• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Kawasaki je samo ime. Ramda prodaje trimere koje proizvodi GGP Kina. Na trimeru BK53ED je naljepnica Kawasaki, ali format serijskog broja motora nema veze sa serijskim brojem motora Kawasaki. Nož je identičan (proizvođač/model) nožu koji dolazi uz kosilicu Hotrech kupljenu u Kauflandu na akciji za 450 kn, a glava kosilice PA6 i komplet alata identičan kao i za kosilicu Hecht 154 koja košta 1500 kn i čisti je kinez. Danas sam dogovorio povrat kosilice i kupujem Husqvarnu
Koju? [emoji12]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

pejak

Novi član
Tu od
29 Ožu 2017
Poruka
7
Kakvi su trimeri Stihl fs250 i fs350? To neki stariji modeli? Hvala na pomoci
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Sto se tice fs350 dosta je hvaljen, pitanje je ovog modela koji su se pojavili sada da li su tog hvaljenog kvaliteta fs350 koji su bili ranije, ako je tako prava je kupovina ali ako nije .....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
3 godine nisam znao da mi je trimer 4taktni, a ne da znam gdje se proizvodi. Skoro ga nosio nazad zato sto cudno prdi [emoji1]

Malo prkno kakvo je, radi i sad kao prvog dana. Nekad treba manje komplicirat pa ce mozda duze radit.
 

zepood

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
4
Koju? [emoji12]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Husqarna 535 RXT
.Dosta mi je razmišljanja da za nju mogu kupiti 4 kineza istih karakteristika i da će ta 4 kineza trajati duže. Neće. Hecht 154 koji je po svim karakteristikama bolji, ne može vrtiti nož veći od 255 mm, a o flaksu debljem od 2,7 neću ni pričati. U tri godine 2 puta procurio- pregorio rezervoar zbog konstrukcijske pogreške - mogao sam se zapaliti. Dva puta na mijenjanju klipa i cilindra - generalka, Jedna promjena kvazi Walbro karburatora kojij se ne može naći na službenoj web stranici Walbro , ali ga proizvodi Walbro??? Svaki put slanje kosilice u Novi Marof.
Na kraju sam najzadovoljniji Stihl FS 80 koji nažalost nema snage za posao koji radim.
Moja preporuka, ili kupi jeftinog kineza u Kauflandu ili sl. ili kupi profi stroj. U svakom slučaju znaš što si kupio.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
To je ono što sam napisao prije, dakle karburator proizvodi Walbro, za nekoga tko slaže jeftiniji stroj taj karburator je dobar, a za nekoga nije.
 

Garfield

Novi član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
9
Evo nakon dva dana konstantnog rada s 535RXT, evo malo dojmova.

Trimer je lagani i stvarno malo troši goriva. Imam na njemu T45X glavu i 3mm flaks. Glava ima zaštitu, tako da je nemoguće da se trava namota oko nje. Antivibracijski sustav je stvarno nužnost ako kosite po 8 sati u komadu.Uglavnom, preporod u odnosu na Ryobi trimer "iste" snage.

Jedini minus koji bih mogao naći ovom trimeru jest da mu nedostaje snage u teškim situacijama. Npr. danas sam došao na dio gdje se fino zbusala pirika, visoka i jako gusta. Gas do daske, ali se čuje kako se motor guši pa sam morao mrvu usporiti.

Sve u svemu sam jako zadovoljan trimerom, fantastičan je stroj za sve koji nemaju veliku kvadraturu u komadu (dnevno od pola do 1 hektar košnje), i koji se kao ja dosta motaju oko ograda i drveća.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Da pogledao sam i ja poslije na službenim stranicama hm...treba izvuci 2.2ks na 36 ccm
Pa ako me pamcenje dobro služi tomos 4 (vanbrodski motor nekad dobro poznat) imao je "deklariranih" 4ks na 60ccm 70-tih godina mozda i ranije...[emoji12]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
nije nikakav problem izvuci na trimeru, zalaufa se na leru, i kad dodje u rezonanciju dobije snagu. Veci je problem izvuci snagu na necemu sto mora dobro povlaciti od niskih, a na trimeru raskopas ispuh i dobijes snagu na punom gasu,Ako vec ides na tomosa t15 je imao 6ks na 50 ccm.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Evo nakon dva dana konstantnog rada s 535RXT, evo malo dojmova.

Trimer je lagani i stvarno malo troši goriva. Imam na njemu T45X glavu i 3mm flaks. Glava ima zaštitu, tako da je nemoguće da se trava namota oko nje. Antivibracijski sustav je stvarno nužnost ako kosite po 8 sati u komadu.Uglavnom, preporod u odnosu na Ryobi trimer "iste" snage.

Jedini minus koji bih mogao naći ovom trimeru jest da mu nedostaje snage u teškim situacijama. Npr. danas sam došao na dio gdje se fino zbusala pirika, visoka i jako gusta. Gas do daske, ali se čuje kako se motor guši pa sam morao mrvu usporiti.

Sve u svemu sam jako zadovoljan trimerom, fantastičan je stroj za sve koji nemaju veliku kvadraturu u komadu (dnevno od pola do 1 hektar košnje), i koji se kao ja dosta motaju oko ograda i drveća.

Ne bih se bas slozio da nema snage, sve ostalo se slazem, jedino da povedes racuna o sivim plastikama jer su nekako meke tj. podlozne su grebanju.

maikynet4u@ zamenio si za 135R i najzad dobio

Husqvarna AB
Huskvarna, SWEDEN


a razmisljao si i o 535RXT u istoj dilemi sam bio i prevagnuo na 535RXT.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
nije nikakav problem izvuci na trimeru, zalaufa se na leru, i kad dodje u rezonanciju dobije snagu. Veci je problem izvuci snagu na necemu sto mora dobro povlaciti od niskih, a na trimeru raskopas ispuh i dobijes snagu na punom gasu,Ako vec ides na tomosa t15 je imao 6ks na 50 ccm.
A nemožeš sada " petku" miješati u to ipak je bila friznuta sa L prstenom proširenim kanalima itd.....nije to radni stroj koliko sati bi taj motor konstantno moga isporučivati tih 6 konja....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ne bih se bas slozio da nema snage, sve ostalo se slazem, jedino da povedes racuna o sivim plastikama jer su nekako meke tj. podlozne su grebanju.

maikynet4u@ zamenio si za 135R i najzad dobio

Husqvarna AB
Huskvarna, SWEDEN


a razmisljao si i o 535RXT u istoj dilemi sam bio i prevagnuo na 535RXT.
Ma puno mi bilo para dati za 535rxt preko 5t a sad mi skoro i žao...možda da sam uzeo najači kawasaki za neku cijenu preko 3t i dobio nesto od 50ccm i 2.5ks.
Pošto več imam motorku 346xp htio sam da bude i trimer husky a gledao sam i neki jonsred pandam 135r za nekih 300kn jeftinije pa sam odlucio za husqvarnu

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Upravo suprotno, trimeri od 50 ccm imaju vece kutove otvorenosti od petke, odnosno mogu biti raskopaniji zato sto im snaga treba na visokim okretajima, do pola gasa ne znam da iko kosi sa trimerom, dok moped/motocikl mora vuci u startu i imati momenta od niskih pa do kraja. Da ne pocinjem sad sa krivuljama snage na 2t motorima, ali jednostavno receno sto je manji raspon okretaja na kojima je snaga ona je visa i obrnuto
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Nominalni flaks za 535RXT je 2.7mm.
Na našoj 335RX je korišten svakakvi, od 2,4 - 3mm, okrugli, Whisper, kvadratni... Najbolje se pokazal 2,7mm, jer je potrošnja osjetno manja i motor se brže vrti, pa je prikladniji za meku travu.
Gdje mora 3-jka, tam ide trojka, ali ona nemre zamijeniti nož za teže i drvenaste biljke.

335/535 idu dobro i na srednjim okretajima, a ne samo na punom gasu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh