• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ekipa, došlo vrijeme da se malo ponovim. Moja Castelgarden flakserica xb 36d, 1,8 KS stara 15 godina me počela zezati. Mislil sam kupiti neki leđni trimer. Kakva su iskustva sa tim?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Pa većina flaksanja je u brijegu, vjerojatno je lakše raditi i u vinogradu s njim, šikare uz puteve i međe je lakše čistiti s njim.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ako hoćeš jeftino i da bude trajalo neko vrijeme onda ovo
Ako "best buy" onda ovo
Ako imaš više novaca i hoćeš kupiti stvarno izdržljivi stroj onda ovo
Ako hoćeš najbolje na tržištu onda ovo
😇
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Dobro, gledajući neke videe, zaključio sam da su na svim leđnima prekratke cijevi, te za rad u ravnici ili niz brijeg treba biti stalno sagnut. Stoga, idem na klasiku sa dvije ručke, naravno antivibracijske. Molio bih cijenjenu ekipu za savjete što kupiti. Razmišljam o H535rxt, ali dosta je velika cijena, gledajući sa strane da sam do sad imal Castelgarden koji 12 godina radi ko ura, a mogo sam kupiti dvije za cijenu jednog H535.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Da, svi ih koriste. Ali, tu imamo situaciju da su kupljeni zbog robusnosti i jačine, radnike se ne pita kak im je s njima delati. Ja trebam flaksericu s kojom mogu delati žena, sin i ja, a da nas ne ubije težinom i neudobnošću. Sad sam još malo prosurfal, i vidim da je H535 best buy, jer sve ostalo sa tom snagom je puno teže, a cijena tu negdje.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
535 je vrhunski stroj, imam ju i ja. Lagana a jaka, od krčenja do održavanja travnjaka, sve pokriva.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Imam već par godina 535 i super sam zadovoljan.

Imao 335 i mogu vam reći da je 20% jača od 535 ma šta god pisalo na papiru...

Pričao sa par servisera i svi kažu da se ljudi koji su imali 335 pa uzeli 535 žale da je slabija..

Iako papir kaže da nije.. Ali sve su to nove eko norme..
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
25
Da, svi ih koriste. Ali, tu imamo situaciju da su kupljeni zbog robusnosti i jačine, radnike se ne pita kak im je s njima delati. Ja trebam flaksericu s kojom mogu delati žena, sin i ja, a da nas ne ubije težinom i neudobnošću. Sad sam još malo prosurfal, i vidim da je H535 best buy, jer sve ostalo sa tom snagom je puno teže, a cijena tu negdje.

Imam ga i ja kupio kod one lijepe prodavačice(ali žena i zna svoj posao) kod blaževića .Kupio bi i flaksericu (fs131r) ,ali nisu imali na stanju. Nož je čudo kako radi u Trnju i sitnom drveću pogotovo kad radim sa fs131 četverotaktni ima jači moment pa ga brže zavrti(to je moje iskustvo). Inače stihl ima takve nože original za kupiti ,ali samo za profesionalnu upotrebu pa se nedaju ugraditi na manje trimere.
Imam pitanje, u kojem je mjestu rgovina Blažević sa gospođom koja je stručnjak za flakserice !?
Da, kod nje i ja kupujem sve, žena je...čudo, snalazi se u tom poslu bolje od nekih muških, mislim nisam neki da djelim poslove na muško/ženske već onako...ja joj još nisam postavio pitanje u vezi bilo čega vezanog za motorke ili trimere a da nije znala odgovorit ili savjetovati i što je meni bitno, ako nešto nema odmah kaže da li može nabaviti i kada, nema ono bit će sutra, pa bit će za 3 dana, kad je rekla to je amen. A stihl ma svoje noževe da, ali je središnja rupa 20mm a na ovome je 25,4 (ili je suprotno) i stihlov je 270mm dužine a ovaj oregon je 300mm
U kojoj trgovini radi dotična gospođa !? Baš bi mi bilo drago upoznati žensko koja tako dobro barata znanjem o poloprivrednim strojevima 👍
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Ja sam probal delati sa leđnom i meni je to glomazno i pretesko.

Samo ovaj dio u rukama je tezi od obicne cijele flakserice.

Covjek se navikne na svasta, svatko ima svoje preferencije, a ja samo velim kakav je moj dojam.

Sto se tice stihla, serija 3x i 4x su stvarno smece koje se radi po americkim selendrama i ko zna kuda pa se raspada u radu, ali stihl made in Germany serija 5x na vise si vrhunski strojevi sa vrhunskim cijenama.

Ja sam imal FS85 19 GODINA, naradila se ko da u cestariji kosi ali kad sam ju prodaval covjeku, izgledala je kao iz ducana i palila na zub.
Mislim da je grijeh spremiti masinu neopranu, sa zacepljenim zracnim filterom, resetkama za hladjenje, svu masnu i sa gorivom u tanku par mjeseci i onda biti nezadovoljan sa njom.
Mislim da tu masina izrazava svoje nezadovoljstvo sa gazdom.
Kako sam cuvao Stihlovku tako sad cuvam i kineskinju.
Kineskinja svako malo treba nesto, a stihlovka je samo htjela da joj se napuni tank da moze prditi po livadi
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,545
Imam pitanje, u kojem je mjestu rgovina Blažević sa gospođom koja je stručnjak za flakserice !?

U kojoj trgovini radi dotična gospođa !? Baš bi mi bilo drago upoznati žensko koja tako dobro barata znanjem o poloprivrednim strojevima 👍
Dotična gospođa sa mužem radi u trgovini u Dugom Selu, njena sestra sa svojim mužem radi u Gradecu. Obje su stručnjakinje ne samo za trmere/flakserice već i za motorne pile i za cjelokupni asortiman uređaja sa kojima rade, koju god trgovinu da posjetiš nećeš pogriješiti :ppozdrav:
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ja sam probal delati sa leđnom i meni je to glomazno i pretesko.

Samo ovaj dio u rukama je tezi od obicne cijele flakserice.

Covjek se navikne na svasta, svatko ima svoje preferencije, a ja samo velim kakav je moj dojam.

Sto se tice stihla, serija 3x i 4x su stvarno smece koje se radi po americkim selendrama i ko zna kuda pa se raspada u radu, ali stihl made in Germany serija 5x na vise si vrhunski strojevi sa vrhunskim cijenama.

Ja sam imal FS85 19 GODINA, naradila se ko da u cestariji kosi ali kad sam ju prodaval covjeku, izgledala je kao iz ducana i palila na zub.
Mislim da je grijeh spremiti masinu neopranu, sa zacepljenim zracnim filterom, resetkama za hladjenje, svu masnu i sa gorivom u tanku par mjeseci i onda biti nezadovoljan sa njom.
Mislim da tu masina izrazava svoje nezadovoljstvo sa gazdom.
Kako sam cuvao Stihlovku tako sad cuvam i kineskinju.
Kineskinja svako malo treba nesto, a stihlovka je samo htjela da joj se napuni tank da moze prditi po livadi
Na koje to serije mislite? Možete navesti primjere?
 

Najnoviji postovi

Na vrh