• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Već sam negdje postavil ovakve slike kak sam riješil poderanu glavu na flaksi. Nemrem ih nać nikak pa evo ponovo.
DSC_0055.jpg
[/url]adult photo sharing[/IMG]
Ništa spektakularno i nemoguće kaj se doma nemre napravit. Plastika je od odvodne cijevi i tak modelirana vruće zaljepljena na glavu + šeraf za svaki slučaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Malo utisneš, pa vidiš kad se mast pojavi na rupi, jer nije završetak zube knap.

Ova mala ruba je također mast, koja je došla s trimerom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Imaš li neku bolju metodu?
Nije nikad zglob suh i mast se dodaje zato da se stara zamijeni (jer ima špene u njoj).
Višak masti izađe gore prema kardanu i dolje kroz lager, tak da nemaš brige.
Shvati to kao dodavanje ulja u boš-pumpu koja ima preljev ili u LA300 do čepa...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja doziram s špricom za drogiranje

ne znam kak bi iz tube protjral staru mast preko zatvorenog lagera ...kaj s nogom nagaziš na tubu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ja sam samo jednom podmazival. Nije bilo ugrađene mazalice pa sam ju ja idiot uvradil.
Nagazil sam dva puta ručnom mazalicom i onda sam na glavi mogel jajca peči kak je vruča bila.
Ak je išla bez podmazivanja deset let onda nek ide dok ne zacvika ili se razleti. Kad se meni koji malo kosim otplatila nekoliko puta onda ...... uostalom ni novo to danas nije tak skupo, cjeli život bu trajala jedino ako bu na zidu za ukras stajala (ko ona kaj ju je kolega Mali spomenul u drugoj temi).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je muha previše masti nije dobro,ali možete staru mast izgurat,bar veči dio van,kad se ugrije glava,nakon košnje otvorit čep upalit ju nagnut desno i gas i izači če dio stare masti van i malo se stisne noce unutra do 5grama.
Ili stavit kompresor pistolj na rupu,prekrit zrpom i ispuhat ju,naravno kad je ugrijana.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Joj koja problematika, pa valjda su inženjeri za nešto predvidjeli da možeš dodati masti zupčanicima. Nikako ne mogu raditi na suho a tamo nema semeringa pa samo kroz ležajeve lako izađe mast, ne ako ju pumpaš mazalicom ali ako je origigi iz tube malo istisneš nema greške. Dovoljno je na svakih 15l potrošenog goriva malo dodati tek toliko da ne riba na suho.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije problematika jer nikad nije suho unutra,a semering postoji unutra.
Problem je kad se mast razbije ako se uopče razbije unutra.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Sad imam takvu na stihlu, stavio sam sliku par postova prije kad se raspravljalo o xforce niti, za sad mi se cini losija nego husqvarnina poluatomatska koju sam imao, cini mi se da je treba puno jace pritisnuti da odmota nit i tesko se otvara, one zube na njoj ne mogu stisnuti dosta bez nekog alata.

Husquarnina glava se lakse rastavlja nego stihlova i vise flaksa stane u nju. No problem.je upravo to prelagano otpustanje flaksa. Zafrkava kod svake ozbiljnije kosnje. Dok je kod stihla obratno. Treba nekada momacki lupiti da otpusti flaks ali meni to odgovara. Teze se rastavlja od husquarnine i malo se teze(sporije) flaks namotava.
Jos jedna stvar, husquarnina glava mi se vise puta raspala u radu nego stihlova bas radi tog lakog rastavljanja.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ajde kad sve radite detaljno, zar niko ne ispere taj prenos? :D

Zagrijati, nasuti naftu ili neko rijetko ulje pa ispustiti. Ako to ne odradite džaba ste krečili.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To se podrazumijeva odma nakon kupovine. Na čepu ubušiti rupu i ubaciti onaj valjkasti neodijumski magnet da lovi zle opiljke.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jel tak i na autu skidate manžete sa kinetičkog pa ispirete i gurate novu mast ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh