• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ako misliš na ISO9000 (i te), to ti nije nikakva kontrola, već samo hrpa papira.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Moj Castor (talijan) 16 god radi isto kao i taj stihl tak da ni ja ne patim za markom. Sve je to isti vrag. Više je do sreće.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Iso propisuje samo da imas sustav mjera za upravljanje kvalitetom,ali ne propisuje koje, tako da je na svakom proizvodjacu da odredi sto i kako. U svakoj industriji imas primjera, npr. nasa mesna industrija kad radi za jedan strani trgovacki lanac, veca je kontrola do konacnog proizvoda. Isto tako npr. za pivu, za domace brandove se toleriraju veca odstupanja u co2 ili postotku alkohola. Tako i ovo, za nekog kineza vjerojatno nije bitno jel u nekoj seriji karika ima komada koje nisu u tolerancijama,dok stihlu je. A tu je podrska za poslije, meni se u danasnje vrijeme nekak ne cini zadovoljavajuce cekati 2 tjedna na rezervni dio,pogotovo ak ti posao ovisi o tome.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Neko ko puno kosi normalno da mu je problem čekat za dijelove i da ako gleda drugo osim profesionalnog alata onda nemre gledat Solo. Mada i oni imaju u ponudi profesionalnog alata. Ja imam doma još fs55 koja još na guranje zapali, a i da čekam dio 2 tjedna niš se ne bude desilo. Samo me interesiralo da je to bar malo kompaktan stroj, jer one kineske su stvarno previše i za okučnicu. Kad kupiš kinesku to si kvalitetno bacio 500 kn. Nadam se da ta Solo ipak nije ko kinez, jer to je ipak renomirana firma. Kak vele isti fergazer ko i stihl, ovo ostalo od opreme sigurno nije ko na Stihlu. Baš me interesira, mada ne volim mjenjat ono kaj je dobro.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Mislim da je za solo uvijek bio problem s dijelovima, jel neki servisi koji su u pocetku nudili i solo,kasnije su se orijentirali samo na husqvarnu/stihl

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Krešo, nemoj gledati na dobavljivost klipa, cilindra...jer nije važna. Kad stroj stane ionak se ne popravi u jedno popodne.
Važna je dobavljivost sitnica, potrošnog materijala kao ušice glave, sajla gasa, filter zraka i slične gluposti, zbog kojih možeš stajati.

Jednom mi je za našu H335 trebal filter zraka. Bome su ga dečki u Trgoagenciji skidali s novog stroja, jer ga nisu imali na lageru...a meni doma čovjek čeka da počne kositi (a filter se raspal od goriva i ulja, a nisam to prije stigel provjeriti).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa spužvu imaš u svakoj trgovini špeceraja .i doma sigurno ...a sajlu gasa napraviš od preje za vezanje trsja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Svejedno... Neki nemaju ni spužvu niti znaju kak to doma riješiti, pa zato kupuju originalne doknadne dijelove.
Ne zabadaj bez veze, već shvati poantu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja uopče ne zabadam , meni je to presmejšno , kak su se tek smijali u trgoagenciji kad si izašel van
sad mi je jasno zakaj je komad spužvastog filtra tak skup po trgovinama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
A zakaj bi? Nekaj su prodali. Na nekim stvarima neću šparati (filter je ~30kn).

Ali to nije tema, već samo primjer.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Samo me interesiralo da je to bar malo kompaktan stroj, jer one kineske su stvarno previše i za okučnicu. Kad kupiš kinesku to si kvalitetno bacio 500 kn.

Sa "kineza" (Wilager) skineš ovo
5645a39bf9d91fe753845491ab3aaf0f.jpg
i dobiješ ovo
9e084783c2efb46578d26de62cd6b064.jpg

Prilično kompaktan stroj, lakši za čitav kilogram. Ovaj Wilager radi već treću godinu bez problema, nisam ni svjećicu zamjenio. Imam ga već četiri godine, s tim da je već prve godine je morao na servis. Generalno mu uredili motor, bez ikakve naknade (bio pod garancijom) i od tada radi bez greške već treću godinu. A kosim baš puno i ne štedim ga!

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ma znam o čemu pričaš Cowboy, ali..... Imao mi susjed neku, pa to je čudo bilo. Plastika na njoj ajoj. Ler nemože nariktati ni glavni mehaničar iz formule 1. Svako proljeće mu klip zapeče u cilindru i na kraju ju je bacio otišla bobina. U te dve godine sam se našarafio po njoj ko lud. Crijeva od goriva su strula odma čim je natočio benzin dok je bila nova i ko zna što sve ne. Ipak mi se ne da to na mojoj raditi. Ne velim da druge nisu za upotrebu. MTD je moj stari uzeo i trajala je god dana ošlo sve u ku..ac i susjedu isto. Mada se oni kunu da nisu čisti benzin nalijali. Malo su mi sumnjivi , al dobro. Glupo mi je da su trajale god dana. Al opet kompaktnost naspram neke bolje je ubi bože. Budem vidio kaj bude s ove solo. Znaš da svako svog konja fali, pa bu valjda dobra he, he. Idem prekosutra po trimer. Zvali me da su došle. Kod posla mi je zastupnik i servis, a blizu mene serviser za Solo. Pa bumo vidli.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Decki, molim za prijedlog....
Trebam trimer, za travu od 1-1,5m, da mlati to kako treba a ne da se muci...
od 3500-4500kn.
Postoji li takva masina?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Hvala ZJ, mozda je i neka akcija negdje u toku?
Ovaj manji mi je zanimljiviji...
Jos koji prijedlog?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Najbolje da obiđeš par trgovina i vidiš sam. Prikupi karakteristike 2-3 firme ( Sthil, OleoMac, Jonsored, Husqvarnu već znaš), vidiš cijene, odmah pitaš za načine plačanja i kupi. Savjet - ne gledaj na 500-tinjak kn razlike, jer bi se to kasnije moglo obit o glavu. Kupi makinu za koju smatraš da je zvjer za to kaj trebaš.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Priblem je sto ne znam sto trebam..
Prije 4 godine uzeo sam makitu ebh253u i evo je na izdisaju...
Em je slaba za vecu travu, do 30cm i kosi ali preko toga je mucenje...

A prodavac je nahvalio samo tako!!!
Servis uzas,
cekam jednu brtvu vise od mjesec dana...

Zato sada trzim savjet od iskusnih, da ne bude opet ćorak...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Hvala ZJ, mozda je i neka akcija negdje u toku?
Ovaj manji mi je zanimljiviji...
Jos koji prijedlog?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Mani se akcija. Od akcije loše reakcije !
 

Najnoviji postovi

Na vrh