• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa mozda tebi nije, ali meni iz moje prakse uvijek će prije stihl na dvor... eto, flaksa 15 god bez greške, huskica motorka dvije godine dva puta mjenjana karika... meni dost!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Kad si kupil premalu pilu za tvoje potrebe.
Misliš da bi MS170 dulje trajala? Nebi rekel.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
E dečki za mene je sthil broj jedan njihov trimer uzeo samo toči radi.
Kosim s fs 55 oko 4 domaćinstva nema samo radi.
044 motorka prva serija dan danas i samo radi
isplatilo se je za sve novce
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Meni je draže svakih 10 godina kupiti novi stroj, a staroga prodati nekom, pa nek se on gomba s njim.
Ni jedan današnji (bilo koje marke) nebu išel 40 let... Niti je tak projektiran a niti bu dijelova za istog.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam naručio trimer Solo by alko 120. Treba mi za okučnicu. Znači samo amaterski. Imam doma stihl fs 55 i s njom nisam imal nikada problema i vidim da je pri kraju. Posuđivam ju svake god. Familiji koja ju koristi u voćarstvu i cijeli dan ju ne gasi i to joj je došlo glave. Kaj mislite o ovoj Solo flakserici po papirima je jača 0,6 ks od fs 55. Teža je od nje, al ima naramenice i kardanski prijenos. Da li to je čemu pošto je austrijska firma, jer sam sa ovom Sthil-ovkom prezadovoljan. Naravno da je cijena u igri jer košta 2000kn, a ima kardanski prijenos i 1.6 ks, a ova fs55 2250 kn i dosta je slaba. Sa njom bez noža u travu nejdem.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Krešo, a da si tvoja familija kupi ono kaj im treba ?! Ja sam odavno prestal posuđivati. Nek se furi tko hoće, zaboli me : Posudil sam motorku, nisu ju znali upalit pa su "majstori" štelali fergazer. Naravno da nisu nikaj napravili i tak mi ju vrnuli. Ja platil majstora da mi to složi. I ot tada, nema više posuđivanja !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I jedna i druga i treča marka je dobra dok je ispravna,samo ih nijanse dijele.
Samo kaj stihl i husky razvijaju neke sitnice oko kojih se druge jeftinije marke ne zamaraju.
Ja imam sve od stihla a stric sve od husky i oboje smo zadovoljni,nema kvarova.
Amaterski stihl i i husky ne traju vječno zato kolko para tolko muzike.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Moj alat vise nejde nikud bez mene... ak oces da ti pomognem, ok... al da ti dam nest u ruke... nema sanse..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ja pak bum radije dal alat samo da ja ne moram delati.

@ žac, dobro da ju nisu na šlep palili ko ovi ovde :(giggle): umrl sam od smjeha.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
A rekel sam i ja. Više nema kad ovu kupim. Da nisu s ovom cele dane mlatili mene bi trajala dok sam živ.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Dal ima tko Solo trimer par godina da veli kakv je. Da li ima bolesti kakve ko kinez. Bar da je kompaktan stroj i da ima ler normalan. Ako se održava da drugu godinu na proljeće zapali , a ne da ga palim na guranje ko kineza. Meni za moje potrebe bude ok, samo da me ne hebe da ga moram stalno šarafit da upali. Naučil sam se na f55 da zapali kad ga trebam i kad me malo počne hebat da promjenim membranu i teraj dalje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svi oni rade na tom principu ...

reko je jedan forumaš ovak nekak :
kaj ide po selu dobi po čelu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovak se popravlja kad ne pali.:icon_thumright:[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Hn4qyESdAXM[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ima susjed Solo trimer i pilu već fajn dugo. Zadovoljan je, obzirom na starost. Jedino je teško za dijelove.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nije problem za dijelove odma mi je zastupnik do posla. Veli da još nije nikome trebalo dijelova i da se nije nitko žalio jer je to novi model. Veli da su sve prodali i ovaj tjedan trebaju dobit ponovo. Rezervne djelove nisu naručivali osim sajle i dodatne opreme. Ak bu trebalo u roku dva tjedna da dobivaju dijelove i da djelovi više nisu skupi da su upola jeftiniji nego prije. Veli da je klip 180kn, a prije da je bio oko 500 kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
rekla je jedna mudra glava ovak ...karburator ionak nije ni štil ni solo , ni makita , nego je welbro , ili neki drugi ...
karika je na neki način unverzalna , ležaji ko ležaji , semeringi također ..sve standardizirano .

dakle svaka inpulzivno poduzetnička glava može napraviti trimer ..aluminijske odljevke ionak ne radi ni štil ni solo nego neki pod dobavljač koji je nječešče iz zemlje gdje se vodi mala briga o ekologiji a to sigurno nije njemačka ili austrija ...bome ni švicarska .

U tim zamljama je obično niski standard pa o kvaiteti tog odljevka uvelike ovise maniri podplačenog radnika , tj. jel ti bu hračnul u blok ili ne .

glava je također univerzalna , kao i sav drugi potrošni matrijal .


Podsmjeh susjeda i virtualni status u selu je najčešče presudni faktor pa svi kupuju izvikane modele a od toga imaju samo prazan đep ali nabrijani ego ..pa kad ne pali snime ovakav gore film
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Postoji nesto sto se zove kontrola kvalitete tako da nije isto proizvodi li netko kariku za stihl ili kineza

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh