• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
pisao sam ranije o trimeru marka Emix od 2013 cini mi se da radim snjim bez ikakvih problema
nije vala ni ovo neki veliki problem, nego se bojim da ne slomim kurblu jer je nova kurbla na njemu, prethodna se slomila, vjerovatno zbog istog problema...
A ne vjerujem brate da su karike oslabile kad nista na to ne ukazuje...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Razmisli malo da je do svjećice na način koji ti misliš klip bi lupao u nju,a kad bi takva mogućnost i postojala,nema šanse da upali,jer bi se već priprvom udarcu klipa stisnule elektrode na svjećici i nema više iskre.
Jesi otvarao mehanizam za paljenje?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Ma covjek kad ima problem gleda sve stavke... Definitivno nije do kurble jer je ona nova. Znaci prvo paljenje je problem i imam osjecaj da ga neko drugi uzme da bi slomio kurblu, ali ja polako nekoliko puta povucem i onda upalim, jer mu je paljenje bas top... Posle 2-3 minuta rada, kad ga ugasim, pali super bez ikakvih teskoca... :/ :/
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sličan problem imam ja na mtk. Kad malo duže stoji, neda se normalno upaliti. Čim malo jače potegnem špagu, vrati natrag svom silinom. Ako ga izvlačim polako, radilica se okrene, ali ne upali. Neki put mi treba dosta vremena da ga upalim. Kad je topli, uvijek pali bez muke od prve, a u dosta slučajeva i kad je hladan. Ne vjerujem da je problem u mehanizmu jer ne bi žestoko vratil natrag. Čak sam ga jednom otpelal do mehaničara da pogleda, ali tam je upalil od prve bez problema, a prije toga sam doma pol vure bezuspješno pokušaval. Bez ciganice niš. :oops:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Ma nije u mehanizmu brate problem uopste... Ali izgleda da niko ne zna sta je pravi problem ovdje... Mozda cak i nije nista lose, mozda ima top kompresiju. To sto kazes, mi smo na nasoj muti imali kurblu, ali je ona imala tada dekopresor i onda je mnogo lakse potezana kurbla...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Ali tesko da je hladnom motoru toliko jaca kompresija da jedva povuce uze za pljenje, zar ne?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Nije u igri kompresija nego" kvalitetno" ulje za mješavinu,postotak ulja i proizvođači koje mnogi hvale.Određena ulja nemaju blage veze sa specifikacijama na bočici.To se događa jer dvotaktol "zapeče" stjenke cilindra pa se teško povlači. A drugi razlog može biti da sintetička mješavina nesmije biti "starija" nešto više od mjesec dana,što rezultira istom stvari.Zato ti simptomi nestaju čim se motor malo zagrije.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Probaj pre tog prvog paljenja da skineš svećicu i bez nje probaj da iskurblaš i videćeš kako ide ako ide lako onda je do kompresije
kad izvadim svjecicu lagano se poteze kurbla brate :)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Nije u igri kompresija nego" kvalitetno" ulje za mješavinu,postotak ulja i proizvođači koje mnogi hvale.Određena ulja nemaju blage veze sa specifikacijama na bočici.To se događa jer dvotaktol "zapeče" stjenke cilindra pa se teško povlači. A drugi razlog može biti da sintetička mješavina nesmije biti "starija" nešto više od mjesec dana,što rezultira istom stvari.Zato ti simptomi nestaju čim se motor malo zagrije.
Uopste mi nije palo na pamet to u vezi ulja prijatelju... Koristim sthil ulje o_O
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Ovo što piše pod navodnicima "zapeče" mislim na vrlo tanak sloj ulja koji ostane ne sagorjevši pa napravi efekt sličan kao da namažeš lis mašću.Napominjem da se ne radi o gareži.Da nisam to doživio na "x"slučajeva nebih ni pisao o tome. Hvala.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
ja sam imao taj slučaj i bilo je do membrane i ubacivala više goriva u cilindar teško bilo prvo paljenje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kad se to isto događa kod diesela 7,5 KS, koji je tam razlog?

Ne gnjavi uvijek kad je hladan, dosta puta normalno upali. A kad neće, povuče konop natrag takvom silinom da ga moram ispustiti iz ruke ili poljubim motor. Dakle pojava je slična kako kad sam na uže palil TV 18 dok nisam imal iskustva. Kao da hoće primit u kontra smjeru, ali ipak ne zavrti kontra.

Ako netko na forumu to zna, vjerujem da je to Muha.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa ak je dobra kompresija zato povuce,pritisak kaj napravis u cilindru ti vrati klip(starter)natrag.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Ma daj....kompresija i to dok je hladan a kad se zgrije onda je nema pa ide lakse????
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Koliko je meni poznato a i logicki,kompresija je veca u hladna motora a manja kod vruceg.To se desava jer se metali sire i skupljaju zavisno od temperature materijala tj. vruci cilindar ima veci promjer te je zracnost veca paje manja kompresija.Moro sam to napisat jer nekim kolegama to nije poznato posto nisu ucili obradu metala u skoli.
Nekada su stari majstori pri kupnji auta govorili da benzinac mora upalit vruc a dizel hladan Motor bez poteskoca inace generalka na vidiku.
 
Na vrh