• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo danas skinuo filter hidraulike, da ga ocistim. Bio je poprilicno prljav. Nadam se da ce mi rijesiti problem sto nece hidraulika da dize, primjetio sam da dize malo brze ruke od hidraulke, drugo nista nisam kacio. Pozz

ORlqS7E.jpg


DkCMDmv.jpg


k3in0gH.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
U rezervoaru, tacnije na izlaznoj cijevi rezervoara, onoj metalnoj desno. Odvrnes cijev kljuc 27 i odvrnes filter kljuc 24 i izvadis, samo stavi nek pleh jer razlije se ulja puno dok skidas filter. Onda filter rastavis od nosaca treba ti tanki kljuc 24 i ocisti dobro i ispuhaj kompresorom.Ja sam ga iznutra ocistio sa cetkicom za ciscenje pistolja za farbanje.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
U rezervaru hidraulike odspoda ona velika matica.Odšrafiš cev hidravlike,onda veliku maticu i skupa sa filterom izvadiš.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
U rezervoaru, tacnije na izlaznoj cijevi rezervoara, onoj metalnoj desno. Odvrnes cijev kljuc 27 i odvrnes filter kljuc 24 i izvadis, samo stavi nek pleh jer razlije se ulja puno dok skidas filter. Onda filter rastavis od nosaca treba ti tanki kljuc 24 i ocisti dobro i ispuhaj kompresorom.Ja sam ga iznutra ocistio sa cetkicom za ciscenje pistolja za farbanje.

Ovo je ok , ali savjetujem još ,, skinuti gibljivo crijevo na hidruličnom cilindru , crjevo staviti u čisti krnister , uključiti izbacivanje ulja potezanjem ručice hidroulike kod motora u radu , kada sve izbaca natjerati prvi točak na povišeno , recimo neku gredicu , ostaviti neko vrijeme da se sve pocjedi u suprotan čošak rezervara i tada skinuti filter , curenja ulja gotovo i nema,i ipak savjetujem ako se već to radi novi filter ,,,,:icon_eyes: i vizuelno pogledati u kakvom je stanju ulje , po potrebi zamjeniti :=:)
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
To je pravilno, ako hoces sve da ocistis, mada kod mene je novo ulje, i misim da nema problema osim ovog filtera sto je bio prljav pa mi je slabo dizao. Sutra cu zakaciti neki prikljucak djeti da li moze podici, ako mogne onda super, ako ne onda pumpa ide na reparaciju.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Prvo bi mjerenjem pritiska prije cilindra trebalo provjeriti koliki je pritisak , ako je ok , onda provjeriti pritisak prije regulatora pritiska da se točno zna što je otkazalo , skidanje i reparacija pumpe nije malo novca , a pogotovo ako je ventil u kvaru ,,, prvo dijagnostika onda popravak ,,,, moj savjet , podizanje priključka može samo značiti da nešto nije u redu ali ne i šta ,,,,,,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kao što kažeš nešto sigurno nije u redu , e sad očeš popravljat na sreću ili prvo naći što je u kvaru to ovisi o tebi ,,,,,
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav. Evo danas opet vukao djubre ali ono pravo. :D Kasnije sam oprao traktor i napokon pro radi li hidraulika i radi. Super :D

l0RonVf.jpg


Pa druga tura :D

fzlSiKN.jpg


ObpXaGy.jpg


Pa pranje :D

SBXdukn.jpg


Th2B67D.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Jesu li ovo Stupari? Šta se vidi u pozadini gore lijevo, silosi na pilani?

Evo danas skinuo filter hidraulike, da ga ocistim. Bio je poprilicno prljav. Nadam se da ce mi rijesiti problem sto nece hidraulika da dize, primjetio sam da dize malo brze ruke od hidraulke, drugo nista nisam kacio. Pozz
Taj filter je na povratnom crijevu i nikako ne utiče na rad hidraulike kako ti opisuješ, ako se mnogo zaprlja ulje ga jednostavno protjera unutra. @ARNO ti je fino objasnio, nekako izmjeri pritisak prije nego baciš novce.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Blizu su mi stupari. Ja sam u Staricu. To je stara pilana kod nas. Sto pitas?
Nego jesi li ti iz onog mjesta kod Gracanice, Soko. Trebam prekosutra u Prijeko brdo po plug :D
Hidraulika radi, bio je filter problem. Pozzz
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Imam jedno pitanje.dali se na seriju 400 može taviti srednji zglob od serije 700 sa čime bi se dobilo na dužini a i mogao bi se staviti i volan od serije 700
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ja mislim da ne moze, a i staviti volan od 700 je po meni glupost. Prvo jer su veoma slicni, tj puz volan, a i moze od tamica staviti volan koji je bolji 100x
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
nisi me razumio !!!
danas ima polovnih dijelova pa zašto ne poboljšati malog tomu ako se to može ja mislim da bi sredina odgovarala pošto su šasije od traktora iste a tada bi traktor dobio na dužini pa bi bilo logično staviti volan koji je malo u koso prema natrag od serije 700 i još da mu se stave gume 7,50 dobili bi drugi traktor puno stabilniji i naizgled veći tako se napravilo sa serijom 800 sve je isto samo je razlika u motoru i gumama.razumiješ li sada o čemu pričam.kada bi to napravio na svom tomi 420 iznenadio bi se kakav bi traktor dobio.:icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Isti bi imo,samo bi dodatno opteretio motor i mjenjač,volan i gume ne mjenjaju traktor,osim ako stavis servo
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
nema se tu šta opterećivati kada su mjenjači kod serija 400 i 700 ist,šta se tiče motora to je zanemarivo opterećenje jer takav motor od 18 konja ima na sebi šasiju od serije 800 koja je teža , a širim gumama dobiva se stabilnost to ti je isto kada na autu imaš gume 185 i 205 pa ti vidi razliku tako da sve šta si napisao ne stoji ili možada stoji ali moraš mi dati argumente. susjedu sredjujem traktor i definitivno idu veće gume još samo da provjerim 100% dali paše stedina od 732.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Zglob kao zglob odgovara na prednji i zadnji kraj samo da uklopi. Trebale bi još i druge pedale kočnice i kvačila sa podestima za noge, volan s polugom i krajnicama sve od 700. Dakle sve komplet gdje završava prenji trap do zadnjeg trapa, plus nekakav nosač za instrument tablu jer bi stub volana bio naget prema nazad i odmaknut, ali to je kao bolje i udobnije za vožnju. Ako već hoćeš preporučio bi volan od serije 800, neki će reći a zašto pa sve je isto, sve jeste skoro isto ali nije baš sve i zato je malo bolji od starijih. Na kraju krajeva ovako na prvu mislim da bi dobio teže motanje zbog par sitnica/razlika u konstrukciji.

Mjenjači na 700 i 400/500 su takođe skoro isti ali opet nisu, na 700 je drugačiji prenos. Traktori odnosno mjenjači (kada govorimo o prenosu) serije 800 nisu takođe isti, 818, 821 i 822 se razlikuju od 826 i 830, ova prva grupa ima prenos sličan kao 400/500 razlika je u nekoliko nekoliko procenata i to se malo osjeti na brzini npr. 818 i 420, odnosno manjak snage 818 u odnosu na 420, 818 je trunčicu brži od 420.

Veće gume na jednocilindraša nebih preporučio, upravo zbog snage, to je isprobano i niko me ne može ubijediti u drugačije. Što se tiče stabilnosti stavit ćeš šire+veće gume, na širini ćeš dobiti nekoliko centimetara ali ne treba zanemariti povećanje visine/težišta.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Vece gume ce znaciti i veci dijametar samog tocka,a to pa znaci da ce motor biti optereceniji. Dobices malo na brzini, na stabilnosti nista,na opterecenju motora dosta. Fabricka preporuka je idealni balans sto se tice brzine kretanja u sprezi sa snagom,opterecenjem i na kraju stabilnosti traktora. Ako ti ides na terene na koje ti je traktor sa originalnim gumama na ivici stabilnosti,onda malo sire gume nece da te spasu od prevrtanja.
 
Na vrh