• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Nego, imam pitanje...
Jel netko za trimer koristio kopačicu?
Naime, vrti mi se neka ideja po glavi da bi okapao grah s trimerom... Ono, pljevio između redova da ga trava ne zaraste. Jel netko nesto takvo radio sam, ili kupovao originalno...?
Meni se vrte neke ideje u glavi da bih sam nspravio od noža za sikaru, ili rezne ploče za keramiku. ..
Svaka ideja ili prijedlog dobrodošao. Osim onog da se primim motike 😀
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
i mislio sam na whisper kad sam reko da bi trebal boljeg... 🤭
ima ti ona motika koja se samo vuče, bolje ti bude to za grah od kopačice na trimeru...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
i mislio sam na whisper kad sam reko da bi trebal boljeg... 🤭
ima ti ona motika koja se samo vuče, bolje ti bude to za grah od kopačice na trimeru...
Kaj pak je to za motika? Kaj se vleče po podu? :unsure:
Kolega ima na fuxtecu taj adapter s motičicama i veli da nije bogzna kaj ali posluzi. Veli da je jedini nedostatak da voli poskočiti na tvrdome ili kamenu pa napraviš exekuciju na okolnim biljkama
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Od tih prerada ništa pametno,pokušao nešto iskemijati na brzinu,ali previsoki su to okretaji,da bi se direktno u zemlji sa tim radilo,sa original nisam probao,ali djeluje mi da bi oni koji funkcioniraju kao roto drljača u nekoj laganoj zemlji bili ok jedino im je cijena paprena
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Znaci nakon nekih 12-13 godina moja fs55 lagano je za mirovinu. Sad razmisljam o kupnji nove jace. I gledam dal uzeti na one rucke ili da ima okruglu rucku naprijed i iza gas. Da napomenem imam za flaksat razlicitih terena. Najmanje ravnice. Dosta ljudi mi je reko da je ovu s ruckama teze radit po bregu i da ju vise treba drzat na rukama ili stalno mjenjat poziciju. Kakva su vasa misljenja?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Na akciji je 525rx, a ako hoćeš jaču ona 535rxt. Odlične su, jake a lagane s bicikl ručkama. Lakše je s njima nego s jednoručnima, osim ako imaš teren gdje i koze pasu pod ručnom.
 

Marek6

Novi član
Tu od
6 Tra 2021
Poruka
12
Ako kosiš na jako uskim mjestima između voćki i slično i k tome još na bregu lakše je s okruglom ručkom. Obično su ove sa bicikl ručkama skuplje par sto kuna ali brže pokose na ravnici
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Meni treba samo za po terenima kako je kolega napisao gdje koze pasu pod ručnom,i tu u obzir dolazi isključivo okrugla ručka i uzeo Huskija 535 rj,gledao sam i stihl,ali čini mi se da nemaju tu jačinu motora sa okruglom ručkom,a i mrvicu su teža po specifikacijama,za ravnicu imam svu silu drugih kosilica,i bicikl ručke nisu za tijesne prostore,a vjerujem da su na ravnom prednost
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni stigel mališan, fs 38. Kak do sad nikad nisam niti imal trimer u ruki, a kamoli kosil nisam mjerodavan za neke procjene. Mogu samo reči svoj prvi utisak i postavljati neka pitanja koja mogu nekima zvučati bezvezno pa molim oprost za takva..

Pokosil sam oko voćki i ispod brajdi kaj je ostalo nakon šišanja samohodnom kosilicom te mali dio u voćnjaku, koji su kokoši tak razrovale da je kosilicom problem (10-ak min). Tu malu travu kosi bez problema s pol gasa. Jedino je poluga gasa osjetljiva pa je teško držati ujednačen gas na polovici. Šteta kaj nemaju neke "zube" na pol i na 3/4 gasa koje bi jačim pritiskom preskočil. dok se malo spraksiram, mislim da bu bez problema zadovoljil sve moje potrebe. Flaks je 2 mm koji je bil u trimeru. Kupil sam još takvog i 2,4 mm (rekli su u trgovini servisa da ide u tu glavu.

Kad malo lupim po tlu flaks se produlji za cca 3 cm. Netko je bil napisal da nikad tak ne dela, nego da flaks potegne van ručno nakon kaj pritisne taj dio kojim se inače lupne u tlo. Pokušal sam tak, ali nije išlo. Glava je autocut 6-2.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nemoj nametati deblji flaks, nema koristi. Samo više opterećuješ motor i trošiš gorivo. Deblji flaks ide za deblju travu (drač), a tanji bolje kosi tanku travu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemoj nametati deblji flaks, nema koristi. Samo više opterećuješ motor i trošiš gorivo. Deblji flaks ide za deblju travu (drač), a tanji bolje kosi tanku travu.
Ak te dobro razmem deblji flaks bi dobro došel samo kod drača koje je deblje od trave.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Štil je odličan za neke vikendaše kaj kose 2x godišnje po 20minuta.
Ne bih se slozio.... Mislim je da si ti covjek od iskustva kaj se trimera tice delas s istim barem 3 do 5 sati dnevno i tako cijelu sezonu pa imas iskustva 😉😉😉😎😎😎👍👍👍....
U firmi imamo 4 stila koja su 4 mjeseca na terenu barem 3 ili 4 rezervara dnevno... Najmanje imaju nit a najcesce je trokraka na njima...
Da ih ne ureknem neidu u radionu precesto!!!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Imam iskustva sa oleo macom, i leđnim kawasakijem, u bivšoj firmi se nisu gasila po 12 sati kad je bila košnja.
Nikad niš stim flaksericama, čak je prijatelj u kawasaki 2 tanka čistoga benzima natočil.
Ja imam 2 štila i meni se to ne sviđa, ko prvo aspuh pohrđa nakon godine dana ko da je star 20 godima, glave se troše abnormalno. Neznam meni nije sjelo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Nakon dugooo vremena stara glava se potrošila, još je ona ispravna ali sam svejedno uzel novu.
Ako potraje ko ona stara ja bum prezadovoljan, ali na oko mi izgleda da nebu tak.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
2.4 sam koristil na staroj glavi za sve kaj sam kosil.
Tak bum i nastavil sa ovom novom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
za mog malog štila trebale bi četiri ruke jednoj osobi ako bi htio obje niti postaviti i da delaju kak treba...zato sam odustal od tog sranja, i sad napeljam samo jednu i tak kosim...
nabijem ja firmu koja nezna napravit glavu za trimer a tak su razvikani...
da tog malog grbavog štila nisam nasljedil, nikad ga nebi ni kupil...kawasaki mi je zakon...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@MUHA,​

hvala. :ppozdrav:

@DARIJUS,​

na ovu glavu koju je MUHA kupil se jako jednostavno stavlja novi flaks. Čak i meni koji do sad nisam imal kontakta s trimerima.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Iwanho
Neznam točno jačinu tvog trimera,ali pretpostavljam da je slabije snage,pa kao što je kolega zj rekao ne treba pretjerivati sa debljinom flaksa jer deblji flaks pravi veći otpor u gustoj travi,a tanjeg lakše kida drač i tvrđa(drvenasta) trava,ja bih ti preporučio, a godinama sam koristio flaks od 2,4 mm koji u sebi ima provučen kroz sredinu špagu,koja sprječava pucanje i sa njim možeš i drvenasto i travu,je malo skuplji,ali u konačnici je jeftiniji
 
Na vrh