• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Mene stvarno zanima to štelovanje karburatora. Kad ti kaže 1/4 ili 1/8 kako to u praksi napravit. Znam da zvuči glupo, ali postoji li neki možda alat ili sprava da ne moram mislit jel sam napravio okret više ili manje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Izgleda da ipak problem je bobina. A to bi moglo biti skupo :-(
Iskra je nekakva slabašna, a kad dam gas onda se guši i hoče crknuti. Svjećica je nova.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da li je moguce da je uzrok problema kabel od bobine do svjecice? Ja mislim da nazalost nije. Jer onda bi bilo isto na leru i na visokim okretajima. A ovak radi donekle na leru, a kad dam gas guši se.
Karburator sam ocistil, mislim da nije niti bil problem s njime.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Pogledaj si vizuelno onu žicu za gasiti,zna se od vibracija izhabati izolacija i onda probija na masu,najbolje je odspoji blizu motora pa vidi kako onda radi
Kakve su ti membrane na karburatoru?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kad odspojim zicu od gašenja s bobine isto je, opet iskra je nekako mršava. Membrane su od 2004 kad je i kupljena flakserica, meni se cine ok, ali mislim ih zamjeniti kad se vec bavim s time sad. Da li je moguce da se nesto rastimalo i da je sad prerano paljenje? To sam gledao na yutubeu, veli ako se guši kad das gas ili je zastopan auspuh ili bobina prerano pali, tj. a auspuh je u redu.
 

Lumi

Novi član
Tu od
20 Lip 2017
Poruka
10
Pozdrav,
jedan zanimljiv upit imam,da li Vam se užari ikad auspuh na trimeru kod rada?
 

Azrel

Novi član
Tu od
24 Lis 2020
Poruka
5
Pozdrav svim clanovima. Pratim od prve stranice i veoma je korisno razmenjivati iskustva. Ima jedna stvar koju nigde nisam mogao naci. Kupio sam novi trimer(Stihl FS 350),imam i FS55 star 2god.i prezadovoljan sam sa njim, sve preporuke.Radi se o tome sto je novi FS 350 dosao bez dekompresionog ventila,kompenzatora na karburatoru i bez elasto start sistema.A u specifikaciji modela je pisalo da poseduje te karakteristike. O čemu se tu radi?A kupljen je u ovlascenoj Stihl prodavnici.Pitam i ove u radnji oni odgovore"PA TAKO IH SADA PRAVE". Ne kapiram...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Pošto si novi na forumi, mogao bi barem spomenuti iz koje države dolaziš. Ovdje nas je (mislim) većina iz Hrvatske, a kod nas nema u prodaji takvog modela već godinama.
 

Azrel

Novi član
Tu od
24 Lis 2020
Poruka
5
Iz Srbije sam, ovde ih ima u prodaji i pise da su made in Brazil.Stavio sam novu glavu 46-2,odradio sam"uhodavanje" sa 1:40 smesom,radi sve perfektno. Nego me zanima mozda neko od vas zna o cemu se radi, zasto nema taj kompenzator, dekompresioni ventil i elasto start
 

Azrel

Novi član
Tu od
24 Lis 2020
Poruka
5
Pozdrav,
jedan zanimljiv upit imam,da li Vam se užari ikad auspuh na trimeru kod rada?
Ako ti se to samo jednom desilo, mozda je doslo do izgaranja i potpaljivanja vec ranije nagomilane garezi u njemu. A ako se konstantno ponavlja, onda je neki drugi problem. Ne bi smeo da se"užari" dok radi.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Možda baš iz istog razloga kao i što su made in Brazil, nisu više za prodaju u zemljama EU, vjerojatno i SAD, pa im je postala malo nebitniji dio kolača. Znači vjerojatno nemaju te stvarčice da bi smanjil troškove proizvodnje, a tehnički podatci su ostali stari, još od kad se proizvodila u Njemačkoj.
 

Lumi

Novi član
Tu od
20 Lip 2017
Poruka
10
Ako ti se to samo jednom desilo, mozda je doslo do izgaranja i potpaljivanja vec ranije nagomilane garezi u njemu. A ako se konstantno ponavlja, onda je neki drugi problem. Ne bi smeo da se"užari" dok radi.
Naime,prošle godine kupio sam Oleomac Bc550 Master,novu liniju motora,na ljetu se počeo gušiti i primijetio sam da se užario auspuh. Odnio sam u servis jer je pod garancijom i dobio sam novi auspuh,u starome su izgorjele pregrade.Krenem kositi i nakon 10 min.auspuh opet užaren.Moram ponovno reklamirati jer to sigurno nije normalno.Koristim njihove flakserice već 15 godina.453 T model s kojim kosim pet godina,čuda je pokosio,očistio ispilo cirkularnim nožem ma neopisivo,nikakvih problema nemam,bolji i živahniji je od BC 550,makar je malo slabiji.Odlične su mi njihove flakserice,svakome sam ih preporučio jer puno kosim,imam njihov 453bp ergo ma čuda rade.Izgleda da su sa novim linijama motora malo fušali.
 

Bjeline

Novi član
Tu od
1 Stu 2020
Poruka
1
Pozdrav svima. Imam Husqvarnu 143 R2 već 6 godina i radi fantasricno. Ipak, nekidan sam radio sa frendovim stihl da 350 sa nožem i primijetio da nekako bolje i brže vrti nož i samim tim bolje siječe pogotovo nas dolje gdje je kamenjar. A Husqvarna ko da sporije vrti nož i ako opalim po kamenu desetak puta moram opet zavit onaj šaraf jer se nož rasklima. A stihl na punom gasu lupa po kamenu i nikakvih problema.

Jeste li to primjetili i vi?
 

Azrel

Novi član
Tu od
24 Lis 2020
Poruka
5
Kolege trimeraši, pogledajte ovo i uzivajte. Egzoskelet za moćne mašine, za sve napredne korisnike i one sa"slabijom" kičmom lek specijalis😉. Svako dobro!
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Pozdrav svima. Imam Husqvarnu 143 R2 već 6 godina i radi fantasricno. Ipak, nekidan sam radio sa frendovim stihl da 350 sa nožem i primijetio da nekako bolje i brže vrti nož i samim tim bolje siječe pogotovo nas dolje gdje je kamenjar. A Husqvarna ko da sporije vrti nož i ako opalim po kamenu desetak puta moram opet zavit onaj šaraf jer se nož rasklima. A stihl na punom gasu lupa po kamenu i nikakvih problema.

Jeste li to primjetili i vi?
Jesam, imam FS350, FS450 i Husqvaranu 545RX. Stihli puno brže vrti. Moja Husqvarna je tvornički bila dosta sporija. 2 puta sam je nosio na štelanje gasa i tek sad radi kak treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh