupit da flaks izađe, s lijeva na desno, i onda desno povući otkos.. ispadne kao malčirano..
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
nije valjda da imaš onu malu šta su davali pri kupnji?
ja sam tu zdrobio u prvoj sezoni, i išao reklamirat, dao mi neku ogromnu na koju ide 2,5m flaksa na jedan namotaj ( cijena oko 350kn) i ta je durala do prije dvije sezone.. sad imam neku polu- profi... al 2.8mm ide bez problema
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja tu orginalnu sam koristio 2godine, i poderala se pa sam uzeo tu veču isto orginal od štila.
jako dobra i čvrsta poluautomatska glava mislim da košta 280kn.
Mrki ja visoku travu prvo skinem pola pa onda uz zemlju s desna na lijevo.
Ili polako lijevo desno dok ne somelje dokraja sve pa ostane samo prašina.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh