• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
To kod mene nazalost na vecini terena gdje bi se radilo nije slucaj, vise su u pitanju sume te nesto livada zato se i mislim u vezi tih modela samo bi volio cut necija iskustva ukoliko ih je neko koristio pa da vidim dali se za to isplati davat te novce ili ne..
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,460
Za krcenje sikare ti nijedan trimer ne moze sav posao odraditi, za ono deblje treba ti motorka jer ne mozes s trimerom ici redom rusiti pa onda skidat ga s ledja pa kupiti to sto si srusio... po meni trimer je najiskoristiviji za ono sto moze s nozem rijesiti, ako radis s pilom na trimeru dosta si ogranicen i mucis se samo...
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Pa sto se tice rada sluzio bi mi za gustu sikaru do nekih 10cm sto sa nozem po meni nije moguce radit a za sve deblje bi sluzila pila dok sto se tice kupljena iza trimera nebih sam radio te poslove tako da to nebi bio problem.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,460
Malo sam krčio oko zapuštenih šljiva, radi se o livadi koju sam nekidan kupio, 5200 m2. Novim zemljištem sam se riješio problema sa prenamjenom svog dosadašnjeg zemljišta.

2md2alf.jpg


2ebetjn.jpg


2namwax.jpg


ovdje se vidi H535 sa scarlet pilom i što sve može iskrčit... sporo ali učinkovito.

315n8s9.jpg


i za kraj, nevezano za temu ali slika gajbe u izradi, 150x100 visina 120. od vinkla 50x50x5

2ishz5z.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,000
Kupi si štitnik za Scarlet pilu, da ne nastradaš.

Na gajbi zaštiti ova dva prva stupca limom, da ti kotači ne budu bacali blato i vodu u nju, i pojačaj mjesto gornjeg prihvata treće točke (da se vinkl ne savine), koje ti je malo previsoko. Tu ljudi obično postavljaju U profil.

I pripazi da pri dizanju ne zdrobiš štop lampe i blatobrane :)

Nego, koji je to traktor na slici? Güldner ili Kramer?
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,460
Nisam stavio lim da ne bi zaklonio stop lampe traktora, ali znam da bi bilo dobro stavit lim. Vinkl se drzi i s ovim dvama okomita vinkla pa se ne bi smio motat, ali vidjet cu u praksi pa pojacat ako bude problema.
Gajba je isprobana i ne moze do lampi :)
Traktor je 1955 ,hermann lanz d24 mwm

Hvala na komentarima :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,000
Komentare shvati, molim te, dobronamjerno, iako možda izgledaju kao kritike:)

Pripazi sa Scarlet pilom, jer ima jako povratni udarac.
Imam ju i koristim za malo deblje grane, koje najdu trokrakim nožem., ali ne za šikaru.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,460
Prihvacam kritike, osobito dobronamjerne i argumentirane... osjetio sam kako je raditi sa scarlet pilom, gotovo uvijek izbjegavam rezati sa onim dijelom kad se gleda po satu, raspon izmedju 12 i 3 h. Nadam se da onaj sustav montaze i osiguranja pile, da cim se matica malo otpusti, pila spadne s lezista i ne vrti vise pod opterecenjem a ne bi smjela spasti skroz s uredaja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,000
Imam neko rješenje, na tragu Vizy-jeve primjedbe, samo trebam postaviti slike.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ima tko iskustva sa oleo mac 753 timerom. 54 ccm i 2.9 konja?

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Lumi

Novi član
Tu od
20 Lip 2017
Poruka
10
Pozdrav
Evo ja ga imam, a što reći o njemu.Odličan robustan stroj.
Kosim sa njime već godinu i pol,u sezoni po 40-50 000 kvadrata trave.Snage ima i previše,najbolji je u većoj travi.Potrošnja 1,5 lit.tj rezervar 1 radni sat ovisi o travi.Problema nikakvih,često mijenjam filter,podmazujem i koristim samo njihov dvotaktol.Znam kositi i po 5-6 sati uz pauze od 10-15 min između točenja goriva.Stvarno sam prezadovoljan ali žao mi je što nisam uzeo Mastera zbog AV ručkica.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja danas kupio 755 master od oleo maca. Na njemu ce se pretezito vrtiti noz i cirkular. Inace oko 5860 kuna ali dobio popust 15 posto pa je isoao oko 4770 kn. 2.8 ks i 53 ccm.
8a3b8a1a72755e440399b09887d6632f.jpg


Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Imam jedno pitanje. Naime pokrenuo sam trimer nakon zimskog sna :D Ali imam jedan mali problem, kublu strasno tesko izvukujem, kad maknem svjecicu sve je ok, ali kad je vratim tesko se izvukuje. Nakon sto upalim trimer, odradi 10-tak min ... ugasim ga upalim normalno... Međutim odmah kad cu da ga startujem kurbla se tesko izvukuje???
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Sve je dobro, malo smo se ulijenili preko zime pa je sve teško. :)

Normalno je da ide teže sa svjećicom jer se tad stvara pritisak u cilindru, bez iste se radilica vrti jednolično. Još ako si pri prvom paljenju više puta povukao, a nije upalio u cilindru se stvorila veća količina nesagorjele mješavine pa ide teže.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
dosta ne razumijem , da li je nakon rada sve normalno ili kad se ohladi opet nejde ?
Nakon rada ok upali , ali npr sjutra dan bas tesko se krubla izvukuje :) Tako mi je bilo na atomizeru prvi put, ali narednih puta vise nije bilo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh