• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tuber 40 - Labin Progres

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bar po fabrickim podacima ta freza mu ne bi trebala predstavljati nikakav problem, e sada jedino ako se tjera neprikladnom brzinom.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Donfeng neznam baš, da bi ovakva freza bila priporučena za ovakvo snago. TV 30ks imao je frezo oriđi od 125cm. Ali tih 10 ks (ili još manje), ne bih osijetilo dodatnih 45 cm, ne bi bijo siguran. Pogotovo ,ak ide na puno dubino, il frezira u tvrdoj nepreoranoj zemlji.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Fabrika za ovu frezu deklarise da je potrebno 28 ks pa na vise i teska je oko 180 kg. Ja sa kinezom od 42 tjeram imt-ovu tesku frezu, mislim da ima preko 300 kg i zahvata cini mi se da je 140 bez ikakvih problema, na skijama maksimalno podubljenja. E sada ti tu igra ulogu i kako su postavljenji nozevi i velicina samih nozeva. Na ovoj gramipovoj nozevi su malo veci nego na frezi za motokultivator.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nije mu ta freza prevelika, ja imam at20 120 na TV731 i tjera ju kao od šale. Ako pogledate slike prvih tubera i novih vidjet ćete da novi imaju sa strane na haubi rešetke za zrak što stari nemaju. Znači da je bilo problema.
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ne mogu povijerovati, da tvornica to nije predvidila. A kod nas kažemo: ko je živ, pravi griješke. Znači i inženiri jih prave. I samo od tvornice je ovisno, kako hitro na griješke odreagira, da nije lošeg glasa oko proizvoda i naravno dosta reklamacija. NO nekad sam vidijo Balarusa, kojem je vlastnik demontirao cijelo jedno stranico od haube. Sumnjam, da ga isto ovo zaje...Al tamo se može, jer je hauba u trim dijelovima. Kod Tubera čini mi se le v jednom dijelu...
I do dandanas još kod nas u SLO, nisam vidijo nijednog Tubera. Ili imam samo ovakvu srečo, il jih je zaista tako malo.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Kod Tubera se može hauba na 3 dijela. Posebno se diže poklopac i posebno se skida svaka strana. Uglavnom dok usporedim svojeg sa prvim serijama koje se tu spominju onda su dosta toga već promijenili, a kak sam već u nekoj temi napisal, ove godine su predstavili Tuber 50 s novom kabinom koja ima filter kabine i bolju preglednost za priključke i prednjih kotača.

Mislim da dosta brzo reagiraju na probleme tak da se u hodu otklanjaju greške.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bar po fabrickim podacima ta freza mu ne bi trebala predstavljati nikakav problem, e sada jedino ako se tjera neprikladnom brzinom.

Ja sam koristil AT20-150 s Pasquallijem (33 KS). Samo u jako teškoj zemlji sam frezal s 540 o/min, a u normalnim i lakšim zemljama s 540E. Freza ima spiralno postavljene noževe i traktoru nije bilo niš teže nego s originalnom širine 120 cm.

To je tak lagana freza da kod veće brzine uzima pliće. Nije za frezanje neizorane zemlje, samo skače po površini.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Znas li slucajno ko radi kabine za njih?

E to ne znam, samo znam da noviji IMT 2050 (bil je ili još je protopit i ne znam dal je u prodaji) ima jako sličnu kabinu kak ima moj Tuber. E sad dal je to slučajnost ili je isti proizvođač to ne znam.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bio je u prodaji dok IMT nije propao, mislim da je imao perkins motor. Onda je to vjerovatno Orasje radilo. Mozes li poslikati prednje nosace kabine, naravno ako ti nije tesko. Mislim je nabaciti na kineza, ove sto rade kod nas u ITC- u je ziva katastrofa, jos uz to 2000€ joj cijena.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Mogu, samo ne znam dal ću danas stići, na koje nosače točno misliš? Dolje spoj sa šasijom ili sam okvir kabine s prednje strane?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ma nije zurba, kad god stignes. Spoj sa sasijom, na kojim stoji kabina.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jedan iz mog sela.
99% sati je napravio na cisterni 3200 litara.
Nikakvih ozbiljnih problema sa njim. Nisam 100% siguran, ali mislim da je Yanmar u njemu.
20200725_181524.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Prosle godine sam nesto malo radio sa Tuberom 50 i stekao sam dojam ako se on vodi kao 50ks, da nije ni malo jaci od Dong Fenga koji ima 42 KS, ipak na malom traktoru bi se trebalo primetiti tih 8 ks, pogotovo jer su isti mjenjaci, diferencijali.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ako ima 13 hiljda sati, onda je to dobar stroj, ma ko bilo ga napravijo. A i ko ga ima, doduše nešto više radi, nego moji stroji, koje imam samo očitno za sakupljanje prašine u šupi...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tuber ima dobre motore, Lombardini ili Yanmar. Problem je getriba. 8+2 je davno zastarjelo. (n)
 

Najnoviji postovi

Na vrh