• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,042
Bez uvrede ali taj filter zraka košta 3-5€ i traje godinama, ozbiljno ne pada mi na pamet da testiram otapanje i sušenje kojekakvih spužvica u benzinu...
Nije uvreda,iako se ne odnosi na mene,ali je problem ponekad naći original,pa su to dobre ideje da si još netko pomogne,dok ne dođe oriđiđi

Ova spužvica original što se raspala je imala 25 godina.
tako to inače bude kod puno trimera :rolleyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,775
Sad ju pusti koji dan na suhom, da vidip jel se drobi (mrvi).
Ovo velim zato jer se originalna Husqvarnina raspala nakon par godina.
Stihlovi trimeri imaju papirnate uloške i mi se definitivno više sviđa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Ja koristim ove filtere što imamo na poslu za strojeve,pokazali se dobri.
20230817_161601.jpg
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Ovo velim zato jer se originalna Husqvarnina raspala nakon par godina.
Stihlovi trimeri imaju papirnate uloške i mi se definitivno više sviđa.
Ista stvar kod mene na 323R ove godine, nisam mijenjal od prije korone...
Našel se u Husqvarninoj trgovini, gledal nekaj sasvim deseto, reko dajte mi filter i svijećicu da promjenim, reda radi... Dok sam doma otvoril, falilo pol filtera-progutala ga...
Skinul auspuh, pogledal klip, neš sitno tragova bilo, nisam bil siguran dal jesu risevi ili ne... Spakiral jui i u ponedjeljak ostavil u servisu... Rastavili ju kompletno, promijenili karike, sve pregledali, naplatili 100€ i sad je natrag ko nova :D

P.S. a koji tjedan prije toga sam gledal Basarov video di je čovjeku zaribala iz tog razloga, i još si mislim kak super kaj sam uvijek to mijejnal na vrijeme, makar su mi serviseri govorili da to sam operem s čarlijem i vozi dalje :D
 
  • Like
Reactions: ZJ

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Ljudi daj pomozite mi oko izbora trimera.
Treba mi jak trimer jer oću da iskrčim nekih 30 ari. Skroz zapušteno, ima i bagrema i lijeske s krajeva, razne trave koja nije godinama košena , ma svega. Pritom se radi o brdu koje je na nekim mestima dosta strmo. Gledao sam trimere i razmišljam se između fs 350 ili još jačih Oleo Mac 755 ili ovaj noviji bc 550. Oleo Mac su teži i to me je strah ali koliko vidim i imaju dosta više snage od fs 350. Cena im je tu negde.
Zato što u CG nema servisne mreže za Oleo Mac interesuje me da li je pouzdan, da li se kvari često, ima li nekih mana. Takođe me interesuje da li je težak za rad , koliko vidim po forumima Stihl svi hvale da je jako ugodan za rad. Za fs 460 nemam para a ovi su mi zapali za oči.
E da, u CG nema 755 koji je stariji ali ga ima u BG, tako da bih ga nekako transportovao i izbegao carinu ako da bog i dobri ljudi ;)
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Velim, na žalost, Husq je srozala kvalitetu...
FS460 i 545RX imaju papirnate filtere...
Problem je što Husqvarna ima "naopako" okrenut filter jer rebra idu prema usisu. Onda se filter zapuše i ne može se očisitit.
Stihl ima rebra filtera okrenuta prema van (kontra od usisa) i taj filter se lako očisti.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
FS460 i 545RX imaju papirnate filtere...
Problem je što Husqvarna ima "naopako" okrenut filter jer rebra idu prema usisu. Onda se filter zapuše i ne može se očisitit.
Stihl ima rebra filtera okrenuta prema van (kontra od usisa) i taj filter se lako očisti.
A Oleo Mac , da li o njemu nešto znaš, pre svega o bc 550 ili 755?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,995
Upravo sređujem jedan FS350, nakon kojih 20tak godina.
Filter 5,74€, sviječica 3,98€ i ovo što kliješta drže je zaljepljen vijak ler gasa.
IMG_20230818_113905.jpg
Otpao vijak
IMG_20230817_152253.jpg
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Ja se razmišljam kupiti fs 350. Reci mi ima li snage za jaku, gustu travu koja nije košena godinama, ima svega i čička i korovi i bagrema ... a pritom je brdo koje je u nekim mestima dosta strmo, 20 ari. Razmišljam se između fs 350 i Oleo Mac bc 550 ili 755
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
A Oleo Mac , da li o njemu nešto znaš, pre svega o bc 550 ili 755?
FS350 imam i dobar je, ali za šikaru će možda biti slab.
Oleo mac ima dobre trimere ali stihl i husqvarna su klasa iznad.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Jasno mi je to ali za taj koji treba uzet za šikaru treba još dodat novaca a ne daje mi se baš, a i da mi se daje odakle mi ;)
Zato pitam da li je Oleo Mac dobar da odradi a da se ne kvari. Znam da ne može stati uz rame Stihl-u ali ako se ne kvari i ako je dobrog kvaliteta onda bih se usmerio ka njemu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
182
Svaki se kvari, nemora značit da će odma i bit nešto veliko ali uvik postoji rizik. Ako ti pukne sajla gasa, opruga kvačila... to su sve sitnice od par eura koje ti mogu puknit i ako čekaš po misec i više to je problem ako imaš neki rok u kojem moraš obavit posa. Ako je trava gusta i debela onda trokraki nož, ako želiš još čistije do zemlje, onda to pograbljaš i dokrajčiš flaksom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,775
... 545RX imaju papirnate filtere...
Koliko se sjećam, stariji 545Rx, prije X-Torq motora, je imal spužvasti filter.
Za novije modele ne znam ... splasnulo je oduševljenje Husqvarnom... :(

Hvala članu @Kupljenec kaj mi je otvoril oči...
 

Najnoviji postovi

Na vrh