• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Svaki se kvari, nemora značit da će odma i bit nešto veliko ali uvik postoji rizik. Ako ti pukne sajla gasa, opruga kvačila... to su sve sitnice od par eura koje ti mogu puknit i ako čekaš po misec i više to je problem ako imaš neki rok u kojem moraš obavit posa. Ako je trava gusta i debela onda trokraki nož, ako želiš još čistije do zemlje, onda to pograbljaš i dokrajčiš flaksom.
Ok. Znači da stisnem i uzmem Oleo Mac pa šta bog da. Kakav je za rad, je li teško nosit tu težinu na nizbrdici tj., uzbrdici.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
184
Ovisi koliki je nagib. Za takvo nesto bi bilo najbolje sto laksi. Imam trimer koji je težak ko i taj oleo mac i na ravnom se ne osjeti ako su dobre naramenice i dobro podešena visina, na nagibu nisam radio. Nekako mi je logično da ideš nizbrdo da neće bit toliko teško, to opet ovisi kako je trimer izbalansiran i koliko se može podešavat visina na njemu i naramenicama.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Vidi, prvi put uzimam trimer. Do sada su mi uzeli 600e da to očiste i uvek ništa ne urade, tako da moram sam. Ima jakog nagiba, i ja kontam kao i ti da je na nagibu lakši bolji, ali opet ako je lakši onda je i manja snaga, a ako je manja snaga da li će moć da obavi posao na tako zapuštenoj livadi, tj., brdu.
Zato sam ja i hteo fs 350, čuo sam da je jako izbalansiran i dobar za upotrebu ali mi ti reče ili neko drugi da nema on baš snage za zapuštene prostore gde ima i bagremlja i korova i velikih stabljika od čička.
Iz tog razloga sam ti na muku, nebih da dam tolike pare a da bude ne može da obavi posao. Naišao sam na ove Oleo Mac i pišu po forumima da su pouzdani i dobri. U prodavnici ih čak stavljaju sa Stilom u rang, u top trimere, ali nisam toliko glup da poverujem.
Zamisli, kaže mi jedan prodavac kao potvrdu toga da su Putevi Srbije uzeli Oleo Mac a ne Stihl. Kažem mu ja da to nije zbog kvaliteta već mita koji su nekome dali ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
184
Fs 350 nema puno snage ali mislim da bez problema moze trokraki noz i drvenaste stabljike do prst debljine. Ako sa njim kosis trava ti ostaje ko sijeno. Za odma usitnit takvu travu o kojoj ti pricas tribas mrcinu od trimer i flaks 3.3 minimalno.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,213
Ja koristim vec godinama fs 450(u jednom postu ranije sam krivo napisao 350 ali mi isteklo vrijeme uredjivanja pa nemogu izmjeniti), zadovoljan sam s istim...
Imam dosta nagnutog terena kojeg nemogu traktorom i roto malcerom odrzavati pa moram trimerom..
Trokraki noz i cirkular list su rjesili sve moje potrebe.
Da se razumjemjemo na nagnutom bi bio idealan ledjni trimer.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Ova poslednja tri odgovora mi baš znače.
A u sve se uvukao i problem što nije trijebljeno godinama pa ima i grana a sigurno je neko i koji kamen bačio. Tako da se plašim da uđem sa cirkularom.
A jel neko od Vas Oleo Mac koristio ili neko njegov da zna iz prve ruke info.
Inače, Stihl je Stihl
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
I kako je sa tim kositi, je li teško i kako se ponaša kad udari u nešto tvrdo ili u zemlju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
184
Neznam za cirkular ali trokraki se trzne i odbije, zna se i odvidat, nije ništa strašno, počne se trest, ugasiš trimer i ponovo stegneš. Možeš skinit štitnik pa brže ide i neće se zapetljat u travi ali onda riskiraš da te kamen ili grana spuca u glavu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,996
I kako je sa tim kositi, je li teško i kako se ponaša kad udari u nešto tvrdo ili u zemlju
Paziš da ne mlatiš po zemlji, a grane prisloniš na štitnik i ide. Štitnik je od aluminija!;
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
I koliko koštaju još ti štitnici, cirkular itd kod Stihla. Izgleda da ću naj... kako god okrenem ;)
Sad sam gledao fs 460 i 560 na youtube, kidaju kako rade, mašine za u šumu sa njima.
Ova fs 460 bi meni trebala ali je preskupa, ona bi mi odradila posao samo tako. A ova fs 561 ona bi čini mi se sama odradila kako kida i kako je jaka i moćna
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
184
Sa stihl 90% modela dobijes trokraki noz s slabijim plasitcnim stitnikom. Metalni stitnici su oko 20-30 eura cirkulari isto 20-30 eura. Ako oces glavu za flaks to ide treca vrsta stitnika koji je oko 20 eura i sama glava 30-40 eura.
Probaj sa tim nozem i stitnikom sta bude uz njega pa vidi kako ti ide.
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Velim, na žalost, Husq je srozala kvalitetu...
Da, ovo danas mi se čini da su kozmetiku dotjerali do vrha, al su počeli uvoditi trimere kineske proizvodnje u ponudu, serviseri vele da to nije više to, a po tehnologiji i ponudi izgleda da kaskaju za Stihlom prilično...
Da mi ovaj tren riknu flaks i motorka, flaks vjerojatno nebi gledal Husqvarnu (i ne znam u kojem smjeru bi išel možda fs120, s Echom mada vele da je kvalitetan sam razočaran s završnom obradom, pogotovo za tu lovu, Villager ih šiša koji je duplo jeftiniji... a kad već platiš nekaj 500+€ onda bi htel biti zadovoljan dok to primim u ruku...možda bi riskiral s Active-om koji je ak niš drugo dosta jeftiniji...), motorku bi Husq dolazila u obzir ako bi pucal na 545 ili bolju, pa onda odmjeril uloženo/dobiveno...

Rade79 - možda nebi loša opcija bio i neki jeftiniji trimer al za koji imaš servisera u blizini, npr Villager, Stiga il tak nešto?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovisi koliki je nagib. Nekako mi je logično da ideš nizbrdo
Kosim veliku strminu sa maleckim FS38. Prema dolje, nema šanse. Štanga bi morala biti u vertikalnom položaju. Najlakše mi je kositii prema gore, makar je teže koračati. Ide relativno dobro i u lijevu stranu, ali onda trimer baca pokošeno prema gore, a slabašno, poput FS38 to dugoročno ne bi pasalo. U desnu bi tkođer išlo dobro kad bi zarotiral ručku. Osim toga kad je jedna noga stalno gornja, a druga donja, brzo se to osjeti.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Meni su rekli Villager veliki ni slučajno i to čovek koji prodaje i popravlja Villager pogotovo onaj 2700. E sad, vidim da ste ođe svi za Stihl rekli da je vrh. Ja sam se zalijepio bio za fs 350 koji nije slab al nije baš jak za ovo moje zapušteno brdo od 30ari. Vidio sam Oleo Mac 755 i 550. Video sam da su ga ođe ljudi hvalili ranije pa reko da li ima neko da radi sa njima ili neko njegov. Da li je pouzdan trimer
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
184
Ja baš imam taj 2700 on navodno ima 2,7-2,6ks koliko je za virovat kinezima, nek ima 2,4 ks... fs 350 ima 2,2 ks. Situacija isto ko kod tebe, visoka trava i par grmova, skinio štitnik, trokraki nož i uglavnom pola gasa, 1000 kvadrata s tim da je oko 200 bila normalna trava za oko 3 sata s pauzama 2.5l mješavine.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Ja baš imam taj 2700 on navodno ima 2,7-2,6ks koliko je za virovat kinezima, nek ima 2,4 ks... fs 350 ima 2,2 ks. Situacija isto ko kod tebe, visoka trava i par grmova, skinio štitnik, trokraki nož i uglavnom pola gasa, 1000 kvadrata s tim da je oko 200 bila normalna trava za oko 3 sata s pauzama 2.5l mješavine.
To je problem sa kinezima, nemaju kontinuitet. Imaš istu marku i model al od serije do serije variraju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Evo mojeg mučenika i drača, kupine i "trstike" koju sam moral pokositi.
View attachment 63291
View attachment 63292
Drač je velik od pol metra, a na mjestima ovo drvenasto je skoro do metar i pol. Kosim nožem, jer flaksom ne bi mogel.

Za nekih uru vremena pokosil sa 100-tinjak m2 ove kosine, visine 2...2.5m
View attachment 63293
"potrošene" su dvije baterije po 8Ah i dvije po 4Ah.
Evo jedna recenzija nakon 2 mjeseca korištenja pa ako ti zatreba da ne reklamiraš.
Izgleda da treba na 1 servis ko nekad :unsure:

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Fala. Za sad nisam primijetil nikaj takvoga...ali nije mi ni bitno. Još ima 4g. garancije, pa se nek oni igraju s njim...za 650kn se nemam kaj žaliti.
Više me brine kaj je Husqvarna stala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh