• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Crijeva na fergazeru su ispravno spojena, točno kako je kolega napisao, gledao sam i nisam primjetio da su napukla, a sad da li je rastezljivo ili ne nisam mogao baš ocjeniti.
Inače balon se kad ga stisnem isti čas vraća natrag, prije je to bilo dosta sporije, ako to nešto znači.
Ništa, nisam više znao što bi i kako bi, a da bi spasio i ovo malo živaca što mi je ostalo, dao sam danas trimer na servis, neka se tamo zabavljaju s njime.
Zahvaljujem svima na pomoći i javim kad se trimer vrati sa servisa, javim što je bio problem na kraju. Još jednom hvala svima.
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Evo trimer je popravljen, fergazer je opran u kiselini i poštelani su jednosmjerni ventili, sve ok, sada radi bez problema.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
O kakvoj kiselini je rijec?
Fergazeri sa integriranom pumpicom imaju jos jednosmjerne ventile i u svakoj od dvije dizne. Zbog toga da kad se pumpa gorivo da potlak ne uvlaci zrak kroz dizne u rasplinjac. To Sve skupa zna dosta zakomplicirati stvar i troskove, svu srecu pa su raslinjaci relativno jeftini.
1201215405_1.jpg
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Molim za pomoć oko kupnje trimera.
Imao sam 4 godine staru do neki dan Husqvarnu 335 RX koja je odlično radila. Iz podruma mi je ukradena (bez štitnika i naramenica). Krađu sam prijavio policiji, no kako sad imam potrebu da kosim tj. održavam prostor okućnice, hitno mi treba zamjena za taj trimer.
U oglasniku vidim nešto Stihl FS 450 i FS 310 (u Đakovu se čak prodaje takav novi trimer kao polovni). Kakva su iskustva sa tim trimerima?
Realno - mislim da bi malo manje snažan trimer FS 310 bio dovoljan.
Husqvarne kakvu sam imao više nema za kupiti, a cijene nove 535 su paprene (kao i Stihl-a u dućanu), a vidim da ima i jače vibracije od 335 RX.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Trebaš tražiti 535RxT. Ona je nasljednik 335Rx i trebala bi imati podjednake vibracije.

Ne poznajem Stihlove modele dovoljno, no 310 je 4-taktni na mješavinu, slabiji (1,9 vs 2,2ks) i teži (7,2 vs 6,2kg), dok je 450 dvotaktni ekvivalent H545. Ak ti nije pretežak, ja bi prije odabral FS450.
Neznam kakvi su ovi 4-taktni po potrošnji, no teško da se mogu približiti Husqvarninim Q-torq modelima (sa strato punjenjem).

Neznam kakve cijene imaš, no FS310 je >800kn skuplja o H535RxT, a još uz to moraš kupiti glavu flaksa posebno.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Znam da su novi trimeri jako skupi,
no na njuškalu se prodaju polovni u pola cijene.
Čak se npr. Stihl FS310 može dobiti za pristojnu svotu, kao i FS350 i FS460.
Ono što me kod Husqvarne 335RX najviše oduševljavalo su male vibracije, a one su po specifikacijama 2,5/2,4 m/s2. Dok novi model 525 ima jače vibracije 2,4/3,1 m/s2 :icon_e_sad:
Stihl FS310 (iako teži) ima slabije vibracije 2,1/2,2 m/s2.
4-taktni motor vjerujem da manje troši od 2-taktnog (npr. usporedba FS350 i FS360). Husqvarna 335 je malo trošila, a ne vjerujem da će i 4-taktni FS310 više trošiti.
Snaga mi sigurno veća od 2,2 KS ne treba, no FS 450 sa 2,9 KS ima vibracije 1,6/2,0 m/s2, a polovni se nude od 2500kn. Problem je veća masa, veća buka i veća potrošnja. No na to mogu zažmiriti ako je u dobrom stanju.
Polovnih Husqvarni 335 trenutno nema u ponudi, a nove se možda mogu naći negdje u Dalmaciji.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Sa 350kom neces pogrijesiti ako je dobra.. Vibracije su neznatne na njoj a rezervar od 0.7l traje 45min ili nesto duze, ovisno o gasu. Za snagu moras sam odluciti dali ti je dovoljna..

Inace,sto se vibracija tice, trenutno radim sa 545RX. Strasno je koliko vibrira.. Razradjivao sam dvije nove i obje jednako tresu.

Edit: Sad tek vidim da 350ka nije u izboru.. Ja bi nekako radije isao na 450 nego na tu 310. Nemam s tim 4mix motorima iskustva, ali sa klasikom pogrijesiti nemozes..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Trebaš tražiti 535RxT. Ona je nasljednik 335Rx i trebala bi imati podjednake vibracije.

Ne poznajem Stihlove modele dovoljno, no 310 je 4-taktni na mješavinu, slabiji (1,9 vs 2,2ks) i teži (7,2 vs 6,2kg), dok je 450 dvotaktni ekvivalent H545. Ak ti nije pretežak, ja bi prije odabral FS450.
Neznam kakvi su ovi 4-taktni po potrošnji, no teško da se mogu približiti Husqvarninim Q-torq modelima (sa strato punjenjem).

Neznam kakve cijene imaš, no FS310 je >800kn skuplja o H535RxT, a još uz to moraš kupiti glavu flaksa posebno.

Bez brige, 310 troši manje od bilo kojeg 2 taktaša, bil on xtorq ili 2mix, ili kak se već kod koga zove...provjereno!!!!
No ja ne preporučam baš 4 mixa, jer treba preštelavat ventile, voli zakoksavat sa ovim našim uljima, i mrtva je na prelaznom gasu, odnosno traži prilagodbu. Meni se nije svidjelo.
Btw: 350 i 450 treba sa svijećom tražiti po dućanima, ne proizvodi se više.
 

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
34
Ja imam FS 450 vec par godina (iso sam trazit racun 30.3.2009) i nemam nikakvih problema s njom.
Od kad je kupljena podmazuje se glava i nakon svakog koristenja se isprazni gorivo i upali da povuce sve gorivo do kraja.

U ovih par godina koristenja na njoj nije mijenjana niti podesavana niti jedna stvar, otac je neki dan htjeo bar pocistit svijecicu ali kaze da je nekakva spirala oko nje te je samo zaklopio i vratio lulicu nazad.
Mjesavina se radi malo jaca na preporuku ljudi iz zrinjevca koji su koristili dugo taj model.

Pozdrav
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Kupio sam polovnu FS 450 u ne baš bajnom stanju (plastika loša), no mehanika je OK (bez naramenica i noževa). Naramenice ću od ukradene Husqvarne koristit.
Hvala na savjetima! Ima stvarno male vibracije, a snaga je znatna (iz iskustva ukradene 335 RX). Trebam nabaviti nož za travu i 2-kraki nož-malčer tj. nož za usitnjavanje (U oblik noža) i udri...
Nož-malčer sam na 335 RX imao (preglodao sam rupu 20mm na 25,4mm) i to je odlično radilo (prodajem kome treba). Vjerujem da će i ovdje dobro raditi!
Koji nož za travu vam se pokazao najbolji? Ima u opciji 4-kraki, 8-kraki i 40-kraki. Husqvarna mi je ukradena sa odličnim za mladu travu 2-krakim nožem, no za FS 450 takvog Stihl ne nudi...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Potvrđujem, ja imam FS 350 niti vadim gorivo niti išta podmazujem,godišnje potrošim 150 litara goriva ulje samo stihl stara je 10 godina i još ni membranu nisam promjenio. Mislim da takve trimere više nikada stihl neće napraviti.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
jel ima neko iskustva s trimerom codec tmbc 620, il opcenito s codec trimerima?
jako je jeftina flakserica, a ima 3,2ks pa me zanima dal to išta valja. dosad sam imal homelite hbc 30 koja se pokazala kao šrot i pukla joj cijev pa si mislim da codec nemre biti gori od toga
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
viewer.php
[/URL] [/IMG]

evo moje male zvjerke sa kojom sam jako zadovoljan

viewer.php
[/URL] [/IMG]

ja koristim ovu, dobra je ali nisam 100% zadovoljan, na grbavom terenu nepotrebno baca flax
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Pozdrav čitao sam malo postove i vidim da mjehurić pumpice treba biti 3/4 pun,meni je možda 1/4 pun možda sitinicu više ali radi dobro tak da mislim da nije problem ili?
Inače trimer je Oleo Mac 730s :D
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav,
u skorije vrijeme razmišljam o kupnji još jednog trimera. Ima 2 komada STIHL, FS 350 i FS 100.
Trebalo bi mi nešto u rangu FS 350 ili jače, razmišljam o OLEO MAC modelu 755 MASTER ili BC 430 TL, možda neki KAWASAKI ili ??
Zanima me kakva je situacija s servisom (za stihl, husqvarnu i oleo mac postoji u mome gradu servis i trgovina)
Kakva su razmišljanja o tim strojevima, ili uzeti FS 360 ili neku husqvarnu ?
Znači trebam motorni čistač, jer će na njega ići i nož možda i nekad pila.

Zanima me mišljenje svih, a posebno forumaša za koje vidim da imaju pojma o trimerima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh