• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tuber 50 LabinProgres

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Reverzor jel to u pitanju da čim staneš prebaciš u rikverc bez oštečivanja brzina ili sam i to u krivu?
pa sad kolik se kaj oštečuje to je pitanje za dublju analizu ..uvjek se neki vrak oštečuje i troši .
reverzer je ručica kojom se iz kretanja nprijed prebaci u kretanje unazad ..s naglaskom s istom brzinom .

Osim kaj je promjena smjera praktična i brza pozitivna strana toga je da imaš brzina za naprijed isto koliko i za unazad.
Diferencijal...jel se to odnosi kad se kotači okreču različitim brzinama prilikom skretanja? Mislim čemu služi ta blokada?

diferencijal je uređaj koji dopušta okretanje koača različitim brzinama ..a blokada diferencijala je uređaj na diferencijalu koji blokira funkciju diferencijala pa se kotači okreču istim brzinama .

teško da danas postoji traktor koji nema blokadu na zadnjim kotačima , na prednjim je to još uvjek egzotika ...ali ide na bolje
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
E sad mi je jasnija priča :) Hvala puno @puknuti. :)
Jel vrijedi kad se smije uključiti blokada diferencijala ili?
Dajte mi recite širina ovog trenda je 150 (od kraja gume do kraja gume) i težina 2400 kila ( ego 1800),visina od tla 30. Kak vam se čini stabilnost na bočnim nagibima? Mislim znam da tu sve drugo igra ulogu ali ovak mišljenje po ovim karakteristikama?
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Možda bijela kuća preko groblja ?

Žuta katnica poprek groblja, ako misliš na bijelu nisku kuću, ta je odma do mene i to mi je od brata ali je isti dvor.

@krle8520

Kabina je okey kao takva, malo je možda mala ali ja nisam nekaj preveč veliki pa mi to ne smeta. Grijanje/hlađenje (nema klimu) je odlično, jaki je ventilator i veliki je radijator tak da i na -10 nije zima u kabini, čak i vruće. Kod preglednosti ima malo mana koje nisam obračal pažnju dok smo ga kupovali jer mi je to prvi traktor i nemreš sve znati. Recimo preglednost prednjih kotača je malo teža za mene nižega i moram se malo podići na sicu da bi ih cele videl ali to nije problem. Otraga mi fali pregled prema priključima, pa se isto moram malo podići na sicu da vidim, ali to bum rešil tak da bum izrezal komad plastike od kabine i stavil plexi. Gle mislim da ti Lamborghini nudi više opcija od Tubera i sve u svemu je bolji traktor ali i skuplji. Mi smo tražili neki manji traktor s 4WD i zato smo uzeli Tuber 50 jer teško je naći tak nekaj rabljeno. Za sada mi je taj traktor jako dobar i nije mi žal kaj smo ga kupili ali da sad idem kupovati, s obzirom na planove koje imam možda bi ipak dodal još 10k€ i kupil nekaj s malo više "opcija".

A evo ti i slike kabine i stražnjeg kraja:

















 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
grijanje u traktoru iz mog iskustva potpuno nepotrebno a klima u traktoru s kabinom jako potrebna
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ali ima 4 cilindra a trend ima 3 :S E sad sam u dilemi full

Ego ima Mitsubishija 1.7L 4 cil. Trend 3L 3cil.
Ego je vinogradarski, kompaktni traktorcic daleko ispred tubera, dok je Trend malo siri, masivniji, vise naginje na mali ratarski traktor.
Sa stabilnosti na solarisu(egu) nisam imao problema, a i ako imas lako se rasiri.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ne bi se baš složil, nije mi nikad po ljeti bilo vruće raditi u traktoru, sva vrata zatvorena i ventilacija na najjače i nemam brige. A da mi po zimi ne treba grijanje isto nebi rekel, pogotovo ove zime. U šumu iz šume, razni prevozi od A-B. Uglavnom jako dobro ima rešeno to, kabina nije velika pa je čak i vruće nutri, a po ljeti ventilator dobro raspuše pa je sasvim izdržljivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Trend bi trebal biti Same Frutteto. Znači mehanički identičan Doradu, samo sužen.
Puno jači i masivniji stroj od Solarisa, s znatno jačim prednjim mostom.
Nek te ne buni broj cilindara, jer 3-cilindraš se vrti 2200, a Mitsubishi oko 3000 o/min.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Pozdrav
Nemam taj traktor ,ali ima covjek koji jame ispumpava s cisternom.
Znaci pređe kilometara i kilometara.
Evo negdje prije puklo mu crijevo neko to zakrpo i teraj dalje.
Jako je udoban ,za vozit milina.
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Ego ima Mitsubishi Euro 3, 4 cilindra 1.7 motor a Trend ima SDF Euro 3, 3 cilindra turbo 3.0 motor..
Znači Trend nije loš izbor unatoč 3 cilindra?
Meni treba traktor za obraditi 2200 čokota + obraditi nešto zemlje i dovesti si drva doma.
E pošto je to sve na brdu,a Trend ima oko 2 i pol tone čini mi se nekako bolji izbor.
Zato vas pitam za mišljenje dal je traktor OK da se ne zeznem pošto kupujem prvi put novog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kupi rabljenog, manje se buš zeznul. Govorim ti iz vlastitog iskustva.
Imamo stairjeg brata modela Trend, normalne širine, samo s 3-ciindričnim turbakom, zračno hlađenim.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Kod mene solaris(ego) obrađuje skoro 40000 cokoti. Tako da ti ga ne mogu ne preporucit.
Ako imas siroki nasad i treba ti za sumu onda je vjerovatno bolji Trend posto je siri i tezi. Ali samo ako ima original kabinu i vec spomenuto grijanje i klimu.


Trend bi trebal biti Same Frutteto.

Nemoguce. Mozda samo motor. Frutteto(Dorado) ima puno veci izbor brzina(dvije opcije mjenaca), pregrst hidro. izvoda, mogucnost ehr-a, jacu hidrauliku...
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
@NEWHOLLAND.... trenutno izbacujem svaku drugu red i dosađujem novi vinograd...Razmak budem stavio 2 metra od trsa do trsa...trend je 1.46m...
Koliko ti imaš?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ja sam mislio na ovakvog frutteta, stari dorado

242868988d72ce67721d7c171f199195.jpg


A sad vidim da ima i ovakav

2a950de2cbd039cb5d592cd4a19228fa.jpg


Trend

0971681cf2716c97cb9788a65337ec73.jpg


Na dva metra su kod mene, i taman je sirina traktora, siri si nebi pozelio.
Ako je vinograd tip top ide i siri traktor naravno, samo se meni cesto dogodi da se mora prskat, a uvlacenje nije gotovo.
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Aha.. Jel ti to predstavlja problem u prolasku traktora ili?
Kolko je tvoj Solaris širok?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Aha.. Jel ti to predstavlja problem u prolasku traktora ili?
Kolko je tvoj Solaris širok?
135 valjda, ma ide bez problema, samo kad je cupav vinograd malo zapinje o luce ali isto bi i sa uzim. 145 bi trebalo biti ok.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Može, ali na prazno, kak i bilo koji drugi traktor te snage. :(giggle):
 
Na vrh