• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Pozdrav
Nedavno smo nabavili TV420 i u prednjoj poluosovini se cuju neki zvukovi u visim brzinama prilikom kretnje.Ulja ima, a kada se digne u zrak na klocne i ubaci u brzine u kojima se cuje kada je na podu toga zvuka nema ima.Otvarana je lijeva poluosovina i zamjenut lezaj sto ide prema zadnjem pogonu i lezaj u prednjem tocku zvuk se i dalje cuje ima li netko ideju sta bi moglo bit u pitanju.
 

vratar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
22
Evo moj tomice TV 420 i cirkular KRPAN 700 KZ

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=atbu5YVT38E&feature=youtu.be[/YT]
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Stigla nova obuća
za dva broja veća







7.50 - 16 bila je kratka proba ćini mi se da je udobniji, manje osjeti svaku neravninu, a to da je malo brži kažu zakoni mehanike ili fizike. Kako će se pokazati u radu, budem napisal.
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Dobro izgleda gdje si kupovao gume i koliko kostaju?
Jesi li stavljao sredinu od serije 800 negdje sam prije procitao da imas to i gume vece u planu?
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
120 KM narucene a dosle brzom postom za 1 dan, trayal ima i seha ista cijena s tim da mi je receno da bi sehu mogao dobiti za 115 KM. Mislim da ne mogu na seriju 400 i 500 jer je kod njih kraci zglob pa bi pri motanju dobavljala jedna drugu.Kod mene je zglob od serije 800.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ostao nakon ugradnje zgloba od serije 800, generalno urađen, bez kardana.







Ako nekome treba.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Nakon završetka radova oko sakupljanja sijena tomica detaljno očišćen nakon ćega je uslijedilo skidanje i rastavljanje središnjeg zgloba radi piksiranja istog. Kada je rastavljen dalo se primijetiti da su ležajevi na prenosnim vratilima u katastrofalnom stanju tako da će i oni biti zamijenjeni.. Kadrani su srećom u savršenom stanju
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_51090425_IMG_20180727_185152.jpg
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_51090425_IMG_20180727_185204.jpg
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_51090425_IMG_20180727_185218.jpg
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pa svakako nije posao za jedan dan. Ima dosta toga za odraditi pa cu probati da se sjetim svega. Kao prvo ne pase volan jer je raspon rupa za vijke veci, kod mene je volan od tamica pa sam morao uraditi drugi nosac, treba produziti papuce kocnice i kvacila, treba uraditipodeste za noge /mislim da ne pasu od 800 i treba uraditi donje vratilo kardana sto ide u zadnji trap. Mora se sjeci i variti te obraditi kod tokara.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Zglob remontovan.. urađene piksne, zamijenjeni svi ležajevi na vratilima i spojke na pogonskom vratilu. Sve sastavljeno i nakon probe mi se nekako čini da je tomo puno lakši za voziti, nekako mi se manje trza i mota..
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ne čini ti se, sigurno je lakši za voziti nema lufta pa maje "bježi", interesuje me da li je rađena i piksna na trnu, i koliko ti je uzeo tokar.

Evo slaloma kroz šumu



Transporter dobio njegove stare "skoro nove" gume, a ove 7.50 x 16 su ispunile sve što sam očekivao pa i više od toga. Da je asfaltom brži to nije potrebno ni pisati, djeluje mi da manje proklizava na mokrom, lišću i blatu a čini mi se i da je stabilniji. Na putu kojim se većinom krećem 3 spora mi je bila prebrza i kada sam prazan i idem uzbrdo i kada se spuštam pod teretom, a 2 brza prespora, sada je 2 brza ok ima snage i da povuče i da koči motorom kada je natovaren a ide nijansu brže.

 
Posljednje uređivanje:

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Piksovao sam sve, a tokar je koštao 220 km + ležajevi 8 kom x 10 km + spojke 2 kom x 10 km, sve zajedno 320 km :icon_hang:
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Da li neko zna kakav se obruč volana može ugraditi na tv. Originalni se slomio i teško je naći sam obruč od tome pa me zanima da li odgovara od nećega druog??
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Trebao bi odgovarati od IMT ili Tafe-a što je lakše nabaviti
 

Najnoviji postovi

Na vrh