• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pozdrav.
Treba mi hitna informacijo oko motora LDA 100.
Kako se montirajo poluge za dizanje ventila prema pravcu vožnje, ventil usisni i izduvni koji je prvi i koji zadnji.

kod zamene klipa mi motor pri paljenju ide u iber ture možda zna ko kakvu rešenje.
Bosch pumpa obnovljena,poluge regulatora rade se vračaju i nema zastoja.

Treba mi hitan odgovor.

Puno hvala.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Usis je prema zamajcu, izduv prema kvačilu.
Fino si obnovio pumpu pa sad daje ful dozu konstantno.
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Još jednom hvala EDOSKO ali nije kvar bio pumpa nego regulator gasa.
Razstavio očistio sastavio i Vinko radi ko sat.
Usis je prema zamajcu, izduv prema kvačilu.
Fino si obnovio pumpu pa sad daje ful dozu konstantno.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pozdrav.da ulepsam malo temu sa nekoliko slika ;) a ujedno i da pitam nesto.... kad upalim tomicu,i kad zelim da podignem hidraulikom...recimo plug.... cuje se jako zujanje pumpe...cak se i motor optereti......kad se zagreje.... tog zvuka vise nema....taj zvuk se cuje od uvek dok je traktor hladan...ali u zadnje vreme je taj zvuk bas jak...i oseca se to zujajnje...i vibracija na metalnim cevima koji izlaze od pumpe...kad smo menjali lamelu ispustili smo ulje iz rezervoara,i nakon radova sve vratili kako je bilo...e od tada je taj zvuk takav...nepodnosljiv...da napomenem da u rezervoaru imam ulje sae 90. i takvog ulja imam u tomicu 20tak godina i nikad nikakvog problema.... mozda je manjak ulja....mozda ..... sta bi moglo biti?






 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kakav je filter hidrauličnog ulja,dal je ikad zamjenjen,ja bi prvo to preverio.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
filter nikad nije promenjen....a i ja predpostavljam da nije mozda filter.....zbog gustine ulja...nesto nizih spojnih temperatura...filter star koliko i traktor 28god..... kad se sve to sabere, rezultat: slaba propusnost filtera dok je ulje hladno...imate li mozda sliku i oznaku tog filtera...ili da ga izvadim pa da snjim idem po radnjama....?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
U hidrauliku ne ide hipenol 90 već hidraol......to je uzrok zujanja
znam da ide hidraol...ali... crevo je kapalo(bilo napuklo) jos kad smo kupili traktor davne 1987-me godine...dosipao sam godinama hidraol...ali jednom se dogodilo da nisam imao hidraola a sam dosuo sae 90... i nikakvih nepravilnosti.... kasnije sam crevo promenio,ali i tada je ostalo to sae 90...pre nekoliko meseci sam dosipao ,opet sae 90....ovo zujajnje,ovako bucno je zadnjih nekoliko meseci...a sae 90 imam vec 20 i vise godina u hidrauliku,i nikad nista ovakvo...sta vise to slabo zujanje kad je vani jako hladno culo se i kad je bio i hidraol.i to nestane nakon 5-10 minuta rada traktora bez opterecenja pumpe...ali sada je to zujanje jako glasno...osecaju se vibracije kad opteretim pumpu i motor hoce skoro i da ugasi... stavra se neki jak otpor u pumpi.... a to predpostavljam da je vakuum koji stvara pumpa zbog zastopanoh filtera.jer kako sam rekao da filter nije nikad promenjen....sad ce mi biti problem da nadjem taj filter...tomica kod nas je jako malo....pa se i uljni filter za motor tesko nalazi....ne znam ni gde da ga trazim...

@abarth hvala ti na sliku i kataloskom broju...probacu da ga po broju narucim u nekoj radnji...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Filter hidraulike =Može se oprati i služiće godinama.:icon_e_wink:
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav drustvo, nije me bilo odavno. Razlog je jednostavno sto nisam nista radio sa tomom, tek ga danas izveo da vozim djubre. Evo koja slikica pozz :D

YBq51SM.jpg


J2gmiJc.jpg


VoWYd2s.jpg


Sjedece sedmice idem u nabavku pluga i moram reparirati pumpu hidraulike jer ne dize dobro.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Zemljače lijepo izgleda ova tvoja prikolica, i ti nastavci dobro dođu, a opet nije preteško za tomu.:icon_thumright
 

Najnoviji postovi

Na vrh