• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tuber 50 LabinProgres

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ne znam ti za 200cm ali 165cm tera bez muke. Ja na svojem imam 165cm radnog zahvata, ukupno je 175cm i to radi bez problema, od obicne trave preko djeteline do sitnog granja.
 

imihalj4

Novi član
Tu od
27 Ožu 2012
Poruka
12
Malo vas čitam, i nemrem se ne uključili. Kupil sam Tuber 50 prošle godine i prezadovoljan sam. Naspram ferka iz 70., ovo je preporod. Jedino kaj sam popušil kaj nisam uzel sa kabinom, misleći kak bum s ovim mogel u plastenik. Da pojasnim, Kupil sam ga na neviđeno i dovezli su mi ga na dvorište.
 
Posljednje uređivanje:

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ja ga sad imam godinu dana malo više, i osim slabe preglednosti prilikom kopčanja prikolice na vuću nemam nikakvih zamjerki. Za ono kaj meni treba je odličan.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Dali ima netko tuber sa yanmarovim motorom???

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
S yanmarovim motorom nema greške. Ti motori su neuništivi..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Kod mene i selu ima jedan, vuce samo cisternu od 3000 litara, napravio je sa njim koliko me sjecanje sluzi nekih 8000 sati.
Kaze da nema greske. Samo servis i gume i to je to.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
8000 sati sa Tuberom???
Da se razumjemo to je DonFeng od 45ks šasija mjenjač prednja vuča
Neka radi 8 sati na dan po 20 dana 160x12=1920
4 godine....
Nemam ja straha za motor ni lombardini a kamo li janmar ali ostalo me malo plaši....

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
8000 sati sa Tuberom???
Neka radi 8 sati na dan po 20 dana 160x12=1920
4 godine....
Možda podatakod 8000 nije baš točan :)
A možda i broji sate brže od jednog vremenskog sata.


Nemam ja straha za motor ni lombardini a kamo li janmar ali ostalo me malo plaši...
I jedan i drugi motor su napravljeni u Italiji.
A getriba je masivna ko za 60ks, a ako radi lake poslove (a pri Marka je uglavnom ravnica)...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A možda i broji sate brže od jednog vremenskog sata.

Koji podatak o odrađenim satima je korisniji, kad broj radnih sati odgovara vremenskim satima ili kad to odgovara samo kod određenog broja okretaja (kod viših broji brže, a kod nižih sporije)?

Moj Goldoni broji ovisno o broju okretaja.Skužil sam da kod malčiranja pokaže više sati nego je vremenski proteklo, ali nisam skužil kod kojih okretaja je jednak. Ako se ne varam, impulse za sat dobiva preko alternatora.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Brojevi sati na digitalnom obrtometru mislim da nema veze sa obrtajima na mehaničkom ima

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Da, oko 8000 sati. Samo cisterna od 3000 litara, nista drugo.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Mehanička brojila sati (na sajlu) broje sate prema brzini vrtnje (IMT na 1500, neki drugi na malo više).
Elektronička brojila zavisno o izvedbi (na Sameu su vremenski sati).
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
pozdrav . znaci da se malo uključim .kolega kupuje neki traktorčić pa sam naisao na tuber ,sad koliko citam zadovoljni ste zasad na njemu . inače sam vlasnik antonia carrara tn major 5800 ali kolegi je malo preskupa investicija u takav stroj ,pa smo naisli na tuber...sad ako mi se netko moze javiti tko ga ima ,pa da mi podjeli svoje vlastito iskustvo o njemu .za poslove što mu treba košnja i tak malo poslovi nista strasno.pa smo dosli na misao ,ako već kupuje neka uzme novo nego da daje neke novce za trakotor star 40,50 godina .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ja bih radije odabrao ili manjeg AC, ili valpadanu ili bcs, ili deutza onog indijskog 3055 i sl, ili fotona 504, ili tafe 45, pa tek zadnje bi gledao tog tubera...
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
jedno pitanje vezan za tafe ..čitam ,nigdje ga nema u prodaji u hrvatskoj ...
 
Na vrh