• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Danas je prvi put isproban novi stroj :)
Dojmovi su dobri.
- tijekom rada pali na prvi potez. Ne treba čok, ne treba polugas
- starter se nešto lakše poteže nego na H335
- imam osjećaj da je glava bolja nego na H335. Probal sam ju natjerati da trgne flaks, ali mi nije uspjelo.
- netko je pital jel štitnik bolji: rekel bi da trava i zemlja nešto manje frca.
- osjeti se da je nešto teža, ali ne baš toliko. Očekival sam da bude osjetno teža
- snage ima dovoljno: kosil sam gustu nisku travu s faksom fi2,7 i vrlo lako ju se natjera na pune okretaje. H335 je to znatnije osjetila iako je imala manji krug (45cm naprema 50cm)
- A sustav je odkičan, iako je i na H335 jako dobar, obzirom na drugačiju konstrukciju

Zeznul bi se da sam kupil FS261 (zbog AV-a, a i snage) , tak da mi je drago da je izbor pal na ovoga...
Drago mi je da sam dao dobar savjet i da si zadovoljan....

Da sam barem bio ja te sreće i da su me drugi odmah ovako dobro savjetovali 😋... Šalim se naravno 😂
 
  • Like
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Ja još uvijek mislim da je hq555 puno bolji izbor. A tu su si po cijeni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kako ostrite cirkular?
Ovak:

Ja još uvijek mislim da je hq555 puno bolji izbor. A tu su si po cijeni...
Pa 555 je jači od ovoga...i 10cc više...ali ima skoro 11 kila.
Bil je na izbor i FS561, ali meni je ovaj taman...a ta cijenu manju od 545 (koja je teža i slabija).
...A i da probam drugu marku ;)
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Ja još uvijek mislim da je hq555 puno bolji izbor. A tu su si po cijeni...
Imam 545rx i fs461... Ne djelim tvoje mišljenje. A serviser mi je rekao da je 555 puno osjetljiviji stroj od 545...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Meni serviser od Husqvarna kaže da je ona bolja, od stihla da je stihl bolji. Stevo koji popravlja sve.. Kaže da je sve to novo smeće.

Imao sam stihl i nisam bio zadovoljan. Uzeo Husqvarnu 335 i bio super zadovoljan. Uzeo 535 i nije ni sluga 335.

Ali i ovo stihl poklonici to isto tvrde za svoje.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Ja sam realan jer imam oba stroja. Ima sam desetak trimera do sadi isprobao sve i svašta i za sad je Stihl najbolji.

Nisam imao ni s jednim problema u kvarovima, ali erogonomija i ugodnost u radu je debelo na strani Stihla.

Tko god je isprobao više strojeva siguran sam da će reći isto kao i ja.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Ajde. Ako mi se ukaže prilika uzmem taj 461 da probam. To je negdje klasa koju trebam..

I tako s 535 nisam zadovoljan. S ergonomijom jesam. S snagom nisam.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
@ZJ kak veliku površinu zapravo flaksaš na tjednoj bazi i zakaj? (nemam namjeru kupiti od tebe trimer pa se prvo raspitujem, da saznam koliko je izrauban) Želim samo skužiti zakaj večinu ne kosiš s kosilicom, a samo nedostupne kute grunta ne počistiš / urediš s flaxom? Ja na to tak gledam i tak delam...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Imam dio starog voćnjaka kojeg se nemre pokositi traktorom; kak to kosim jednom godišnje, ima i kupinja. Imam i 100-tinjak metri grabe za kositi, pa dio dvora gdje je teško unesti kosilicu, male gorice... svakaj - nekaj. Ne stignem kositi tjedno, već kad se zaraste.
Nema puno, al je meni samom puno. Pa kad već moram, onda bar da mi je stroj udoban i da se "ne plače" kad se moram požuriti.
Pa si onda svakih 10-tak g. priuštim novi trimer...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Kava je Husqvarna 545?
Vidim da ima različitih modela 545, u Blaževića je 545RX 899,99e

U Italiji ima različitih varijanti

Ima zanimljivih cijena...
 

sretjko

Novi član
Tu od
21 Ožu 2024
Poruka
4
(kome se ne da čitati sve - Parkside previše dimi i glasan).
Prvi put se javljam ovdje, ali dosta sam pročitao postova na ovoj temi. Znam da se tu uglavnom koriste brend strojevi, ali hear-me-out.
Dakle, kupljen trimer u onom supermarketu što četvrtkom dobiva alate... Prije toga sam imao jeftini Florabestov (zapravo Einhell) 10-ak godina. Taj stroj je
bio baš onako, nepoderiv. Nikad mijenjao membrane ni ništa, kosio godišnje oko 1500m2 teškog terena, nakon zime palio kao mina, samo mijenjao flaks glave. No, zamor materijala, pukao mehanizam/leptirić za startanje (nema zamjenskog dijela), i vrijeme je za obnovu i upgrade.

180€ prije 2 tjedna, ima čak i elektro-pokretač! No, nisam zadovoljan. Jako težak, trese malo glava (ne vrti se baš ravno), ali najviše me smeta što jako dimi i smrdi.
Ne, nije previše ulja, po priloženoj boci sam točio, 1:40. Čak i kupio skuplje, Husq LS+ polu-sintetičko, a na staroj kosilici koristio Stihl narandžasto, nije nikad bilo ovako. Dakle, više ne mogu kositi bez FFP2 maske, a i zadimim cijeli posjed, a i susjedima. Čađa izlazi po auspuhu isto. Dimi doslovce JAČE nego moj benzinski auto, koji ima 60 PUTA veću snagu! Gorivo je svježe.

Dodatno, troši gorivo kao blesav. Potrošio pola litre goriva dosta brzo, a na prethodnoj (snaga je čak i veća na staroj: 2,4KS vs 1,9KS) sam se ja umorio prije nego što sam potrošio pola litre goriva. Imam još vjerojatno pravo vratiti ga u dućan, pa zato kalkuliram, ali eto, kad sam već kupio, htio bi koristiti. Jel moguće da je nešto krivo podešeno na motoru pa bi servis mogao to tjunirati? Kao da je loše izgaranje ili nešto. Sam sigurno neću podešavati smjesu, ipak je pod garancijom. Teško da će se razraditi kroz korištenje, može biti još gore. Ne kužim se baš u (male i velike) benzinske motore, očito :)

Još me smeta par stvari: ergonomija kaos, uprtač loš, prijenos snage takav da moram dati veći gas da se uopće zavrti glava (prethodna je valjda direktno imala spojen kardan i odmah je reagirao na gas i nije ga mogla zaustaviti neka kupina). Imao je i veće okretaje i baš zalihu snage, uvijek sam ga držao na 50-70%.
Nemam baš puno puno iskustva (vikendaš) pa nisam isprobao hrpu profi trimera i ne znam što je normalno. Neke stvari su predimenzionirane aluminijem (zato i je težak), ali ima plastičnih spojeva koje vidim da će otići za par godina. Srećom 5g garancije...
Prvi video je moj, drugi je samo pregled.

 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
22
Vrati dok je pod garancijom.
Jedna od važnijih razlika između skuplji i jeftinijih marki (ne samo trimera, već robe svake vrste) je i kontrola kvalitete. Jeftiniji imaju slabije kontrole, i često prodje nešto što bi inače bilo škart.
Taj tvoj sigurno ne radi kako treba, zato ga vrati i zamjeni za drugi. Ili novce nazad pa uzmi nešto bolje
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Idem si ja u četvrtak kupiti parkside performance aku trimer....

Parkside je ipak parkside. Zajebi ti ostalo.
 
  • Haha
Reactions: ZJ

sretjko

Novi član
Tu od
21 Ožu 2024
Poruka
4
Idem si ja u četvrtak kupiti parkside performance aku trimer....

Parkside je ipak parkside. Zajebi ti ostalo.
Hahah, DANAS mi je crkao Akku parkside trimer, isti kao onaj za 30€ idući tjedan. Gubi kontakt negdje u glavi i lupkanjem zna proraditi. Ako ne nađem račun, budem ga probao rastaviti da vidim o čemu se radi. U najgorem slučaju kupim isti takav novi.

Problem s Parksideom je što je hit-and-miss. Nekad pogode omjer cijene/kvalitete i to je super, a nekad dobiješ škart. Nekad fulaju cijelu seriju. Sjećam se crne sabljaste, to je recimo bio fejl većini. No, meni radi uredno.
Generalno se alat jako pokvario u zadnjih par godina, mijenjali su dobavljače i dizali cijene. Prije je recimo Einhell proizvodio neke alate, pa su se prebacili na Scheppach. Ili Grizzly tools.
 
Na vrh