• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tuber 50 LabinProgres

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Bok ekipa. :icon_super: Namjeravam kupiti novi traktor za vinograd + za malo obrade zemlje (oranje frezanje). Ima neko iskustva s tim traktorom? Kakav je na bočnim kosinama? Je li stabilan ili se lako prevrnuti?
I još me zanima kakav je opčenito? Vozne karakteristike? Mjenjač kao ima manu jer je 8 + 2?
Uglavnom pišite sve kaj mislite o njemu pogotovo ako ga neko ima.

Hvala :drink::icon_pidu:
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Pozdrav,

Evo novi sam na forumu i znam da je postavljeno pitanje prije više mjesec dana ali kad me nije bilo do sad nisam ni mogel odgovoriti.

Uglavnom kupil sam ja Tuber 50 prošle godine u ljeti negdje, većinom zbog prevoza drva, spremnika vode i košnje pošto imam dosta toga za kositi. Odma sam kupil i malčera a prije zime sam uzel i labinprogress jednoosovinku 3 tone.

Do sada nikakvih problema, nemam puno sati rada (oko 70h) pa nije možda mjerodavno ali velim za sada sve OK. S ekipom iz Labinprogressa se može sve dogovoriti bez problema i vrlo su ljubazni.

A evo i par slikica:



















 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaka čast na uređenosti dvorišta i okoline.

To se nalazi baš u Koprivnici ili okolica?

Poznajem dosta dobro KC i okolicu pa eto pitam :)

Ja sam tu na 30 km :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Lijep traktor, koliko te prikolica došla?
To je pavlovinija na zadnjim slikama?
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Traktor super zgleda :D Jel možeš poslikati kabinu s unutarnje strane?
Daj mi reci kak je traktor u vožnji s obzirom da ima 8+2 mjenjač? Je li mjenjač sinkro ili?
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Svaka čast na uređenosti dvorišta i okoline.

To se nalazi baš u Koprivnici ili okolica?

Poznajem dosta dobro KC i okolicu pa eto pitam :)

Ja sam tu na 30 km :)

Hvala na pohvali za okoliš, trudim se da to bude sve kak treba biti. Okolica KC, Torčec ako znaš, to je nekih 10km od centra KC.

Lijep traktor, koliko te prikolica došla?
To je pavlovinija na zadnjim slikama?

Prikolica me s popustom došla nekih 25000kn i dostavili su mi ju doma bez dodatnih troškova.
Da to je paulovnija, prva godina, posađena početkom šestog mjeseca 2016. Sad ću ju odrezat na proljeće i onda ostaviti da raste.

Traktor super zgleda :D Jel možeš poslikati kabinu s unutarnje strane?
Daj mi reci kak je traktor u vožnji s obzirom da ima 8+2 mjenjač? Je li mjenjač sinkro ili?

Da svi to vele kaj ga vide da dobro zgleda, poslikam ti kabinu za vikend pa stavim tu slike. Gle kaj se tiče mjenjača meni odgovara tak ali moram priznati da nisam puno vozio druge traktore. Sve mi je ok kaj se tiče prevoza i malčiranja mi pašu brzine, jedino mi je "normalni" rikverc malo prebrzi pa dok parkiram prikolicu onda moram ubaciti u sporu koja je stvarno spora. Mjenjac je sinkro

Evo par slika uređivanja tj krčenja grmlja oko paulovnija, dok smo završili s tim grmljem nastalo je još mesta za 2 reda paulovnije i jedan manji red hrasta.

Prve dve slike su kako je bilo u samom početku, treća je u tijeku a zadnje su kako sada izgleda, samo ću na proljeće posaditi još red i pol paulovnije.











 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
E kaj se tiće te paulovnije. Daj mi reci jesi ti trebao uzet neku dozvolu za sadnju ili mjesto sadnje? Jer ja planiram to zasaditi. Trebaj ju zaljevati puno ili?
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ono kaj sam ja dobil informacije od savjetodavne i agencije za plačanje (jer sam pital za poticaj) je to da moraš imati sadnice iz certificiranog sjemena koje je dozvoljeno u HR i nesmiješ saditi na česticama koje se vode kao šuma, a smiješ ako je oranica, vočnjak, građevinsko....

U prosjeku sam jedan put jedno išel zalijevati, tank od 1000l na njih 230 kom, a ako je bilo bas jako suša onda i 2 puta tjedno. Tak bum sad još i drugu godinu, a onda treću bum malo smanjil, naravno sve ovisno o tome kakva bu godina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Torčec veliš, znam gdje je to, iako več dugo nisam prolazil tuda.
Dolazio sam tu u jednu firmu zbog hidrauličnih gumica.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Znam kod koga si to išel, on je kod pruge na jednom kraju sela, a ja sam kod groblja na drugom kraju sela :D.

@krle8520 - Poslikat ću ti kabinu sad za vikend. Kaj te zanima? Općenito sve nutra ili nekaj specifično?
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Samo ovak opčenito iz vozačeve perspektive da vidim kakav pregled ima vozač ispod sebe i komande. Imaš na krovu kabine kaj ili?

Trenutno se dvoumim između Tubera i Lamborghini RF 55 Trend. Ali ponuda za Lamborghini sa kabinom mi je 23000€ a to mi je malo prevec. No kad pogledam ima 10+10 mjenjač kraj ruke,nisko težište,teži je, mehanički inverzor kretanja, el.uključivanje prvog pogona i tak te neke stvari.. al opet puno mi je to love...unatoč kaj imam tomeka sa servovolanom za prodati pa onda imam neki kapital početni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Da, ali Same/Lambo/Hürli/DF imaju tihu kabinu na poluplatformi, usku haubu, bolji pregled naprijed, nezavisni kardan, sinkronizirani mjenjač 12+12...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za jedan i drugi treba odvojiti značajne novce. Lamb je teži (oranje, vuča), 10+10 je velika prednost u odnosu na 8+2, malo je duži pa je manje okretan, reverzor također puno vrijedi.

U svakom slučaju, prvo trebaš barem sjesti u jednoga i drugoga, a po mogućnosti i malo provozati. Kad sam ja kupoval, u igri je bil Tuber 40, ali sam se ipak odlučil za skupljeg Goldonija Star 3050 SL.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svaka roba ima svojeg kupca i svoju cjenu , čega nema nemre se ni pokvariti
naročito za neprofiče
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Za goldonija star 3050 sam dobio ponudu od 26300€ sa kabinom. :/
Vidim da se vi još više kužite. Možeti mi malo bolje objasniti kaj je :
1. elektrohidraulička blokada prednjeg diferencijala
2. elektrohidrauličko uključivanje prednjeg pogona
3. mehanički inverzor za promjenu smjera kretanja traktora
Mislim predpostavljam kaj je to ali da mi veli neko ko to još malo bolje kuži.
I da recimo ovaj trend ima 3 cilindra a ego 4. Koja je razlika u tim cilindrima mehanički? Mislim znam da je ovaj sa 3 grubljeg zvuka i to al mehanički neka predniost mana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1. pristsneš gumb a uključi se prednja blokada
2. isto stisneš gumb pa se uključi prednji pogon
3. to je ručka kojom upravljaš reverzorom
e sad , možda ti ne znaš kaj je blokada prednjeg diferencijala , prednji pogon ili reverzor?


uvjek je bolje da motor ima više cilindra , tj. lupi vritnjak trendu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Elektrohidrauličko uključivanje prednjeg pogona to sam mislio da se sam uključuje al eto bio sam u krivu zato sam i pitao ( tko pita ne skita ).
Reverzor jel to u pitanju da čim staneš prebaciš u rikverc bez oštečivanja brzina ili sam i to u krivu?
Diferencijal...jel se to odnosi kad se kotači okreču različitim brzinama prilikom skretanja? Mislim čemu služi ta blokada?

Sori kaj sam naporan sa pitanjima al eto mlad i nov u tome. :)
 

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
sima%20192%20(Kopie).JPG


images


Na ove dvije slike mi se full vidi nekak razlika... Ego mi se čini nestabilan. Još kad je kabina gore. Na oko mi je povišen dosta, a uzak. I plus toga 600-700 kila je lakši.
Ali ima 4 cilindra a trend ima 3 :S E sad sam u dilemi full
 

Najnoviji postovi

Na vrh