• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav. Ja sam nakon podugo mozganja i podosta nedoumica nabavio zglob od serije 800 da ugrađujem na 420. Pošto je kod mene već ugrađen volan od TAM-a čeka me prepravka nosača za volan, isto tako treba napraviti i nove podeste za noge (njih nije bilo uz zglob) i najvjerojatnije će trebati produžiti papuče kočnice i kvačila. Donju osovinu prema zadnjem trapu, to jest osovinu pogonskog vratila treba produžiti za 13 mm, (odsjeći osovinu iz poklopca zadnjeg trapa) i navariti na ovu iz globa serije 800. Šta dobijam? Dobijam deset cm duži traktor, znači veći prostor između sjedišta i volana, trebalo bi da bude i malo manje podizanje prednjeg trapa prilikom vuče težeg tereta uz brdo, a isto kako i manje podizanje zadnjeg trapa kada je u pitanju ralica za snijeg. Dužina trna kod serije 800 je duplo duža već kod 400, a duža je i od serije 700 tako da bi, po meni, trebala trajati puno duže od ovih ostalih. Čini mi se da su i bolcne na sredini bolje riješene već kod 400, 500 i 700. Na ovo sve idu i produžetci koju su 4 cm širi od origi, i ako uspijem zamjeniti ove gume jer su mi skoro nove, na njega idu gume 7,5 x16. Razlog je što mi je putanja skoro uvjek ista i imam problem da mu je 3 spora prebrza za zeru, može ići ali je skroz na silu, a druga brza mi je prespora. Malo sam računao i čini mi se da je razlika u brzini desetak posto, a sa ovim proširivačima mi se čini da bi to bilo ok.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Malo ucio da orem :D

o2SqFXs.jpg


1nQi6av.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
..........i ako uspijem zamjeniti ove gume jer su mi skoro nove, na njega idu gume 7,5 x16. ......
ako imaš negdje stare kamionske gume 7.50 namontiraj za probu, kad isprobaš znat ćeš na čemu si dali je to ono što tebi treba ili ne
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mada ovo nije vezano uz temu ali pitat cu, zasto krec u ovo doba godine?
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Evo tomice sa punom opremom, nije se gurao snijeg već lišće. Tokom zime vjetar nanese na put na nekoliko mjesta lišća i do tridesetak cm. pa sam otišao da malo to očistim sa puta jer se stvori sloj koji se na osuši tijekom cijelog ljeta. Pošto je put sa velikim usponom stvara mi probleme cijelo vrijeme dok idem na vikendicu bilo traktorom bilo terencem., Usput natovario i malo ogrijeva koji mi je ostao još jesenas.

hrd7cx.jpg
 

danijel044

Novi član
Tu od
20 Pro 2014
Poruka
13
Stjepko.

Zamolio bi te da mi detaljnije poslikaš ralicu,nosač ralice itd.

Taman sam u nabavci materijala za izradu kompleta za moj tv420 ..pa da vidim kako si ti to posložio...

Drugo pitanje za sve koji znaju... stavio bi normalne poluge za kopćanje u 3 točke...

Da li postoje originalne za tv 420? Ako ne od kojeg modela mogu staviti ?

također ako ima tko da mi poslika kako su stavljene ..kakvi su španeri itd...

Hvala vam
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imaš tamo u temi priljučci, ja mislim da je negdje na prvoj stranici i pregledaj malo moje postove pa ako šta bude trebalo pitaj. Pozzz.....
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,
Napravio bi novu naljepnicu za TV 418, ali nigdje ne mogu naći cijelu sliku.
U katalozima je nema.
Ima li tko sliku sa upravljačke ploče?
 

Prilozi

  • TV418ploca.jpg
    TV418ploca.jpg
    13.7 KB · Pregleda: 95

vratar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
22
Pozdrav

Evo možda ti ovo koristi ja sam jo naručio i dobio...

cijena s poštarinom je 110 kn. za 4. kom.



Davor Kralj
098 831 110
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,
Hvala na pomoci.
Nacrtao sam novu. Jos prilagoditi strelice i dimenzije..
 

Prilozi

  • TV418-ploca.jpg
    TV418-ploca.jpg
    31 KB · Pregleda: 222

Najnoviji postovi

Na vrh