• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ma zaj... se.

Na prvoj se slici lijepo vidi da višak masti izađe van kroz lager (ili prema gore kroz kardan). Naravno da najprije izbaci staru mast, jer je friška najbliže sredini odnosno zupčanicima.

Philby, jesi li kad videl sustav centralnog podmazivanja? Ni na jednom se ležaji ne ispiru tekućinom (uljem), već se pod tlakom dodaje nova mast, stara se mast postepeno istiskuje, a s njom i špena. To je ispiranje mašću.

Tak to djeluje i ovdje, a vi samo filozofirajte...
 
Posljednje uređivanje:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ono je bilo malo zajebancije, ali može se napraviti ako je neko baš pedantan.

Što se tiče pranja homokinetičkog zgloba to je obavezno prilikom zamjene manžetne. Nove manžetne nisu ni za neku stvar i pucaju nakon 20 hiljada maksimalno pa kad je već skinuto glupo je ne oprati od pijeska i prašine.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
novi ležaj kad operete , pa namažete po svom možete odmah baciti , ak mi ne vjerujete možete probati , hahhahhahha
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A hebiga.... Nemam dovoljno ni hrabrosti ni razuma da se zahvalim za nekaj negativno.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Kosi se i dalje, posuđen Alco, bolje kosi od mog Stihl-a..
9ecaf51037e0eda9bc55f32e65fd2540.jpg


8a44a27e5d76d05c4a3cafbd2cb90999.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i to se može , čoeče , sad znamo nešto više ..
A jesi li je prao prije podmazivanja da ispereš staro ulje?
ili si uljevao novo ulje dok staro nije izašlo? ....vrlo je važno , molim razmisli o odgovoru
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Koji si dio potrošil? Ovaj plavi ili ušice?
Ovaj plavi dio stoji dok se glava vrti, pa zato i traje.
Jedino ušica nikad dosta, a 20kn košta komad. Trebalo bi negdje naći jeftinijeg dobavljača.

Gdi nabavljaš ušice da su ti 20 kn? kod mene komad 5 ili 10 kuna, nisam ziher 100%.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ak su po 5kn, kupujem svu količinu koju imaju na lageru. Ak su po 10kn, kupujem 10 pari.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
i to se može , čoeče , sad znamo nešto više ..
A jesi li je prao prije podmazivanja da ispereš staro ulje?
ili si uljevao novo ulje dok staro nije izašlo? ....vrlo je važno , molim razmisli o odgovoru

Zaista ne znam cemu takva sprdacina, nije bila nikakva provokacija samo sam pitao da li se podmazuje sajla za gas, inace slika nija moja sa neta je.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nema mržnje. Samo za moje novce, na moj dvor nejdu :)

Stoput rekoh: Stihl je ko i VW: nije loš, nije najbolji, ali je svakak najskuplji :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh