• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Bila ti je u proljeće akcija za 535RxT za 4999 kn. Raspitaj se ima li još koja po takvoj cijeni.

Stihlove modele ne poznam. Zadnji koju su mi se sviđali bili su FS350 i FS450, ali njih više nema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Onda radije gledaj 535RxT po toj cijeni jer em:
- je znatno lakši,
- snažniji
- niže potrošnje
- i nije kinez

Rastegni se i nebu ti žal.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pogledaj si OleoMacov program . Dosta firmi je od njih uzelo strojeve za održavanje. Dobro su pokriveni servisom i dijelovi su dostupni uvijek.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Servis uzas,
cekam jednu brtvu vise od mjesec dana...
Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Rijetko koji servis da je kak treba. Kumu je ovlašteni servis za huskvarnu htio naplatiti 1700 kn za kvar. Na kraju je kupio novi a stari dao kod majstora doma. Kvar je koštao oko 50 kn. Otišao ležaj na radilici. Sad ima 2 trimera ali nema ko sa njima delati.
Ja zaobilazim ovlaštene servise u širokom luku. Deru nas za ništa. Uvijek ima majstora koji rade doma i njima vjerujem 100 puta više nego servisu.
Susjed je nedavno nosio trimer kod istog servisera, nije me htio slušati, donio ga raskopanog jer mu je htio naplatiti sklapanje a raskapanje je plati 150 kn. Popravak kod neovlaštenog servisera je bio oko 200 kn a ovlašteni ga je tražio oko 700 kn.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Provjereno i tocno..

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

143r II ili 535RxT?
2000kn razlika, sto se dobije vise za te novce?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
TRIMER HUSQVARNA 143 R-II 2,0KS 7,6KG 10g - Trgo-Agencija
https://www.trgo-agencija.hr/trimer-husqvarna-143-r-ii-2-0ks-7-6kg.aspx

Evo ga ovdje 400 500 kn nize, isti stroj ako se ne varam...?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Onda radije gledaj 535RxT po toj cijeni jer em:
- je znatno lakši,
- snažniji
- niže potrošnje
- i nije kinez

Rastegni se i nebu ti žal.
točno to sam ja gađal , na kraju sam pogodil kineza koji to ne krije i prošo 6 x jeftinije ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ne vrijedi generalno.
Svoje strojeve sam nosil u Hajster Servis (vjerojatno broj 1. servis u HR) i u Trgoagenciju.
S oba sam bil izuzetno zadovoljan.

Puknuti: nisam shvatil poantu. 143R-II je u originalu japanski stroj, kojeg sad proizvode u Kini
535 ima Zama (kineski) rasplinjač, ali je stoj proizveden u Švedskoj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ poznat mi servis i Trg- a i NT a kaj oni ne riješe nosi se kod Ivice (šteta kaj je invalid) . Kod njega se nađa svakakvih Šumara i bude rasprava o trimerima pilama i to je sve iz prakse čak i 40-tak godišnje . Jučer bil čovjek kaj je radil 30 godina u Njemačkoj i sa puno vrsta pila taj stvarno priča iz iskustva .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Pa nemreš tvrditi da je sve proizvedeno u Kini. Negdje pojedini dijelovi, a negdje cijeli stroj, a rijetko gdje sve izvan Kine.

Željko, znam za njega, ali neznam gdje je (nije mi trebalo).
Spominjal sam ovlaštene H servise.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam pred 10g kupio alpinu star 55 i do sad nema greške a žanje samo tako.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ok pod garancijom no zakaj platiti više ako netrebaš račun ? No i ovlašten servis ima druge norme (ovo se ne isplati i sl dok on to riješava). Zoki nek samo radi no nije isto kad radiš 40 metri kak ja sebi ili netko ko svaki dan potroši 4 litre benzina po pili .
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Dakle 535 nije vrijedan tih para ako sam dobro razumio?
143 r II ostaje kao pobjednik?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vrijedan je, rekoh ti zašto.
Lakša kilu i pol, znatno manje vibrira, izuzetno je niske potrošnje...
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Meni prijatelj ima 143 r i super je zadovoljan. On dosta kosi i nema problema s njom. 535 je definitivno bolji trimer samo ako se pogleda vibracije, prenos i težina. Ako imaš puno za kositi onda se nema tu puno za razmišljat. Tak se kod mene ljudi bave voćarstvom onda kupe trimer za 3.5 tk i odma ga zakolju, uključujući i moj kaj sam posudil. Ako pak nemaš puno za kositi onda je 143 r super izbor. Pri tome mislim na profesionalni posel ili održavanje malo večeg imanja. Meni je došla ova Solo 12o i svarno se vidi da ima snage. To je trimer na foru 143 r. Meni ne treba za neki veliki posel, samo održavanje okučnice, pa sam se malo počastil. Valjda bude dobro služila. Vidi se da nije kineski trimer, ali i da nije Stihl.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
uploadfromtaptalk1469731324936.jpg

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Makina je stigla...
535 RxT je konacna odluka.
Ima li kakvih savjeta za prvi start, razradu ili moze gas odmah?
Knjiga koja je dosla uz nju ne kaze nista...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh