• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Damirko, i tebe se tiče, jer imaš isti stroj kakvog spominjemo. Nedaj Bože da i tebi zatreba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Eto, poslije 12 godina upotrebe, na Husqvarni 335Rx se pojavio prvi (ozbiljniji) problem. Naime, nakon nekog vremena se podere brtva između cilindra i rasplinjača, pa se onda motor malo "zasere":
View attachment 21229
Nije to toliki problem, ali se osjeti u radu motora, a to znači da vjerojatno vleće i falš zrak.

Brtva košta 50-tak kn:
View attachment 21230
No treba raskopati cijeli trimer da se ista zamijeni. Ovdje je slika (a vidim da su cijene kod nas bolje):

Usput trebam zamijeniti i gas sajlu, koja se poderala...a sve to košta više nego novi kenez...
Eto riješeno.
Balavec je to zamjenil u cca pola sata a nikad to nije delal (kak ni ja).

Palili ju nismo jer je malo čorbe a mi koristimo Fuks Silkolene pro 2 pa neznamo jel bi joj to pasalo, da se ne zagrcne.
A i pre skupo je to za taj drlog kaj ima dve karike na klipu.

Mogel si ju malo i očistiti barem izvana ali ne smeta, takvu si buš ju i odnesel 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Da sam ju imal vremena čistiti i sam bi to zamijenil.
A kaj fali dvjema karikama?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Imal buš priliku kroz koji dan. Sajli gasa život visi na jednoj niti, možda dvije.

Karikama fali to kaj su dvije i još k tome milimetar i pol ako ne i dva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Ne kužim? Problem je kaj su dvije ili kaj su tanke? Ili misliš da deru nikasil na cilindru zato kaj su dvije?
Stariji model, kojeg sam prodal, imel je jednu kariku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Eh taj nikasil, da mi je najti sigurnu rupu gde da pošaljem cilindar na nikasiliranje.... ali to je druga priča, samo me podsjetila na moj problem.

Pusti karike, dve su i sad je tak.
Znaš kak veli naš Puknuti, čega nema nemre se pokvariti 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Fala ti. Za sad bude u stanju kakvom je. Kad nabavim sajlu, budem ju raskopal i očistil. Zaslužila je to poslije 12 g.
A zasrana je jer već dugo netko drugi kosi z njom, obično dok nisam doma, baš kak ni sad. Ak ideš pored mene, možeš li ju (d)ostaviti ili da ćaću pošljem po nju?
Nego, zanima me kaj se zapravo poderalo i da li se to da bolje riješiti od zamjene one gume?

Glede nikasila...budem se raspital.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Ma nije problem, ako imaš sajlu a nemaš vremena bum i to rešil, sajla ti je stvarno gotova.

Ako im treba ja bum otpeljal, ako ne nek stoji kod mene dok se ti ne vratiš. Bilo bi sramota da kraj nas mladih stariji čovjek još s tim ima brigu.

Ja ti nemrem reči dali je na toj gumi mastilo jer je sve masno i teško je bilo odrediti odakle mastilo.
Po mojem gumica je ispravna. Mekana je i bila je bez oštečenja kad je iz cilidra izašla. Nakon kaj sam ju skidal sa plastike dobila je mjestimična oštečenja jer se zaljepila za plastiku ali ništa strašno. Još je iskoristiva.

Mislim da boljeg rješenja nema od te gumice a to je i dokazala jer je gore 12 godina na udaru benzina. Ako i ova izdrži toliko....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Glede nikasila...budem se raspital
E to mi rešiš i bum ti.... ustvari bum ti...... ma čuda ti bum napravil da ti uzvratim uslugu.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
377
Čestitam na kupnji stroja. Vidim da je i glava gore na koju i malo dijete zna namotat flaks definitivno odlična stvar.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Drugari ppzdrav!
Dekno sam juce tvrdim. Nozem u armaturu zeljeznu,odma poslije toga kad dam gas nijebvrtio ravnomijerno vec kao tresao malo!Odvrnem ga i zavrnem ponovo i normala,zavrsim posao!Medjutim kad sam dosao kuci cisteci,promijejim glavu stavim silk,onako upalim i u cijevi iznad glave kad dam gas onako na klik kao da se nesto cuje,to jest kao da dodirne cijev,ali vrti bez problema.Okretao sam getribu ruk9m,nema lufta nikakvog ni klimanja.I sad famozno grijanje,za koje sam pitao cim sam kupio trimer,to malo sto je radio u leru glava vrela....Postoji li mogucnost da sam sjebao kardan i kakvi su simptomi??😭😣😟😰😓😢😥
 

Najnoviji postovi

Na vrh