• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Također sam vlasnik Husqvarne 143R-II već nekoliko godina. Do sada nikakvog problema s njom nisam imao uz redovito održavanje. Od flaksa isključivo koristim 3 mm, te cirkular i četverokraki nož. Po meni jedini veći nedostatak je to što nema antivibracijske ručke, ali kako ne kosim nikad više od 3-4 sata u komadu, da se izdržati. Imam i Husqvarnu 128RJ s kojom također nemam nikakvih većih problema.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Svoju sam kupil za 125kn. Bila je stara dvije godine i niko nikad osim mene nije s njom delal.
Jedino sam glavu jednu promjenil do sad. Nije neka aždaja i za velike površine ali za strpljivog rukovatelja je čistam dost.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Ja imam rx545,mislim 4 godine. Ne radim puno, ali kad radim, 4 puta vise napravim nego prije sa nekim einhelom
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pitanje za znalce...
Gledam neki lagani trimer.... Fs 360cm me polako ubija od tezine.
Gledam
stihl fs 94r
husqvarna 525rjx ili 525lk(rastavljiva)
Nisam pametan kaj uzeti. Imam fs 36 i fs 75,al bi nekaj još uzel..
Ima ko iskustva s gore navedenim modelima?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj su cijene toliko otišle u zrak ili ta dosta više košta (3.600 kn - Blažević) jer je profi. Brat je prije par godina kupil Stihl 0,9 KS običnu i koliko se sjećam platil je oko 1000 kn.

@veco,​

ova tvoja je jako lagana. (y) I ja bih takvu, ali mi se čini za moje potrebe od par sati godišnje, preskupa. :confused:
Nek te dobro služi.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Da, cijene su visoke. Cijena je 4000kn - 10%za kes. Pa ispadne tih 3600kn. Stroj bi trebao bit zver, jako lagana.
Kosim i ja par sati s fs 360. Zato sam i trazimo nesto lagano... Budemo vidjeli kakva bude dok dođe.
 

Rogic

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
4
View attachment 25487 View attachment 25488
Plaćen 4702kn, za gotovinu.535 RXT
Odličan stroj po snazi a i udobnost u radu. Koje ulje mi preporučujute razradio sam ga sa husqwarna LS+ neznam da ostanem na tom ulju ili bi bolje bilo XP?
Postovanje..... Zanima me jeste zadovoljni sa svojim trimerom... Namjeravam kupiti husqvarna 535rxt...molim vase mišljenje i iskustva
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Postovanje..... Zanima me jeste zadovoljni sa svojim trimerom... Namjeravam kupiti husqvarna 535rxt...molim vase mišljenje i iskustva
Pozdrav. Itekako sam zadovoljan stroj kosi sve što mu se nađe na putu samo gas i udri. Preporučam da se obavezno koristi husqwarna ulje ls+ jer nije baš tako jeftin trimer da bi ga tjerali na jeftino ulje ako želite da vas služi. Vidim da je kod Blažević trgovine za keš oko 4500 na akciji pa ga se isplati uzeti. Vrlo ugodan za rad nije težak a snage sasvim dovoljno. Samo ga pravilno razraditi i uživancija u radu sa sposobnim strojem. Flaks 2,7 najbolje mu odgovara.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Postovanje..... Zanima me jeste zadovoljni sa svojim trimerom... Namjeravam kupiti husqvarna 535rxt...molim vase mišljenje i iskustva
Pozdrav, imam Husqvarnu 545Rx. Uz to imam kod roditelja Stihl FS450 i FS350. Radio sam i s Makitom DBC4510 (Dolmar).

S Husqvarnom sam imao problem s podešavanjem (imao je snagu ali ne okretaje i muljao je travu), tek su ga u trećem servisu podesili kako treba. Tamo sam im rekao da imam Stihl FS450, pa su i sami priznali da Stihl ima življe motore ali kao da imaju problema s rasplinjačima...

Husqvarnu sam kupio jer sam čitao pozitivna iskustva ljudi s foruma.

Da sad kupujem uzeo bih Stihl FS460. Zašto ?

Manje vibracije na ručkama, življi motor (kao da se brže vrti i kao da ima više snage). Ergonomija mu je bolja.

Nešto je skuplji ali za toliko je i bolji.

Husqvarna ima dosta loš antivibracijsku sustav na opruge dok Stihl ima gume te puno više ublaži vibracije na ručkama.

Značio radio sam s 3 proizvođača i usporedio ih, ne pričam na pamet :).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
535 je klasa niže, poput FS 350 po snazi, ali skoro 2 kile lakši.
Nema opruge, ima gumeni amortizer na ručki.
Ne treba ga tjerati u okretaje jer ima dovoljno momenta i na pol gasa.

@Rogic , ima jedan 535RXT na nekom oglasniku po cijeni od 3500kn.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kak se otvori glava od trimera. Iager ima lufta pa bi ga mjenjal dok su zubčanici ok.
 

Rogic

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
4
535 je klasa niže, poput FS 350 po snazi, ali skoro 2 kile lakši.
Nema opruge, ima gumeni amortizer na ručki.
Ne treba ga tjerati u okretaje jer ima dovoljno momenta i na pol gasa.

@Rogic , ima jedan 535RXT na nekom oglasniku po cijeni od 3500kn.
Hvala... U dvoumici sam izmedju H535 RXT ili Stihl fs 235
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Imam 335Rx 14g. i ok je.
Sa Stihlom nemam iskustva.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Bolji je 535 RXT ima antivibraciju a 235 nema i mrvicu jači 535.
Bolji je 535 RXT ima antivibraciju a 235 nema i mrvicu jači 535.
Zaboravio sam dodati da 235 spada u klasu poluprofesionalnih trimera a 535 je profesionalni osobno sam se dvoumio oko 235 i 535 no prevagnulo je to što kod stihla se mora ključem odpustit vijke da bi se podesilo ručke a huskvarna ima jedan vijak koji rukom odpustite u radu i podesite ručke kako vam odgovara dakle jednostavnije i brže a i antivibracijski sustav je od pomoći dok ga 235 nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh